Skip to main content

Moteris netyčia savo žiedą atidavė išmaldos prašiusiam benamiui. Kitą dieną ji grįžo į tą pačią vietą ir sužinojo, ką su brangiu papuošalu padarė benamis vyras

Moteris iš Misūrio valstijos JAV visam gyvenimui išmoks pamoką saugoti sau brangius daiktus atidžiai ir patikimose vietose. Sarah Darling buvo neseniai susižadėjusi ir nešiojo mylimojo dovanotą brangų ir širdžiai labai artimą žiedą visados.

Reklama

Moteris jo niekada nenusiimdavo, tačiau vieną dieną susižeidus pirštą, ji nusiėmė papuošalą ir įsidėjo į piniginę. Eidama iš darbo ir apsipirkimo pamatė išmaldos prašantį benamį ir paskubomis davė jam smulkių pinigų iš piniginės.

Ji net nepastebėjo, kaip kartu su monetomis vyrui į puodelį įmetė ir žiedą. Apie tai, kad žiedo nebėra, moteris suprato tik po valandos kelio nuo tos vietos. Sarah puolė į paniką, tačiau greitai susiėmė ir suprato, kad galimai jį netyčia atidavė benamiui, kurį sutiko pakeliui namo.

Reklama

Moteris greitai nuvyko į tą pačią vietą, tačiau vyro ten nebuvo. Ji be abejonės galvojo, kad daugiau niekada nepamatys savo žiedo, nes juk kiekvienas vargingai gyvenantis žmogus sieks kuo greičiau iškeisti brangenybę į pinigus.

Reklama

Kitą dieną ji vėl grįžo į tą pačią vietą ir laimei benamis buvo ten pat, kur ir pirmą kartą. Ji pakalbino vyrą ir paklausė jo, ar tebeturi netyčia atiduotą sužadėtuvių žiedą. Moteris patyrė didžiausią šoką, kai vyras pasakė, kad jis jos žiedą išsaugojo.

Sarah buvo nepaprastai dėkinga vyrui vardu Billy Ray Harris už jo sąžiningumą. Tačiau moteris nežinojo, kad vyras buvo nuėjęs į lombardą ir teiravosi dėl žiedo vertės. Lombardo darbuotojas pasiūlė vyrui 4000 dolerių. Didžiausias išbandymas, kokį išlaikė Billy Ray – jis atsisakė pasiūlymo ir pasiliko žiedą.

Reklama

Tokio vyro žingsnio negalėjo nuspėti niekas – net jeigu ir grįžusi moteris atsiimtų žiedą, ji niekada negalėtų pasiūlyti tokio didelio atlygio. Tačiau vyrui svarbiausia buvo pasielgti sąžiningai ir teisingai – tą jis ir padarė. Didžiulio dėkingumo kupina Sarah su būsimu vyru negalėjo palikti Billy Ray tokioje situacijoje, tad nusprendė sukurti aukų rinkimo kampaniją, kurios tikslas buvo surinkti 1000 dolerių namų neturinčiam vyrui.

Reklama

Tačiau visa istorija ir vyro sąžiningumas įkvėpė tūkstančius ir vos per 3 mėnesius dosnūs žmonės iš visos šalies perdavė Billy Ray net 190 000 dolerių. Nei pora, nei pats Billy Ray negalėjo patikėti tuo, kas vyksta. “Aš nesu angelas, tačiau nesu ir velnias. Tai, kas įvyko, man patinka, tačiau aš nesijaučiu to vertas” – apie žmonių dosnumą kalbėjo Billy Ray.

Tačiau tai buvo ne viskas, ką savo geru darbu įgijo jau buvęs benamis. Jo sesuo, ieškojusi jo paskutinius 16 metų, pagaliau pamatė, kad jos brolis yra gyvas ir pagaliau galėjo su juo susisiekti.

Taip vyras ne tik atgavo ryšius su savo šeima, bet ir įgijo naują – Sarah ir jos vyras Billy taip pat tapo artimais Billy Ray draugais. Su gautais pinigais buvęs benamis pasielgė atsakingai ir nusipirko nenaują namą ir dėvėtą automobilį.

Likusius pinigus teisininkų patarimu jis laiko sąskaitose. Vyras nusipirko namą, kurį ruošėsi pats suremontuoti, o pabaigus planuoja pradėti savo renovacijų verslą. “Kai prisimenu savo praeitį, galvoju “Ačiū Dievui, viskas pasibaigė”. Aš niekada negalvojau, kad galima grįžti į normalų gyvenimą. Aš vėl jaučiuosi kaip žmogus.” – apie savo naują gyvenimą kalbėjo Billy Ray.

Ši istorija tūkstančiams parodė, kad net ir blogiausiai gyvenantis žmogus gali neprarasti savo moralinių vertybių ir pasielgti taip, kaip yra teisingiausia. Karma šį žmogų apdovanojo 100 kartų didesniu apdovanojimu už tai, kad išliko žmogumi ir buvo sąžiningas kitų atžvilgiu.

Istorija anglų kalba:

Reklama