Skip to main content

Paauglys pardavinėjo dešrainius,o jo veikla anonimiškai buvo apskųsta inspekcijoms. Skundikai patyrė tikrą fiasko, nes policija pasielgė su berniuku labai netikėtai

Dažnai sakome, kad vaikai šiais laikais neturi ką veikti ir yra sulindę į telefonų ir kompiuterių ekranus. Neretai vadiname jaunąją kartą visiškai neveiksnia ir nebrandžia. Tačiau vienas paauglys iš Minesotos valstijos JAV savo vasaras svajojo praleisti visiškai kitaip, nei iš jo tikėjosi suaugusieji.

Reklama

13-metis Jaequan Faulkner savo laisvu metu vasarą norėjo kasdien dirbti pardavinėjant dešrainius, gėrimus ir traškučius tiesiai prie savo namų. Jaunas verslininkas rado seną dėdės dešrainių kepimo aparatą ir jo galvoje iš karto gimė planas, kaip užsidirbti šią vasarą.

Su šeimos pagalba jis pasiruošė paprastą staliuką, ant kurio jis sudėliojo traškučius, gėrimus bei dešrainius. Parašęs kainas ant lentelės vaikas buvo pasiruošęs priimti klientus. Visų nuostabai, jam sekėsi puikiai. Vietiniai žmonės ir tiesiog pravažiuojantys šalia mielai sustodavo, užkąsdavo ir pagirdavo paauglį už jo pastangas verslauti ir sąžiningu darbu užsidirbti.

Reklama

Tačiau vieną dieną Jaequan sulaukė uniformuotų lankytojų, kurie atvyko ne pavalgyti. Inspektoriai gavo anoniminį skundą elektroniniu paštu teigiantį, kad Jaequan prekiauja maistu nelegaliai ir turi nutraukti savo veiklą. Paauglys ir jo dėdė jau buvo pradėję krimstis dėl tokio skundo, tačiau niekas nesitikėjo to, kaip pasielgs inspektoriai kartu su pareigūnais.

Reklama

Pamatę, koks šaunus yra šis vaikis ir kiek daug jį palaikančių žmonių kasdien čia apsilanko, jie pasirinko eiti kitu keliu. Vietoje baudos ir priverstinio prekystalio uždarymo, jie suteikė visą reikiamą informaciją apie tai, ką jam reikia kuo greičiau sutvarkyti ir tęsti savo veiklą. Buvo pradėta nuo to, kad Jaequan apsilankė pas inspektorius ir išklausė specialų kursą apie higienišką maisto tiekimą.

Tada jam buvo suteikta informacija, kokių dalykų jam trūksta jo versle tam, kad jis atitiktų visus reikalavimus. Be suteiktos informacijos, apie situaciją žinoję policininkai nusprendė pasielgti visiškai netikėtai. Jie šiam berniukui ne tik apmokėjo pirmų 10 dienų leidimą prekiauti, tačiau nupirko ir kasos aparatą.

Reklama

Visa bendruomenė nusprendė, kad sugriauti vaiko norą verslauti yra lengva, tačiau neteisinga. Kur kas geriau jam suteikti ne tik informaciją, paramą, bet ir pagalbą sukuriant visas reikalingas sąlygas. Ši istorija buvo visiškai kitokia, nei įprasta girdėti žiniose, tad nenuostabu, kad apie Jaequan dešrainių kioskelį greitai kalbėjo kone visa šalis.

Reklama

Daugybė žmonių atkreipė dėmesį į tai, kiek daug vis dar egzistuoja žmonių, kuriems trukdo nieko blogo nedarantys vaikai. Vaikai, tokie kaip Jaequan, nori užsidirbti papildomą dolerį parduodant užkandžius arba net paprasčiausią vandens buteliuką judrioje gatvėje. Tačiau visada atsiranda žmogus, skambinantis įvairioms instancijoms su skundais dėl nelegalios veiklos.

Taip, taisyklės yra sukurtos ne veltui, tačiau daug kas sutiko, kad amoralu skųsti vaikus ir paauglius, norinčius sąžiningu ir dažnai sunkiu darbu užsidirbti sau pinigą. Policijos ir inspektorių pagalba 13-mečiui sukėlė tikra pozityvo bangą internete. Netrukus Jaequan sulaukė daug paramos ir palaikymo ne tik iš savo bendruomenės, tačiau ir iš televizijos žvaigždžių.

Berniukas gavo dovanų visiškai naujus dešrainių kioskelius ant ratų, kurie jo verslo įvaizdį ir kokybę perkėlė į kitą lygį. Tapęs vietine žvaigžde Jaequan sulaukė milžiniško dėmesio, tačiau jis prisipažino, kad labiausiai dirbant tokį darbą jam patiko bendravimas su žmonėmis ir šypsenos. Po to, kai išgarsėjo, berniukas dėmesio ir bendravimo sulaukė kur kas daugiau, nei jis tikėjosi, tačiau jis akivaizdžiai buvo laimingas.

Galima tik įsivaizduoti, kiek daug pasitikėjimo savimi šiam berniukui suteikė toks palaikymas. Jei inspektoriai būtų šaltakraujiškai tiesiog uždarę jo prekystalį, Jaequan būtų praradęs bet kokią motyvaciją aplamai ką nors veikti. Tačiau suaugusiųjų palaikymo dėka šis verslininkas pradėjo savo karjerą labai jauname amžiuje, tad labai tikėtina, kad ateityje jis pasieks labai daug. 

 

Reklama