Skip to main content

Paskutinį šansą išgyventi praradęs 7-metis primygtinai prašė daktarų leisti jam mirti. Kai jo mama išgirdo kodėl, ji pasakė sūnui “ačiū”

Kai viename sakinyje girdime žodžius “vaikai” ir “pasiaukojimas”, dažniausiai kalba yra apie besąlygišką tėvų atsidavimą savo atžaloms. Sulaukę vaikų tėvai natūraliai pajunta tą stiprų jausmą, varantį dėl savo vaikų padaryti viską. Tačiau ši istorija yra viena iš retųjų, kai vaikas atsiduoda ir paaukoja viską dėl savo mamos.

Reklama

Chen Xiatian mama išgirdo baisią sūnaus diagnozę kai jam buvo vos 5-eri. Jo smegenyse buvo rastas golfo kamuoliuko dydžio auglys. Blogiausia buvo tai, kad operuoti vaiko nebuvo įmanoma. Medikai griebėsi kitų gydymo alternatyvų ir tikėjosi bent kokio nors progreso.

Tuo pat metu Chen mamai Zhou Lu teko ne tik budėti šalia sergančio sūnaus, tačiau kęsti varginančius gydymus ir pačiai. Beveik tuo pat metu, kai Chen diagnozavo vėžį, suprastėjo ir jo mamos sveikata. Zhou atlikti tyrimai parodė – ji serga sunkia inkstų liga.

Reklama

Sekančius du metus mama ir sūnus praleido ligoninėje. Zhou kasdien buvo prijungta prie dializės aparatų, o mažasis Chen kovojo už savo gyvybę. Vienu metu jo būklė pagerėjo ir daktarai įžiebė šeimai viltį dėl pasveikimo. Tačiau staiga sugrįžęs dar labiau išplitęs vėžys galiausiai prirakino vaiką prie lovos.

Reklama

Jis tapo beveik visiškai aklas ir paralyžuotas. Chen būklė reikalavo intensyvios, 24 valandų per parą, 7 dienų per savaitę priežiūros. Vienu metu jo gyvybę palaikė tik aparatai, nors berniukas dar buvo sąmoningas ir galėjo bendrauti su šeima. Gydytojai taip pat stebėjo sparčiai blogėjančią mamos būklę.

Jiems teko pasiūlyti labai žiaurų, tačiau galiausiai vienintelį situacijos sprendimą, kuris išgelbėtų bent vieną iš šių dviejų gyvybių. Medikai pasikvietė Zhou mamą, Chen močiutę, pasikalbėti. Tai, ką jie pasakė moteriai, ją tiesiog sugniuždė. Gydytojai pasiūlė leisti berniukui numirti ir persodinti jo inkstą mamai.

Reklama

Nors močiutė ir žinojo, kad gydytojai sako tai, kas yra logiškiausia, jai sunku buvo suvokti patį faktą, kad netrukus jie neteks savo mylimo anūko. Kai ši mintis buvo pasiūlyta Zhou, ji griežtai pasakė ne. Ji niekada negalėtų taip pasielgti su savo sūnumi, tad jei jai lemta mirti, tai tebūnie.

Reklama

Tačiau šį pokalbį kažkokiu būdu išgirdo ir mažasis Chen. Nors jam buvo vos 7-eri, jis kuo puikiausiai suvokė situacijos rimtumą. Jis žinojo, kad jo mamos gyvybei gresia pavojus. Jis taip pat girdėjo, kad jo paties išgyvenimo šansai yra nuliniai.

Vaikas primygtinai prašė mamos ir gydytojų leisti jam numirti ir padėti mamai išgyventi. Zhou atsisakė vykdyti sūnaus prašymą ir toliau priešinosi mažylio valiai. Galiausiai, kai Chen jau maldavo mamos, ji sutiko. Galima tik įsivaizduoti, kokį skausmą turėjo išgyventi ši moteris.

Tačiau ji suvokė, kad jei jos sūnui lemta mirti, jai bus nors šiokia tokia paguoda turėti jo dalelę savyje. Medikai taip pat pranešė, kad po vaiko mirties bus išgelbėtos dar bent dvi kitos gyvybės. Priėmus skaudžiausią sprendimą gyvenime, Zhou leido medikams sustabdyti gyvybę palaikančių aparatų veikimą ir leido sūnui išpildyti jo paskutinę valią.

Atsisveikindama su sūnumi ji šimtus katų pakartojo, kaip ji myli ir yra dėkinga už jo auką. Užgesus Chen gyvybei, jis buvo iš karto nuvežtas į operacinę. Prieš pradedami operaciją, gydytojai išreiškė pagarbą drąsiam berniukui ir pagerbė jį tylos minute.

Tą pačią dieną buvo atlikta Zhou operacija. Kitas berniuko inkstas išgelbėjo 21-erių merginos gyvybę, o kepenys padėjo išgyventi 27-erių vaikinui. Visos operacijos pasibaigė 100-procentine sėkme ir visi trys žmonės mažojo drąsuolio dėka tapo sveikais žmonėmis. Ši istorija yra be galo skaudi, tačiau 7-mečio Chen auka neliks niekada pamiršta. 

Reklama