Skip to main content

Policijos pareigūnė buvo iškviesta į parduotuvę susitvarkyti su neramiu, į benamį panašiu senoliu. Tos dienos pažintis su vyru pakeitė moters gyvenimą

Moteris vardu Dena Walker Pauly pasirinko darbą teisėsaugoje ne dėl pinigų, ar statuso. Dena visada nuoširdžiai rūpėjo žmogus, todėl saugoti, ginti ir padėti buvo jos gyvenimo misija. Moteris per visą savo karjerą sutiko daugybę žmonių su įvairiausiomis situacijomis. Tačiau vienas iškvietimas visiškai pakeitė moters gyvenimą.

Reklama

Vieną 2017-ųjų vasaros dieną pareigūnė su kolegomis gavo iškvietimą į miestelio lombardą. Parduotuvėje nekalbantis ir į benamį panašus senolis kėlė daug triukšmo ir elgėsi nenuspėjamai. Dena sulaikymo metu sužinojo, kad vyras negalėjo komunikuoti dėl praeityje patirtų net dviejų infarktų, po kurių jo sveikata atsistatė tik dalinai.

Moteris iš karto pajuto, kad jis gyvena labai vienišą gyvenimą. Jos viduje gimė mintis pasidomėti daugiau vyro atveju ir jo gyvenimo istorija. Tai, ką sužinojo apie jį pareigūnė, buvo kažkas siaubingo. Bob nuo savo šeimos buvo atskirtas kai jam buvo vos 4 metukai. Visą savo gyvenimą, nuo 14-kos iki 60-ties metų vyras praleido gyvendamas gatvėje.

Reklama

Galima tik įsivaizduoti, kokius gyvenimo įgūdžius susikūrė niekam nereikalingas vyras, arba tiksliau, kokio gyvenimo jis taip niekados ir nepatyrė. Kai vyrui buvo 60, juo pasirūpino socialinės rūpybos darbuotojai. Vyrui su negalia buvo skirtas socialinis būstas, tačiau daugiau resursų vyrui nebuvo skirta.

Reklama

Dena panoro susipažinti artimiau su neįgaliu vyru ir sužinoti daugiau apie sąlygas, kuriose jis gyvena. Moteris pakraupo nuo to, kad Bob gyveno vis dar kaip benamis, tik turintis namus. Jis miegojo kartoninėje dėžėje svetainėje, mėtė šiukšles ten pat, kur ir valgė ir miegojo. Staiga moteris pajuto nenumaldomą jausmą padėti senoliui, kuriuo pasirūpinti visą gyvenimą niekas nesugebėjo.

Lėtai, tačiau užtikrintai Dena sugebėjo atkurti kažkokią komunikaciją su nebyliu vyru. Jie kalbėjosi savo ženklais, gestais. Moteris iš savo kišenės pasamdė profesionalius valytojus, kurie iškuopė senolio butą, o pati Dena ėmėsi edukuoti senolį kaip praustis, gamintis valgyti ir civilizuotai gyventi. Nors vyras iš pradžių negalėjo valdyti emocijų dėl to, kad jis negali normaliai kalbėti, ramus ir palaikantis Dena tonas visada pagelbėdavo nuraminti jį ir parodyti moteriai, ką jis nori pasakyti.

Reklama

Ši draugystė truko pastaruosius du metus. Dena savyje atrado pašaukimą ne tik dirbti policijoje, tačiau ir padėti vienam iš jos bendruomenės narių gyventi geriau ir turėti nors vieną artimą draugę. Neseniai Bob sveikatai pašlijus, Dena turėjo priimti skaudų sprendimą. Moteris pasirūpino visais būtinais formalumais ir Bob buvo paguldytas į hospisą.

Reklama

Niekas neabejojo, kad vyrui liko gyventi paskutinės akimirkos. Būtent tada, kai Dena budėjo šalia Bob lovos, jos kolegė nusprendė nufotografuoti jautrų vaizdą ir parodyti pasauliui, kas yra tikras atsidavimas, empatija ir atjauta nuskriaustiesiems. Nors kolegė to nesitikėjo, tačiau nuotrauka pasklido po visą pasaulį it virusas.

Visas pasaulis pajuto tą gerumą, sklindantį iš šios nuotraukos. Nors joje atrodo, kad anūkė laiko savo senelio ranką paskutinėmis jo gyvenimo dienomis, tiesa yra visiškai kitokia. Paskutinėmis Bob gyvenimo dienomis Dena nesuskaičiuojamą kiekį kartų pasakė jam, kad ji myli. Gali būti, kad ji buvo vienintelė jo gyvenime, kuri ištarė tuos žodžius.

Netrukus senolis mirė. Kai ši istorija paplito po visą JAV ir pasaulį, vietinis laidotuvių biuras pasiūlė savo paslaugas palaidoti senolį visiškai nemokamai. Dena kalbėdama apie draugystę su Bob teigia, kad ji tiesiog tesėjo jam duotą pažadą.

“Tą dieną, kai mes susipažinome, aš jam pasakiau, kad jis įgijo draugę visam gyvenimui. Aš tai dariau ne iš pareigos, o dėl to, kad iš tikrųjų norėjau būti jo drauge”. 

Šios pareigūnės ir senolio istorija yra liudijimas to, kokie nuostabūs žmonės tarnauja visuomenei.

Reklama