Skip to main content

Moteris kavinėje aptarnaudama policininkę klausinėjo jos keistų teisinių klausimų. Vėliau pareigūnė pamatė kraupų vaizdą tos moters automobilyje ir skubiai kreipėsi į kolegas

Ginti, saugoti, padėti – toks yra Lietuvos policijos šūkis, kuriuo privalo vadovautis kiekvienas priesaiką davęs pareigūnas. Visame pasaulyje policijos misija irgi išlieka panaši – ginti nuo pavojaus, bei padėti tada, kai žmogui gyvybiškai to reikia. Tačiau kaip ir mūsuose, taip ir užsienyje, ne kiekvienas policininkas myli savo darbą ir kasdien užsideda uniformą su gerais ir dorais ketinimais.

Reklama

Būtent dėl tokių “supuvusių obuolių” krepšyje, į policijos pareigūnus žmonės labai dažnai bijo kreiptis žinant, kad ieškant pagalbos galima prisišaukti bėdų pačiam sau. Erin Harrison buvo vieniša dviejų dvynių mergaičių mama. Moteris sunkiai dirbo ilgas valandas McDonalds greito maisto restorane, tačiau jai vis vien buvo labai sudėtinga sudurti galą su galu.

Darbšti moteris neturėjo jokių kitų kvalifikacijų, tad net mažas užmokestis restorane buvo vienintėlis pragyvenimo šaltinis. Erin ne vieną kartą aptarnavo policijos pareigūnus, apsilankančius per pietų pertraukas būtent jos padalinyje. Moteriai ilgą laiką knietėjo paklausti pareigūnų keletos teisinių klausimų, tačiau ji baiminosi, kad ji išduos savo paslaptį ir bus nubausta.

Reklama

Tačiau vieną dieną pamačiusi pareigūnes moteris Erin pagaliau įsidrąsino ir priėjusi prie seržantės Heather Kolke staliuko pakalbino ją. Pareigūnės buvo labai malonios, tad Erin pajuto, kad ji gali pagaliau išdrįsti paklausti jų ją kankinusio klausimo. 

Sakykite, ar miegoti su vaikais automobilyje mokyklos automobilių stovėjimo aikštelėje yra nelegalu? Man įdomu, ar nepažeidžiu kokių nors įstatymų” – paklausė Erin.

Reklama

Pareigūnė Kolke labai nustebo dėl tokio klausimo, tad ji pradėjo švelniai tardyti Erin, kodėl jai kyla tokie klausimai. Netrukus atviro pokalbio metu pareigūnė sužinojo, kad Erin, nors ir pastaruosius 4 metus dirbanti tame pačiame restorane, yra benamė ir miega su savo dviem dukrom automobilyje. Kiek vėliau Erin parodė pareigūnei sąlygas, kuriomis pastaruoju metu privalėjo gyventi moteris ir jos dvi dukros.

Heather širdis tiesiog dužo sužinojus, kad darbšti ir visas savo pastangas dėl dukrų dedanti moteris yra priversta gyventi automobilyje. To, ką ji uždirba, neužtenka išlaikyti buto nuomai. Heather pati yra dviejų vaikų mama, tad ji ypatingai užjautė Erin, kurios akyse pasirodė ašaros. Pareigūnė iš karto žinojo, kad jos pareiga yra padėti šiai mamai ir suteikti jai stogą virš galvos bent keletui dienų.

Reklama

Vis dėlto suteikti naujus namus visai šeimai nėra labai lengva užduotis, o kartais ji yra net neįmanoma. Tačiau Heather privalėjo pasistengti. Pareigūnė greitai susisiekė su savo kolegomis nuovadoje ir papasakojusi Erin istoriją paprašė visų galinčių paaukoti kažkiek pinigų mergaičių ir jų mamos apgyvendinimui.

Reklama

Heather taip pat sužinojo, kad šios benamės dvynės po poros dienų turėtų švęsti savo 9-tąjį gimtadienį. Pareigūnei atrodė svarbu suteikti mergaitėms galimybę pasijusti vėl normaliomis, mylimomis ir iškelti joms kuklų gimtadienį. Laimei, Heather gerumas buvo ne išimtis, nes jos kolegos su mielu noru finansiškai prisidėjo visai nemaža suma. Po poros dienų pareigūnė atvyko pas mergaites, atvežė joms dovanų, balionų, tortą ir nusivedė į jų mėgstamiausią piceriją.

Ta diena buvo nuostabi, nes sužinoję apie mergaičių ir jų mamos situaciją, picerija taip pat prisidėjo prie gerumo akcijos ir už gimtadienio vaišes nepaprašė nė cento. Apie šią istoriją netrukus sužinojo ir miesto merė, kuri per televiziją paskatino visus geros valios žmones padėti šiai šeimai bet kokiais būdais. Būtent merės paraginimas buvo tai, kas išjudino vietinę bendruomenę.

Vietiniai verslininkai pradėjo raginti vieni kitus suteikti bet kokio dydžio finansinę pagalbą šiai šeimai ir netrukus buvo surinkti beveik 3000 dolerių šios šeimos būsto nuomai apmokėti. Tai buvo puiki pradžia Erin ir jos dukroms, nes jos jau manė, kad jų situacija niekaip nepagerės.

Buvo pranešta, kad Erin taip pat buvo pasiūlytas ir labiau apmokamas darbas, kurio dėka ji sugebės išlaikyti stogą virš šeimos galvų.  Pareigūnės parodytas gerumas sukėlė tikrą vėliau sekusio gerumo bangą, kurios dėka devynmetės dvynės ir jų mama dabar turi stogą virš galvos ir naują viltį.

Be abejonės, Erin ir jos dukros buvo be galo dėkingos visiems, kas parodė jiems gerumą.

Tai man priminė, kad Dievas egzistuoja ir geri žmonės egzistuoja” – su ašaromis sakė mama. Iš tiesų, kartais tereikia mažo gerumo šviesulio, kuris įžiebia viltį ją praradusiems žmonėms. 

Reklama