Skip to main content

Poros sūnus netikėtai mirė ir gydytojai teigė, kad jis paskendo, nors prie vandens nebuvo visą savaitę. Kai tėvai sužinojo tiesą, jie nusprendė perspėti visus tėvus

Nors ši istorija yra nepaprastai tragiška, keturmečio Frankie tėvai norėjo perspėti absoliučiai visus tėvus pasaulyje apie pavojų, į kurį patekti gali bet kuris vaikas. Artėjant maudynių sezonui visi maži ir dideli vaikai bei suaugę trauks prie ežerų, jūros, baseinų ir kitų vandens telkinių.

Reklama

Nors visi žino apie pagrindinius pavojus maudynių metu, egzistuoja keletas scenarijų, kurių pavojaus galima iš pirmo žvilgsnio nesužiūrėti. 4-metis Frankie karštą vasaros dieną su tėvais nerūpestingai leido laiką prie baseino. Be abejonės, vaikas visą laiką buvo stebimas mamos, tačiau vieną akimirką jis paslydo ir vos porai sekundžių nukrito pilnai į vandenį.

Tačiau išnėręs jis toliau kaip niekur nieko tęsė žaidimus ir niekuo nesiskundė. Frankie baseine tą dieną nebuvo įbridęs į vandenį giliau nei iki kelių. Kitą dieną berniukas sunegalavo. Jam pasireiškė apsinuodijimo simptomai. Tėvai pamanė, kad vaikas tiesiog suvalgė ką nors ne tokio ir tiesiog bandė sukontroliuoti jo būseną duodami vaistų.

Reklama

Vėliau 4-mečiui pasireiškė ir peršalimo simptomai, kurie vėlgi tėvams sukėlė nerimą, tačiau neparodė, kad jų vaikui gresia mirtinas pavojus. Tėvai niekaip nesusiejo to, kas vyksta su beveik prieš savaitę vykusiomis maudynėmis. Frankie 6-tą dieną pasijuto net geriau, tad tėvai galėjo lengviau atsikvėpti.

Reklama

Deja, nežinojimas privedė prie to, kad praėjus savaitei po maudynių baseine berniuko širdis tiesiog sustojo. Nors gydytojai visomis išgaliomis bandė jį atgaivinti, buvo per vėlu. Tai, kas pražudė berniuką, buvo įvardinta kaip skendimas. Tėvai niekaip negalėjo suprasti, kaip jų vaikas galėjo nuskęsti nebūdamas vandenyje 7 dienas.

Tačiau tada paaiškėjo labai šokiruojantis dalykas – apie 1-2 procentai skendimų būna pavėluoti, taip vadinami sausieji skendimai. Sauso skendimo metu į žmogaus plaučius patenka nedidelis kiekis vandens, kuris per keletą dienų sutrikdo ne tik plaučių, bet ir širdies veiklą. Plaučiai pradeda tinti, užsipildo organizmo skysčiais, kūnas negauna pakankamai deguonies ir ilgainiui neįsikišus medikams laukia mirtis.

Reklama

Delgado šeima patyrė tikrą šoką, nes apie tokį dalyką jie niekada nebuvo girdėję. Jeigu jie būtų susieję rodomus simptomus su šiuo rimtu pavojumi, berniuko gyvybė dar būtų išgelbėta. Po sūnaus mirties pora prisiekė jo atminimą pagerbti garsiai papasakodami jo istoriją. Pasirodo, milijonai žmonių nė neįsivaizdavo apie tokį pavojų ir niekada neatkreipdavo dėmesio į tas akimirkas, kai jų vaikai nukritę į vandenį šiek tiek prarydavo vandens.

Reklama

Medikai taip pat pabrėžė, kad įvykus nelaimei vandenyje būtina stebėti organizmo atsaką sekančią parą. Jei vaikui ar suaugusiam pasirodo tokie simptomai, būtina kreiptis į gydytojus ir prašyti laiku pagalbos.  Šie simptomai yra:

  • Sunkumas kvėpuoti arba plaukti
  • Didelis nuovargis ir svaigulys
  • Protinių sugebėjimų, atminties, elgesio pokyčiai
  • Krūtinės skausmas, vėmimas, viduriavimas

Blogiausia yra tai, kad tokias pasekmes gali patirti ne tik panėrę po vandeniu,  tačiau ir šokinėjantys per bangas, besitarškantys vaikai ir suaugę. Frankie tėvai grauš save visą gyvenimą už tai, kad nežinojo nieko apie šiuos ženklus. Jie tikisi, kad jų sūnaus mirtis įgis nors šiek tiek prasmės, jei perspės kitus tėvus apie pavojų, nuo kurio galima buvo laiku apsisaugoti. 

Reklama