Skip to main content

Praeivis pamatė šiukšlę ant žemės, todėl ją nusprendė pakelti ir išmesti į šiukšlių dėžę. Jis net krūptelėjo nuo to, kaip sureagavo į jo poelgį aplinkiniai

Mes dažnai skatiname vieni kitus būti labiau atsakingais ir nešiukšlinti visur, kur papuola. Tačiau vis dar daugybė žmonių nesupranta, kad aplinkos švara ir grožis priklauso tik nuo mūsų pačių. Elementarus dalykas- išmesti šiukšlę į šalia stovinčią šiukšliadėžę – kartais neatrodo toks jau paprastas.

Reklama

Mažai kas mėgsta pakelti svetimą šiukšlę, nes “tai juk ne mano reikalas”. Tačiau visi norime matyti aplink švarą ir tvarką, tad jei kiekvienas iš mūsų kartais pakeltume šiukšlę gatvėje, miškelyje ar parke, pasaulis būtų tikrai gražesnis. Galiausiai jausmas, kad padarei kažką gero, yra pats savaime atlygis.

Daugumoje valstybių nemažai pinigų iš biudžeto yra skiriama švaros palaikymui, aplinkos tvarkymui, tačiau net ir pačiomis švariausiomis gatvėmis vaikšto žmonės, abejingi aplinkai ir metantys savo atliekas kur papuola. Štai vieno miesto Prancūzijoje valdžia sugalvojo unikalią ir smagią socialinę akciją.

Reklama

Vienoje judriausių miesto aikščių aktorius tyčia paliko po savęs tuščią vienkartinį puodelį nuo kavos ant grindinio. Nors šalia buvo šiukšlių dėžė, nei jis, nei daugybė kitų praeivių, nesugebėjo skirti keletos sekundžių tam, kad pakelti svetimą šiukšlę ir nunešti ją du metrus iki atliekų dėžės. Apie pusvalandį šimtai žmonių apėjo šiukšlę, kuri akivaizdžiai ne vienam painiojosi po kojomis.

Reklama

Slaptos kameros filmavo puodelį ir abejingus žmonės ilgą laiką, kol aikšte ėjęs vaikinas net nedvejodamas pasilenkė ir pakėlė vėjo blaškomą puodelį. Tačiau jis nesitikėjo to, kas nutiko jam išmetus puodelį į šiukšlių dėžę. Staiga kelios dešimtys žmonių, sėdėjusių ant aikštės laiptelių, pradėjo jam ploti.

Pagaliau eksperimentas pavyko – visi šie žmonės laukė geradario, kuris paaukotų porą sekundžių savo laiko ir padarytų gerą darbą savo miestui. Šoko ištiktas vaikinas buvo apsuptas besišypsančių plojančių žmonių, aplink jį grojo orkestras. Visi jį sveikino ir įteikė gėlių ir net apdovanojimą.

Reklama

Miesto valdžia norėjo parodyti žmonėms, kad jie yra labai dėkingi neabejingiems žmonėms, kuriems miesto švara yra svarbi. Vaikinas, prisistatęs Julien vardu, nelabai galėjo suprasti, už ką jam ši garbė. “Aš nepadariau nieko ypatingo” – sakė šokiruotas vaikinas.

Reklama

O iš tiesų jo mažas gražus poelgis buvo labai ypatingas bent tuo, kad parodė puikų pavyzdį kitiems žmonėms. Pasaulis keičiasi tik tada, kai pradedame nuo savęs. Kitą kartą pamatę ką nors numetant šiukšlę, galite ne tik sudrausminti, bet ir pats pakelti ją ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitus veikti.

Šios įdomios socialinės akcijos vaizdo įrašas:

Reklama