Skip to main content

Rūstus ir griežtas mokytojas buvo nemėgiamas daugelio mokinių, tačiau išaiškėjus jo slaptai veiklai po pamokų, visi patyrė šoką ir visiškai pakeitė nuomonę apie vyrą

Visi mes turėjome mėgstamus ir nemėgstamus mokytojus mokykloje. Galbūt kai kuriems pasisekė su pedagogais ir prisiminimai iš mokyklos suolo yra tik patys maloniausi. Tačiau dauguma žmonių gali įvardinti vieną ar net daugiau mokytojų, kuriems jaunystėje jausdavome antipatiją.

Reklama

Dažniausiai tai būdavo tiesiog antipatija mokytojo asmenybei arba mokymo metodams, panašiai kaip ir šios istorijos herojui. Matematikos mokytojas Jim O’Connor tikrai mokykloje neturėjo populiariausio pedagogo etiketės. Jo veide retai kada pamatysi šypseną, o pamokų metu jis reikalauja griežto ir disciplinuoto elgesio iš visų savo mokinių.

Be abejonės, tai yra suprantama taktika, kai kasdien turi ne tik suvaldyti šimtus paauglių, tačiau ir juos kažko išmokyti. Tačiau neretai tokie būdai nesukuria didelio gerbėjų rato paauglių tarpe. Kai mokinių buvo paklausta, ką jie mano apie savo matematikos mokytoją, daugelio veiduose buvo perkreipta šypsena.

Reklama

Beveik niekas negalėjo pasakyti kažko gražaus apie mokytoją, kuris garsėjo savo griežtais mokymosi ir elgesio standartais. 70-metis vyras disciplinos pats išmoko tarnaudamas kariuomenėje ir dalyvaudamas Vietnamo kare. Grįžęs iš tarnybos savo šaliai jis pradėjo darbą švietimo sistemoje, kurioje jis mėgsta dirbti iki šiol. Tačiau paaiškėjo, kad tai yra ne viskas, ką vyras veikia savo gyvenime…

Reklama

Visiškai netikėtai vienas iš mokinių apsilankė vietinėje vaikų ligoninėje tam, kad sužinotų daugiau informacijos apie vyksiantį kraujo donorystės renginį jo mokykloje. Kalbėdamas su ligoninės administracija jis užsiminė, kokioje mokykloje jis mokosi. Vaikinas nustebo, kai gydytojai iš karto su plačiausia šypsena sakė : “O, tai tu turėtum pažinoti Jim O’Connor! Nuostabiausias žmogus pasaulyje!”.

Šie žodžiai labai supainiojo vaikiną, nes jis nesuprato net, ar jie kalba apie vieną ir tą patį žmogų. Nejaugi tas rūstus vyras, kuriam disciplina yra aukščiau visko, realybėje yra visiškai kitoks? Netrukus paaiškėjo, kad jo mokytojas jau 30 metų yra šios ligoninės žvaigždė.

Reklama

Jim kraujo grupė yra tinkanti visoms kitoms grupėms, todėl universalusis donoras nepraleido nei vienos galimybės paaukoti kraujo. Taip pat net prieš 23 metus Jim pradėjo daryti dar kai ką dėl savo bendruomenės. Jis tapo slaugytoju, besirūpinančiu intensyvios terapijos skyriuje gulinčiais kūdikiais.

Reklama

Užsitarnavęs “kūdikių užkalbėtojo” pravardę, Jim net tris dienas per savaitę skiria sergančių mažylių priežiūrai. Jis ne tik juos nešioja, migdo, bet ir maitina. Iš dalies Jim tai daro ir todėl, kad savo žmonos ir vaikų jis niekada gyvenime neturėjo. 

Jo mokykloje sukurtas įvaizdis buvo toli gražu ne toks, koks vyras yra iš tikrųjų. Didelės širdies senjoras yra atsidavimo bendruomenei ir, svarbiausia, vaikams pavyzdys. Paaukojęs per savo gyvenimą net 270 litrų kraujo, jis neabejotinai dar ir išgelbėjo ne vieną gyvybę. 

Nors Jim jaučia visišką pilnatvę savo užklasinėje veikloje, jis baiminosi to, kaip į jį žiūrės vaikai, sužinoję, kad jis nėra toks jau griežtas, rūstus kietuolis. Tačiau jo nuostabai, mokiniai pradėjo ne tik dar labiau jį gerbti, bet ir sekti jo pavyzdžiu.

Jim yra tas žmogus, kuris savo pavyzdžiu vaikus išmoko kur kas daugiau, nei tik dėstydamas prie klasės lentos.  Labiausiai jam apibūdinti tinka posakis „Nespręsk apie knygą iš jos viršelio”. 

Reklama