Skip to main content

Ši mergina gimė be rankų, tačiau tai jos nestabdo gyventi pilnavertį gyvenimą ir net vairuoti Uber

32-iejų Janet Brown iš Šiaurės Karolinos, JAV, kasdien įrodo visiems aplinkiniams, kad jos neįgalumas jos nesustabdys gyventi normalų ir aktyvų gyvenimą. Moteris gimė su neišsivysčiusiomis rankomis bei be didžiosios dalies kojų pirštų. Janet sako, kad jos diagnozei nėra pavadinimo, tačiau tai jai net nesvarbu.

Reklama

Moteris per visą savo gyvenimą sugebėjo tapti visiškai savarankiška, tad dabar pasirūpinti namais, dviem vaikais ir dar dirbti jai nėra kažkas sudėtingo. “Nėra nieko mano kasdienybėje, ko negalėčiau padaryti” – pasakoja apie save moteris.

Jos užsispyrimas jai netrukdo ir vairuoti, tad moteris dirba Uber ir Lyft vairuotoja – taip Janet stengiasi išlaikyti savo vaikus, kurie lanko darželį. “Aš vairuoju puikiai, net geriau, nei kai kurie žmonės su normaliomis rankomis. Niekada neturėjau jokių avarijų. Iš klientų taip pat gaunu tik teigiamus atsiliepimus ir net prašymus būti jų asmenine Uber vairuotoja.”- apie darbo ypatumus pasakoja Janet.

Reklama

Moteris labai stengiasi išauklėti savo sūnus teisingai ir kalbasi apie tai, kaip aplinkiniai reaguoja į jų mamą. “Mano vaikai turi žinoti, kad visada kažkas jų paklaus : kodėl tavo mama neturi rankų? Jie turi suprasti, kad dėl to jie neturi jaustis blogai, o tiesiog žinoti, ką atsakyti.

Reklama

Nors jų mama ir neturi rankų, ji gali padaryti viską, ką ir kitos mamos.” – apie vaikų auklėjimą kalba Janet. Vienas didžiausių mitų, kuriuos Janet nori sugriauti yra tai, kad neįgaliems žmonėms visada reikia pagalbos. Moteris teigia, kad taip būna ne visada, tad mandagus žmogus turi tik paklausti, ar reikia pagalbos.

Ji taip pat norėtų, kad susidomėję jos išvaizda žmonės daugiau klaustų, nei tiesiog spoksotų. Janet tikisi, kad daugiau aplinkinių suprastų faktą, kad daug asmenų net ir su kitokia išvaizda yra tokie patys pilnai funkcionuojantys žmonės, kaip ir jie patys. Moteris net įsteigė ne pelno siekiančią organizaciją kurios tikslas yra visuomenės švietimas apie įvairias negalios formas. Tačiau savo kasdieniu gyvenimu Janet jau įkvepia ir motyvuoja visus, kuriuos sutinka savo kelyje.

Video anglų kalba, kuriame Janet pasakoja apie save :

 

 

Reklama