Skip to main content

Sidabro medalį olimpiadoje laimėjusi lenkė nustebino visą šalį, kai praėjus 5 dienoms po olimpiados ji panoro parduoti savo trofėjų. Atskleidusi savo tikslą ji sujaudino tūkstančius

Šių metų olimpinės žaidynės iš tiesų buvo laukiamas sporto įvykis milijonams žmonių aplink pasaulį. Iš dalies taip buvo ir dėl to, kad neįvykusios žaidynės praietais metais dėl pandemijos vis dėlto buvo įvykdytos šiemet, kai situacija pasaulyje pradėjo gerėti.

Reklama

Kiekviena šalis turėjo savo sirgalių, laikiusių sugniaužtus kunščius dėl savo šalies sportininkų. Maria Andrejczyk iš Lenkijos buvo viena tų sportininkių, kurios turėjo realų šansą laimėti medalį. Maria tai buvo jau antros žaidynės, nes dalyvavusi ieties metimo rungtyje 2016-aisiais.

Tais metais mergina užėmė 4-tą vietą ir užaugino savo ambicijas laimėti medalį kitose olimpinėse žaidynėse. Siekti tikslo jai nesutrukdė net visiškai netikėtai diagnozuota osteosarkoma – kauluose rastas navikas. Nors diagnozė nebuvo mirtina ir merginai atlikta operacija pašalino tolimesnį pavojų sveikatai, tuo gasdinančiu metu ji prisiminė, kas gyvenime yra svarbu.

Reklama

Įveikusi ligą mergina spėjo pasiruošti Tokijo olimpinėms ir sužibėjo visame pasaulyje laimėjusi 2-ą vietą ir sidabro medalį. Grįžusi į gimtąją Lenkiją Maria buvo pasitikta su didele meile ir pasididžiavimu. Tačiau praėjus mažiau nei savaitei merginos planai dėl laimėto sidabro medalio sukėlė tikrą nuostabos cunamį.

Reklama

Maria norėjo parduoti savo medalį aukcione, siekiant surinkti reikiamą pinigų sumą vienam 8 mėnesių kūdikiui, kuriam skubiai reikalinga širdies operacija.  Ją gali atlikti tik JAV specialistai Kalifornijoje. Maria asmeniškai nepažinojo šeimos, kurioje mažylis vardu Miłoszek Małysa, tačiau perskaičiusi kūdikio tėvų prašymą pagelbėti internete, olimpietė užsidegė noru prisidėti.

Netrukus apie Maria sprendimą sužinojo visa Lenkija, o vos per porą dienų žinia apie šį kilnų tikslą apskriejo ir visą pasaulį. Sportininkė siekė aukciono metu parduoti medalį kolekcininkams už bent jau 120 000 eurų. Tai buvo pusė reikalingos šeimai sumos, kuri siekė 1.5 milijono zlotų (apie 330 000 eur). Mažylio šeima sunkiomis ir didelėmis pastangomis jau surinko kitą pusę reikalingų pinigų, kurie padengtų kelionės ir medicinines išlaidas už gyvybiškai reikalingą operaciją. Maria siekė kuo greičiau surinkti kitą pusę.

Reklama

Be abejonės, visi buvo sužavėti tokio kilnaus tikslo. Tačiau labiausiai olimpietės gerais ketinimais susižavėjo bendrovė pavadinimu “Žabka”, kuri nupirko medalį už reikiamą sumą. Tačiau kadangi visas šis aukcionas buvo sukurtas gerumo tikslais, parduotuvių tinklą valdanti kompanija galiausiai nusprendė palikti medalį Maria rankose.

Reklama

Nors mergina medaliui paaukojo ne vienerius metus darbo ir prakaito, jos manymu, svarbiausia medalio suteikiama vertė yra širdyje, o ne sidabro apskritime, pakabintame ant kaklo.

“Tikroji medalio reikšmė visada liks su manimi širdyje. Medalis tėra daiktas, tačiau jis gali turėti didelės reikšmės kitiems žmonėms. Šis sidabras gali išgelbėti kažkam gyvybę, vietoje to, kad gulės kažkur lentynoje ir rinks dulkes”- kalbėjo mergina.

Nors jai neteks atsisveikinti su savo trofėjumi dėl medalį aukcione laimėjusios įmonės gerumo, Maria džiaugiasi, kad jos siekis bus įgyvendintas ir mažylis Miłoszek gaus šansą į naują gyvenimą. Šeima, kuriai reikėjo pagalbos, iš karto ir nedelsian pradėjo ruoštis kelionei už Atlanto su viltimi, kad mažylis Miloszek pasveiks.

Mergina buvo pasiruošusi paaukoti savo laimėjimą dėl geresnio tikslo, tačiau galutiniame rezultate jos geras darbas pažadino gerumą ir norą padėti ir kitų žmonių širdyse. Tai yra puikus pavyzdys, kaip geri darbai sukelia grandinines reakcijas ir virsta dar didesniu gerumu.

Reklama