Skip to main content

Autizmą turintis kasininkas lėtai aptarnavo apsipirkinėjusią moterį ir sugadino jos prekes. Ji nusprendė išsakyti savo nuomonę internete, kuri nustebino tūkstančius

Emma Shawcross iš Jungtinės Karalystės vieną dieną turėjo neįprastą patirtį parduotuvėje, kuria ji nusprendė pasidalinti viešai. Apėjusi visą Tesco parduotuvę ir vežimėlyje sukrovusi visus savo savaitinius pirkinius mergina pajudėjo link kasos.

Reklama

Pamačiusi vieną tuščią kasą, ji pradėjo dėlioti prekes ant konvejerio. Kasininkas vardu Rob su ja pasisveikino ir iš karto pradėjo skanuoti prekes. Jų Emma turėjo daug, tačiau Rob jos nelaukė ir pradėjo jas krauti į didelę krūvą kol ji vis dar tuštino vežimėlį.

Atėjusi prie pakavimo pusės ji suprato, kaip jai bus sudėtinga susitvarkyti, bet ji nieko nesakė. Ji stebėjo Rob, kuris skanavo prekes, lėtai bandė išsiaiškinti, iš kurios pusės braukti prekes, kurių barkodų kasa nenuskaitė. Jis sukrovė didžiausią krūvą prekių ir sutraiškė jos duoną. Paskui jis du kartus perskaičiavo Emma paduotus pinigus ir tris kartus patikrino atiduodamą grąžą.

Reklama

Mergina grįžo namo ir nusprendė pasidalinti savo tos dienos patirtimi parašant komentarą Tesco Facebook puslapyje. Tačiau tai nebuvo atvejis, kai pirkėjas panoro kuo nors pasiskųsti. Emma norėjo papasakoti, kaip ją užplūdo džiaugsmas po tokios patirties su kasininku Rob.

Reklama

Tai toli gražu nebuvo “tobulas” aptarnavimas, tačiau ją įkvėpė ir nudžiugino mintis, kad vienas didžiausių prekybos tinklų Jungtinėje Karalystėje nediskriminuoja savo darbuotojų pagal rasę, lytį, ar fizinę bei protinę sveikatą.

„Žinote, kiekviena tos dienos akimirka buvo tiesiog tobula. Aš Rob paklausiau, kaip jam sekasi šiame darbe ir mes maloniai pašnekėjome apie darbą Tesco prekybos tinkle, kuris suteikia tokiems žmonėms kaip jis galimybė dirbti, kai kiti verslai to nedaro. Rob turi autizmą” – parašė Emma. Moters širdyje buvo daug džiaugsmo dėl to, kaip keičiaisi pasaulis, kaip keičiasi verslai ir kaip žmonėms su negalia suteikiama vis daugiau galimybių.

Reklama

Emma buvo sujaudinta tuo, kad Rob yra suteiktas šansas gyventi pilnavertį gyvenimą bei galimybė užsidirbti. Jai tai buvo labai svarbu, nes ji tikisi, kad ateityje jos autizmą turinčiam 12-mečiui sūnui gali būti atvertos tokios pačios galimybės, kaip ir kitiems.

Reklama

Tesco su iniciatyva priimti į darbą ir neįgaliuosius suteikė viltį tiems žmonėms, kurių atsisakė daugelis kitų darboviečių. Emma po jos komentaru palaikė tūkstančiai žmonių, kurie vienaip ar kitaip supranta ir atpažįsta visuomenėje esančią neįgaliųjų diskriminacijos problemą. Tai buvo gražus priminimas, kad laikai keičiasi, o tie, kas turi negalią, nebūtinai lieka užribyje.

Reklama