Skip to main content

Stiuardesė savo paslaptį slėpė net 15 metų, tačiau tada šokiruojančią tiesą sužinojo lėktuvo pilotė ir ėmėsi drastiškų veiksmų

Net 15 metų stiuardesė Jennifer Stansel turėjo didelių problemų su inkstais, kurios atsirado po to, kai jai buvo diagnozuota vilkligė. Tai lėtinė autoimuninė liga, kuri gali pažeisti įvairius vidaus organus, ypač odą, sąnarius, kraują, inkstus ir centrinę nervų sistemą.

Reklama

Vieno skrydžio metu moteris tiesiog prarado sąmonę. Ji per ilgai nekreipė dėmesio į ligos simptomus.

“Pamenu, kad norėjau keleiviui parodyti jo sėdimą vietą. Jaučiau, kad kažkas labai negerai, tačiau pamaniau, jog kaip visada persidirbau“ – įvykį prisimena Jennifer.

Jennifer nebegalėjo tęsti savo darbo, o lėktuvui nusileidus ji buvo pristatyta į artimiausią ligoninę. Gydytojai buvo konkretūs – jai reikalingas naujas inkstas. Jennifer buvo įtraukta į laukiančiųjų sąrašą, tačiau moters padėtis buvo tokia rimta, kad ji kreipėsi pagalbos į artimuosius ir draugus.

Reklama

Tuomet pilotė Jodi Harskamp, kuri skrido tuo pačiu lėktuvu, kai Jennifer prarado sąmonę, susisiekė ir pasiūlė savo pačios inkstą. Abi moterys artimai susibičiuliavo prieš kelerius metus, kai Jodi namas sudegė, o Jennifer po tragiško įvykio pasirodė su vynu ir lazanija. Nuo tada jos tapo artimos draugės.

Reklama

“Tuo metu aš labai gerai nepažinojau Jodi, tačiau sužinojau apie jos didelę nelaimę. Nusprendžiau apsilankyti su vakariene ir keliais buteliais vyno. Prieš 23 metus gaisras buvo kilęs ir mano šeimos namuose, todėl puikiai žinau, kaip sunku tai išgyventi“ – pasakojo stiuardesė.

Netrukus buvo atlikti tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar Jodi yra tinkama donorė. Laimei, taip ir nutiko!

Moterys išvyko į Sietlą, kur buvo atlikta penkias valandas trukusi operacija.

Jennifer liga progresavo labai sparčiai ir jos inkstai veikė vos 6 procentais pajėgumo.

Lėktuvo pilotė nesureikšmina pagyrų jai už pasiaukojimą ir situaciją paaiškino paprastai.

Reklama

“Nesijaučiu atlikusi kažką herojiško. Aš netekau inksto, tačiau Jennifer gavo galimybę ir toliau gyventi. Sakyčiau, kad tai gana sąžiningi mainai, tiesa?“ – televizijos laidoje pasakoje Jodi.

Šiandien Jennifer skatina daugiau žmonių užsirašyti organų donorystei. Moteris pasakoja, kad socialinių tinklų pagalba jai jau pavyko rasti du donorus sunkiai sergančiam žmogui.

Jennifer labai pasisekė, kad turi tokią nuostabią kolegę! Jei ne Jodi, šiandien jos greičiausiai nebūtų gyvųjų tarpe…

Reklama