Skip to main content

Studentė norėjo sutaupyti, todėl išsinuomojo kambarį pas senutę. Vėliau ji pažvelgė į pensininkės šaldytuvą ir liko be žodžių

“Sveiki, mano vardas Laura. Esu kilusi iš nedidelio miestelio, o 2020 m. įstojau į universitetą didmiestyje. Studijų pradžioje gyvenau universiteto bendrabutyje, tačiau nuolat vykstantys vakarėliai ir keliamas triukšmas neleido tinkamai mokytis. Pradėjau ieškoti naujos gyvenamosios vietos internete ir mano akis užkliuvo už vieno skelbimo. Garbingo amžiaus moteris nuomojo kambarį savo trijų kambarių bute.

Reklama

Puikia finansine situacija tikrai negalėjau pasigirti, todėl pamaniau, kad tai bus pakankamai geras variantas. O ir nuomojamas kambarys yra visiškai šalia universiteto, todėl nereikia leisti papildomų pinigų viešajam transportui. Šiuo metu kiekvienas sutaupytas euras mane yra labai brangus. Kaip ir kiekvienam studentui norisi bent kartą per mėnesį išeiti pasilinksminti.

Papasakojau apie savo persikėlimą draugėms, tačiau jos pradėjo atkalbinėti ir sakyti, kad neverta nuomotis iš pensininkės.

“Netriukšmauk, neimk to ar ano, nesivesk draugų“ – tokius dalykus turėjau nuolat girdėti, pasak draugių.

Tačiau man labai pasisekė! Atsikrausčiau pas itin malonią ir bendraujančią moterį. Paaiškėjo, kad senutė nuomoja kambarį tik dėl to, kad pavyktų kažką prisidurti prie pensijos. Juk mokesčiai kiekvienais metais tik auga…

Gavau ir atskirą lentyną šaldytuve.

Reklama

Dedant savo maisto produktus į šaldytuvą, nusprendžiau pasidomėti, kuo maitinasi kukliai gyvenanti moteris. Kaip jai pavyksta sumokėti visus mokesčius ir dar nusipirkti kažką pavalgyti? Labai nustebau, nes šaldytuvas buvo pilnas maisto! Šaldiklyje gulėjo malta mėsa, šaldyta žuvis, naminiai koldūnai. Pačiam šaldytuve buvo daug daržovių, vaisiu ir konservų. Spintelėse gulėjo įvairūs makaronai ir bulvės. Likau labai nustebusi. Gal ji ne taip ir blogai gyvena?

Reklama

Vakare prisėdome atsigerti arbatos, tačiau nesusilaikiusi paklausiau:

– Sakėte, kad turite labai mažą pensiją. Kaip jums pavyksta sumokėti visus mokesčius ir dar nusipirkti tiek daug maisto?

Senutė tik nusišypsojo ir pasakė, kad gyvenimas privertė ją išmokti tinkamai planuoti biudžetą. Pavyzdžiui, konservus ji perka tik akcijos metu ir po kelis vienetus. Juos moteris pasikepina su sviestu ir svogūnais, bei patiekia su virtomis bulvėmis. Anksčiau buto savininkė turėjo savo sodą, kuriame augino daržoves. Dabar daržoves ji perka turguje, o vasarą jos būna tikrai pigios. Senutė jas dar ir konservuoja.

Moteris taip pat perka pigesnes mėsos dalis ir sumala jas. Štai jums ir malta mėsa. Su ja moteris pasidaro naminių koldūnų ar pasikepa su makaronais. Ji taip pat perka Lietuvoje pagautas žuvis, kurios yra daug pigesnės už jūros gėrybes.

Reklama

Senutė sako, kad vienintelė tikrai brangi prekė yra jos mėgstamiausi saldainiai. Tačiau net ir jais galima save palepinti, kai parduotuvėje būna akcija.

Likau labai sužavėta… Mes, jauni žmonės, visiškai nemokame paskirstyti savo pinigų. Iš šios garbingo amžiaus moters daug ką išmokau. Niekada negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas, todėl reikia mokėti teisingai panaudoti tą, ką turi“.

Reklama