Skip to main content

Su vėžiu kovojančio 5-mečio laukė diena, kai bus išpildytas jo didžiausias noras. Tačiau netrukus viskas išsirutuliojo taip, kaip niekas net nesapnavo

Natalie ir Nick niekada nesitikėjo, kad su jų sūnumis Miles ir Clayton kada nors atsitiks kas baisaus. Tačiau negailestinga diagnozė vos pusantrų metukų Miles sugniuždė visą giminę. Berniukui buvo diagnozuota leukemija.

Reklama

Nuo pat mažų dienų Miles teko tapti kovotoju, tad nenuostabu, kad jo mėgstamiausi buvo įvairūs komiksų ir filmų super herojai. Jų žygdarbiai įkvėpdavo jam pasitikėjimo savimi ir kovoje dėl savo gyvybės. Jo kova užtruko ilgus metus, tačiau kai jam sukako 5-eri, jo laukė paskutiniai gydymo mėnesiai. Daktarai buvo pozityvūs, vaistai veikė ir berniuko sveikata gerėjo. 

JAV veikianti “Make-A-Wish” (vert.“Išpildyk norą”) organizacija, kuri iš suaukotų lėšų pildo sergančių ir tarp gyvybės ir mirties balansuojančių vaikų norus. Atėjo Miles eilė į realybę paversti ir jo svajonę.

Reklama

Mažame miestelyje Kalifornijoje gyvenanti Scott šeima net neįsivaizdavo,  ką pavirs paprastas vaidinimas, kurį savo kailiu panoro išgyventi berniukas. Miles yra didžiausias Betmeno gerbėjas, tad niekas nenustebo, kai jis panoro praleisti dieną su paslaptingu teisingumo vykdytoju ir gelbėtoju.

Reklama

Tačiau staiga žiniasklaidą pasiekusi žinia apie berniuko norą viską pavertė 1000 kartų didesniu renginiu, tiesiogine ta žodžio prasme. Palaikyti mažojo Vaiko-šikšnosparnio, kurį visi įsiminė “Batkid” vardu susirinko tūkstančiai San Francisko gyventojų.

Visus apėmė jausmas, kad visas miestas tą dieną buvo skirtas Miles, kurį iš namų pasiėmė tikrų tikriausias Betmenas su savo “Betmobiliu”. Du superherojai net gavo San Francisko miesto policijos vado specialų kreipimasi su pagalbos prašymu įveikti nusikaltimus, tądien specialiai vykusius berniukui.

Reklama

Dieną prieš tai žiniasklaida pasidalino Betmeno ir Batkid dienotvarke, todėl visu juos pasitiko tūkstančiai žmonių su plakatais ir palaikymo žinutėmis. Tūkstančiai žmonių jam dėkojo, kad padeda apsaugoti miestą nuo nusikaltėlių.

Galiausiai palaikymo žinutės pradėjo plūsti ir internetu, o trumpu video specialiai su kreipimusi į Miles atsiuntė net prezidentas Barack Obama. Buvo akivaizdu – berniuko svajonė buvo išpildyta su kaupu, todėl jo džiaugsmui nebuvo ribų.

Tai buvo nuostabiausia diena jo gyvenime, kurios liudininkais tapo visas pasaulis. Pagal Miles istoriją po dviejų metų buvo pastatytas dokumentinis filmas “Batkid. Begins”. Tą dieną jo kovos su blogiu ir sėkmingos kovos su vėžiu proga miestas net išspausdino specialų laikraštį su pagrindine istorija pirmame puslapyje.

“Batkid išgelbėjo miestą” – buvo parašyta pirmame puslapyje, kurį kaip atsiminimą berniukas turės visam gyvenimui. Diena buvo užbaigta, kai San Francisko meras įteikė Miles miesto raktą už padarytus žygdarbius.

Ar galite bent įsivaizduoti, kokio masto tai buvo renginys ir kaip nuostabiai turėjo jaustis Miles, išgyvendamas svajonių scenarijų realybėje? Tai buvo įsimintina diena ne tik jam, nes “Make-A-Wish” organizacija šios istorijos dėka gavo tūkstančius gerų žmonių aukų, kas reiškė kad dar daugiau norų bus išpildyta su kaupu.

Visa ši nuostabi šventė įvyko 2013-aisiais, o 2018-aisiais, po 5 metų remisijos, Miles buvo paskelbtas visiškai pasveikęs nuo vėžio. Gera žinoti, kad ta diena prisidėjo prie jo pasveikimo galbūt net labiau, nei ištisi sunkūs metai chemoterapijos.

Ši istorija tik dar kartą įrodė, kad gerumo pasaulyje daug. Tą parodė šimtai savanorių ir tūkstančiai palaikymą išreiškusių žmonių mieste. 

Šios istorijos mastais yra sunku patikėti, tačiau galite viskuo įsitikinti pažiūrėję video (anglų kalba) arba pažiūrėkite filmą „Batkid. Begins”: