Skip to main content

Sūnaus netekę tėvai žinojo, kad prieš mirtį vyras norėjo padėti kitiems žmonėms. Vieną dieną prie sūnaus kapo pora sutiko žmogų, norėjusį pasakyti jiems “ačiū”

Mike Cohen visada buvo aktyvus ir gyvenimą mylintis jaunuolis. Tačiau kaip perkūnas iš giedro dangaus, žinia apie 18-mečiui diagnozuotą leukemiją, apvertė gyvenimą aukštyn kojomis. Turėjęs akistatą su tokia baisia liga, Mike vis vien sugebėjo parodyti pasauliui savo stiprybę, nes po 2 su puse metų varginančio gydymo jis nugalėjo nelemtą ligą ir jau pradėjo džiaugtis antru šansu gyventi.

Reklama

Mike visada mėgo dviračių sportą, tad savo pergalei prieš vėžį pažymėti jis planavo kelionę dviračiu skersai per visą JAV. Praėjus 6-iems metams jam tai pavyko. Vaikinas tikrai manė, kad blogiausia jau praeityje. Entuziastingas sportininkas ir toliau gyveno aktyvų gyvenimą, kol vieną dieną būnant 32-ejų jį ištiko širdies smūgis. Mike patyrė tikrą šoką sužinojęs, kad jo kraujotakoje buvo susidaręs golfo dydžio kamuoliuko krešulys.

Laimei, medikų dėka, vyras ir vėl buvo sėkmingai išgelbėtas nuo blogiausio. Tačiau šį kartą jo gyvenimas negalėjo grįžti į normalias vėžes, nes jo širdyje buvo įmontuotas šuntas, gelbstintis pumpuoti kraują. Prie aparatūros Mike buvo prijungtas ištisą parą, 7 dienas per savaitę. Atrodė, kad didžiausio pavojaus išvengta, tačiau net ir tada jo laukė vėl kitas likimo smūgis.

Reklama

Dabar didesnis krešulys susidarė jau šunto viduje, tad gydytojai nusprendė – vaikinui skubiai reikalinga donoro širdis. Žinoma, niekas negalėjo pažadėti, kada jam nusišypsos laimė ir kada jis gaus lemtingą skambutį su gera žinia. Gali būti, kad jis to skambučio ir nesulauks. Tačiau aukštesnės jėgos vėl buvo palankios daug išbandymų įveikusiam vyrui.

Reklama

Kitame šalies gale, kita šeima patyrė didelį skausmą. Floridoje gyvenantys Christine ir David gavo skambutį iš sūnaus kolegų, kurie pranešė apie įvykusį nelaimingą atsitikimą. Jų 32-iejų sūnus James Mazzuchelli, kariuomenėje dirbęs mediku, pratybų metu buvo kritiškai sužeistas. Tą pačią dieną iš Floridos atskridę į Kaliforniją kario tėvai žinojo, kad tai bus tik atsisveikinimas.

James gyvybę palaikė tik aparatai, prie kurių prijungtas vyras niekada negalėtų pabusti nuo patirtų sužalojimų. Skausmą patiriantys tėvai turėjo priimti sunkiausią sprendimą – atsisveikinti su sūnumi amžiams ir leisti jam numirti. Tačiau gedinti pora žinojo, kad herojiškai gyvenęs sūnus norėjo ir po mirties palikti herojišką pėdsaką. Dar jaunystėje James norėjo po mirties tapti organų donoru, tad jo noras su tėvų susitikimu buvo įgyvendintas.

Reklama

James mirtis suteikė galimybę net 5 žmonėms išgyventi. Vienas jų buvo Mike. Dieną po savo 33-iojo gimtadienio gydytojai Mike pranešė, kad jis iš karto yra transportuojamas į operacinę – jis gavo tinkamą donoro širdį. Po sėkmingos operacijos Mike galėjo giliau įkvėpti – jam nebereikėjo ant nugaros nešiotis šuntavimo aparato. Jo naujoji širdis buvo it Lamborghini variklis – kai jo senoji buvo it surūdijusio, seno Volkswageno.

Reklama

Donoro tėvai praėjus porai mėnesių po sūnaus mirties susisiekė su visais pacientais, kurie gavo po James dalelę. Atsakymą jie gavo tik iš dviejų žmonių. Jie be abejonės suprato, kad ne visi yra pasiruošę kartu su jais išgyventi karčiai laimingą akimirką. Yra pastebėta, kad donoro organus gavę žmonės dažnai jaučia didelę kaltę prieš šeimas, kurių skausmo sąskaita jie gauna naują šansą gyventi. Christine tikslas susisiekti su pacientais buvo tik dėl to, kad jai nuoširdžiai rūpėjo, kaip visiems sekasi.

Gavusi atsakymą iš Mike, moteris buvo labai laiminga. Ji neslėpė, ji pergyveno dėl Mike sveikatos, kaip dėl savo sūnaus. Pooperacinis laikotarpis buvo labai įtemptas, nes bet kada Mike organizmas galėjo atmesti širdį it svetimkūnį. Laimei, taip neįvyko ir Mike sveikata gerėjo labai sparčiu tempu. Vyras jautė begalinį dėkingumą Christine ir jos velioniui sūnui, todėl jis sugalvojo padaryti kai ką James garbei.

Vyras vėl pradėjo daryti tai, ką myli labiausiai – važiuoti dviračiu. Jis treniravosi net metus ir ilgainiui sustiprėjo ilgai distancijai, kurią numatė. Mike norėjo dviračiu nuvažiuoti iš San Diego į Floridą ir asmeniškai susitikti su Christine ir David bei pasakyti jiems “Ačiū”. Geriausias simbolinis veiksmas, kurį Mike galėjo pademonstruoti, buvo tai, kad jo naujoji širdis yra stipri ir leidžia jam gyventi gyvenimą visu 100 procentų.

James būtų tikrai norėjęs, kad žmonės, kuriems jis pagelbėjo po mirties, gyventų pilnavertį ir laimingą gyvenimą. Įveikęs net 2250 kilometrų kelią, Mike su kolega pasiekė Floridoje esančias kapines, kur buvo palaidotas James. Kapinėse jo laukė ir pirmasis susitikimas su James tėvais, kurie buvo labai laimingi matydami tokį stiprų ir sveiką Mike.

Tai buvo nepaprastai jautri akimirka, parodžiusi, kad visos skaudžios aukos galiausiai atsipirko. Visą susitikimą vainikavo akimirka, kai gedintys tėvai galėjo išgirsti savo sūnaus širdies plakimą Mike krūtinėje. Netrukus visi kartu pasimeldė prie velionio kapo ir pasidžiaugė, kad dalis James yra vis dar gyva, plaka kitoje krūtinėje ir dega noru gyventi gyvenimą 100 procentų. 

Reklama