Skip to main content

Tėvai išlydėjo dukrą į ilgą kelionę po Aziją, tačiau po 5 savaičių išaiškėjo slaptas merginos planas, kuriuo ji apgavo absoliučiai visus ir nusprendė atskleisti didelę paslaptį

Kiekvienas pasvajojame apie egzotiškas, kupinas naujų patirčių ir vaizdų atostogas svetur. Zilla Van Den Born, studentė iš Amsterdamo, taip pat troško naujų patirčių praėjus mokslo metams ir nusprendė 5 savaitėms viena keliauti į Aziją.

Reklama

Kelionei mergina ruošėsi kruopščiai, planuodama kiekvieną detalę. Pagaliau susikrovusi lagaminus, Zilla tėvų buvo išlydėta į traukinių stotį, iš kurios ji keliavo tiesiai į oro uostą. Merginai tai nebuvo pirma kelionė, todėl tėvai jai palinkėjo sėkmės ir gerų įspūdžių.

Netrukus, po ilgų ir sekinančių skrydžių bei pervežimų mergina pradėjo mėgautis išsvajotomis atostogomis. Zilla aktyviai dalinosi nuotraukomis prie jūros, lankė senovines šventyklas džiunglėse ir mėgavosi saule ir šiluma. Apie egzotiškas atostogas Azijoje pasvajoja dažnas, tad visi jos artimieji ir draugai baltai pavydėjo matydami laimingą merginą, atostogaujančią svajingose vietose.

Reklama

Akivaizdu, kad mergina mėgavosi ypatingais nematytais vaizdais ir už kiekvieno kampo slypinčiais nuotykiais. Zilla rodė, kaip ji mėgaujasi autentiška azijiečių virtuve, kaip dalyvauja ekskursijose po budistų vienuolyną ir šventyklas. Nenuostabu, kad tos 5 savaitės prabėgo akimirksniu.

Reklama

Kai mergina grįžo iš atostogų, niekas net neįtarė, kad ji turi didelę naujieną, kurią ji rpanešė visiems savo artimiesiems, draugams, giminėms. Zilla net nufilmavo žmonių reakcijas, kuriems ji atskleidė savo tamsią paslaptį. Visų akys iššoko ant kaktos sužinojus, kad Zilla niekada taip ir nesėdo į lėktuvą ir nebuvo Azijoje.

Tai buvo sunku suvokti visiems, draugams ir tėvams, kurie net keletą kartų kalbėjo su dukra per Skype programėlę ir matė ją jos egzotiškame viešbučio kambaryje Tailande. Zilla privalėjo paaiškinti savo slapta įgyvendintą planą, kuriuo patikėti visiems buvo sunku. Pasirodo, mergina visą šį laiką nebuvo iškėlusi kojos iš gimtojo Amsterdamo.

Reklama

Visos nuotraukos, kuriomis pasidalino mergina, buvo padirbtos. Ji kasdien praleido kažkiek laiko prie kompiuterio kurdama iliuziją, kad ji maudosi jūroje, nardo su egzotiškomis žuvimis, deginasi paplūdimyje ar važiuoja azijietišku Tuk-Tuku. Visiems kilo klausimas, kaip ji visą tai sugebėjo?

Reklama

Pasirodo, ji puikiai moka naudotis fotošopu. O visa ši netikrų atostogų idėja buvo vienas didelis eksperimentas, kurį mergina atliko tam, kad parašytų mokslinį darbą studijoms. Zilla praleido visą mėnesį savo bute Amsterdame, o apie jos slaptą planą žinojo tik jos vaikinas.

Mergina ėjo į lauką, ji nebuvo visą laiką uždaryta namuose, tačiau jai lengva buvo laviruoti dideliame mieste, nes išeidama iš namų ji pasistengdavo pakeisti savo išvaizdą ir tapti neatpažįstama. Zilla taip pat turėjo pasidaryti naujų savo nuotraukų mieste su tikslu jas perdaryti į vaizdinius iš egzotiškos šalies.

Nuotrauka iš Budistų šventyklos ji pasidarė nuosavame garaže. Redaguoti nuotrauką vėliau jai užtruko vos keliolika minučių, įklijuojant šalia jos sėdintį Budistą. Žiūrint į jos paskelbtas nuotraukas kyla viena mintis – ši mergina turi neabejotiną talentą fotošopui ir nuotraukų koregavimui.

Pagaliau, ko ji siekė visus apgaudama dėl savo išvykimo? Mergina kartu su savo dėstytojais sugalvojo temą jos metiniam studijų darbui. Ji turėjo sukurti netikrą realybę ir įrodyti, kaip lengva socialiniuose tinkluose apgauti kitus žmones ir skleisti melagingą informaciją.

Jos eksperimentas pavyko puikiai, nes visi net neabejojo, kad Zilla iš tiesų yra Tailande. Mergina taip pat norėjo perduoti žinutę apie socialinių tinklų naudojimą ir visko, ką mes juose matome, tikrumą.

“Mano eksperimentas atrodo grandiozinis ir didelis, reikalaujantis daug pastangų.”

„Tačiau nustebtumėte sužinoję, kaip iš tiesų lengva manipuliuoti tikrove. Net paprasčiausia besišypsančio žmogaus nuotrauka, be jokių redagavimų, gali būti melaginga. Žmonės socialiniuose tinkluose neskelbia savo vidinių išgyvenimų, tad už dirbtinės šypsenos gali slypėti žmogus, ant savižudybės slenksčio” – sakė mergina.

Iš tiesų, jos eksperimentas yra gyvas įrodymas, kad neverta tikėti viskuo, kas yra rodoma internete. Kitas, ne ką mažiau svarbus dalykas, yra tai, kad niekada neverta pavydėti kitų afišuojamo “puikaus” gyvenimo internete. Aplinkiniai visada yra linkę pakeisti realybę vienu ar kitu būdu, todėl verta visada suabejoti, ar viskas, ką matote, iš tiesų nėra tik iliuzija.

Reklama