Skip to main content

Vaikinas nusprendė padėti kasdien matomai benamei ir kartą per savaitę ją pasikvietė pietų. Vieną dieną moteris atskleidė šokiruojančią paslaptį, dėl kurios ji atsidūrė gatvėje

Vienas sunkiausių dalykų, kuriuos išgyvena benamis, pakankamai dažnai būna ne maisto ar pastogės trūkumas. Kur kas dažniau gatvėje gyvenantiems žmonėms yra skausmingiau būti absoliučiai nepastebimiems praeivių. Kai benamis ir taip jaučiasi absoliučiame savo dugne, praeiviai, kurie elgiasi su jais kaip su nematoma, tuščia vieta, tas dugnas atsiveria dar giliau.

Reklama

Greg Smith ilgą laiką pakeliui į darbą matė vieną ir tą pačią benamę, prisistačiusia Amy Jo vardu. Vaikiną stebino jos elgesys, nes ji niekada nieko iš jo neprašydavo, o tik maloniai ir su šypsena pasisveikindavo. Greg vieną dieną nutarė jos paklausti, ar ji nenorėtų praleisti šiek tiek laiko su juo ir papietauti.

Amy sutiko, o Greg džiaugėsi suradęs būdą bent šiek tiek padėti be namų gyvenančiai moteriai. Vaikinui taip patiko bendrauti su bename, kad jų susitikimai papietauti tapo kiekvieno antradienio tradicija. Šiek tiek labiau pažinusi Greg, Amy pagaliau atsivėrė ir papasakojo, kas lėmė jos tokį gyvenimą.

Reklama

Greg patyrė tikrą šoką išgirdęs, kad Amy visiškai savo amžiuje nemoka skaityti. Jaunam vyrui tapo visiškai aišku, kad žmogus, neturintis labai primityvaus įgūdžio, neturi absoliučiai jokių šansų savarankiškai atsistoti ant kojų. Tačiau Amy atskleidė tada kur kas labiau pribloškiantį dalyką. Bet kada, kai ją sušelpia pinigais, jos prioritetas būna ne maistas, o knygos.

Reklama

Moteris visais įmanomais būdais bando išmokti to, ko niekada niekas jos neišmokė. Galima tik įsivaizduoti, kokį sunkų gyvenimą nuo pat vaikystės turėjo patirti moteris. Greg tikslu tapo visomis išgaliomis padėti Amy pasiekti tikslą ir galiausiai išmokti skaityti ir susirasti darbą. Vaikinas iš karto nutarė pirmiausiai padėti su skaitymu, tad kiekvieno susitikimo metu jie kartu skaitė knygas, o visą likusią savaitę Amy mokėsi savarankiškai. Tačiau čia vaikino gerumas nepasibaigė.

Jis ne tik pasirūpino benamės išvaizdos pokyčiais, tačiau ir padėjo ją apgyvendinti viešbutyje ir aprūpino ją maistu ilgesniam laikui. Du žmonės iš visiškai skirtingų pasaulių staiga tapo gerais ir artimais draugais. Moteris akivaizdžiai keitėsi ir progresavo su kiekviena savaite.

Reklama

Greg įsitikino, kad Amy nei rūko, nei geria, nei vartoja narkotikus. Jis buvo priblokštas to, kaip sunki ir neaprūpinta vaikystė elementariais dalykais lėmė tolimesnį tokį jos gyvenimą. Vaikinas pasidalino savo istorija Facebook tinkle, tačiau ne tam, kad pasigirti dėl savo veiklos ar pasimaivyti.

Reklama

Jis norėjo, kad kuo daugiau žmonių pamatytų tuos dažnai nematomus žmones, kuriuos kasdien šimtai žmonių apeina. Niekas nesame garantuoti, kad gyvenime nieko blogo neatsitiks ir visada gyvensime gražiai ir aprūpintai. Rodyti gerumą benamiams yra ne tik gražus, bet ir praturtinantis poelgis.

Greg dėka, Amy pagelbėti galėjo ir kiti šios istorijos paliesti žmonės. Per trumpą laiką geraširdžiai žmonės paaukojo Amy per 10 000 dolerių, kurių pagalba ji sugebės atsistoti ant kojų, turėti stogą virš galvos ir tikriausiai pirmą kartą gyvenime sėkmingai rasti darbą.

Nors Amy liko be žado nuo tokio dosnumo, tačiau brangiausia jai buvo tai, kad į ją nepažįstamieji pradėjo žiūrėti ne kaip į tuščią vietą, tačiau kaip į žmogų. Ši vaikino ir benamės istorija nuostabi tuo, kad šie du žmonės negalėjo būti labiau skirtingi. Tačiau nepaisant savo statuso, vaikinas nepabūgo ištiesti pagalbos ranką akivaizdžiai to laukiančiam žmogui ir taip pakeitė vienos moters gyvenimą iš pagrindų.

Reklama