Skip to main content

Vyras gavo žinutę, kuri atrodė kaip tipinė sukčių žinutė norint išvilioti pinigų. Nusprendus jiems atsilyginti tuo pačiu, vyrui atsiskleidė didelė paslaptis

Niekas nemėgsta sukčių, taip kaip jų nemėgsta Ben Taylor, vyras iš Jutos valstijos JAV. Vieną dieną per Facebook gauta abejotino turinio žinutė jam buvo paskutinis lašas kantrybės taurėje, todėl jis nusprendė pabandyti apgauti patį interneto sukčių.

Reklama

Žinutėje prisistatė Joel iš Liberijos, vakarų Afrikos. Jis mandagiai paprašė Ben suteikti jam galimybę bendradarbiauti ir kokiu nors būdu užsidirbti. Ben nieko nelaukęs atsakė: “Kuo galėčiau padėti?”. Jis nė neketino padėti nepažįstamajam, tačiau jo smalsumas sužinoti, kas vyks toliau, nugalėjo.

Vyras tikėjosi užimti sukčių kuo ilgiau ir taip pat sužinoti jo strategijas. Iš pradžių Joel pasiūlė Ben bendradarbiauti pardavinėjant naudotą elektroniką. Ben tektų rasti įvairių naudotų prietaisų, tada kažkokie tarpininkai juos perparduotų ir jie pasidalintų pelną. Kadangi Ben ketinimai buvo tik išdurti patį sukčių, jis privalėjo pakreipti jų pokalbį kita linkme.

Reklama

Vyras pamelavo, kad yra fotografijos verslo savininkas, todėl jis mielai nupirktų Joel darytų nuotraukų Liberijoje. Visų pirma jis siekė pamatyti, ar tas vyras iš tikrųjų yra ten, kur jis dedasi esąs, o kita – jis stebėjo, kaip jis sureaguos į tokį pasiūlymą. Netrukus Ben nustebo gavęs dvi labai prastos kokybės, tačiau būtent jo užsakytas saulėlydžio nuotraukas. Tuo momentu Ben nusprendė savo eksperimentą su nepažįstamuoju pratęsti nusiunčiant jam geresnį fotoaparatą.

Reklama

Ben vis dar buvo vedamas smalsumo sužinoti, kas bus toliau. Jo nuostabai, jis sulaukė daugybės gražių ir unikalių nuotraukų, kurias padarė Joel gavęs naują fotoaparatą. Ben staiga apėmė suvokimas, kad Joel gali būti ne apgavikas, o tiesiog žmogus, iš tikrųjų ieškantis kitokių būdų užsidirbti šeimai.

Kadangi jis pamelavo, kad nupirks jo nuotraukas, Ben teko kažką daryti su krūva foto kadrų, atsiųstų iš Afrikos. Jis sugalvojo sukurti foto knygelę su vaizdais iš Liberijos, kurią pardavinėjo internete. Jis tikėjosi parduoti vos keletą knygų artimiesiems ir draugams, vis dėl to jis tai darė savotiškiems labdaros tikslams.

Reklama

Tačiau jo idėja ir projektas staiga įgavo didelį populiarumą ir knygelę pradėjo pirkti žmonės iš viso pasaulio. Ben per trumpą laiką surinko per 1000 dolerių. Jis pažadėjo Joel pasidalinti pelną per pusę. Tačiau Ben nė nesiruošė pasilikti savo 500 dolerių. Vietoje to, jis nusiuntė ir savo pusę į Liberiją, tačiau Joel paprašė išleisti jo pusę labdarai vietiniams žmonėms. Tai buvo dar vienas išbandymas, sugalvotas įsitikinti Joel ketinimų tikrumu.

Reklama

Tai buvo labai didelė suma vyrui, kurią jis labai lengvai galėjo pasisavinti. Už 500 dolerių Liberijoje žmonės gali išgyventi metus, tačiau Joel pasielgė taip, kaip jo prašė verslo partneris. Netrukus Ben gavo nuotraukas su net 5 mokyklų mokiniais, kurie jo dėka gavo mokyklinių priemonių.

Tai buvo galutinis įrodymas, kad tą lemtingą dieną Ben parašė joks sukčius, o tik žmogus, ieškojęs galimybių išmaitinti savo 7 vaikus. Joel įrodė, kad yra geros širdies žmogus, norintis gero ne tik sau, bet ir savo aplinkiniams. Po kelių mėnesių Ben nukeliavo pas Joel į svečius į vakarų Afriką ir susitiko su visais, kuriuos palietė jų istorija.

Taip, Joel reikėjo pinigų, tačiau pirmiausia savo žinute jis ieškojo ir draugo. Netrukus su Ben pagalba, kuris pasidalino judviejų istorija, Joel surinko daugiau pinigų, kuriuos jis galėjo išleisti pagrindinėms savo šeimos reikmėms.

Jis savo namuose padarė naują stogą, kuris apsaugos šeimą nuo lietaus. Per sekančius metus Joel fotografijų knygelė surinko net 90 000 dolerių, kuriuos jis kartu su Ben išleido visos bendruomenės, mokyklų ir alkanų vaikų labui. Ši labai keistai prasidėjusi draugystė pakeitė abu vyrus.

Ben atrado savyje tai, ko jis nesitikėjo atrasti. Jis nusimetė ciniko šydą ir į pasaulį ir vargingiausius žmones jis dabar žiūri visiškai kitaip, su žymiai daugiau atrautos. Tuo tarpu Joel, kuris visada troško pagalbos, džiaugiasi galėdamas būti pagalbos dalimi. Dabar jis nors ir pats uždirba savo šeimai, daugiau malonumo jam suteikia tai, kad jis tapo tuo žmogumi, kuris padeda kitiems.

Šiame video galite pamatyti dviejų vyrų susitikimą Afrikoje:

Reklama