Skip to main content

Vyras net 28 metus dėl savo ligos praleido susilenkęs. Po lemtingų operacijų jis atrodo kaip naujas žmogus

1991-ieji metai vaikinui vardu Li Hua buvo lemtingi. Li buvo vos 19 metų, kai jam buvo diagnozuota itin sunkios formos ankilozinis spondilitas. Iš pradžių vaikinas jautė skausmus sąnariuose ir kauluose, tačiau ligai progresuojant jo stuburas pradėjo riestis.

Reklama

Ši baisi liga pasižymi tuo, kad dažnai sausgyslės prisitvirtina prie kaulų, tad vyro nugara tiesiog stingo riestoje pozicijoje. Su laiku Li negalėjo nei atsistoti, nei eiti, nei atsisėsti ar gulėti išsitiesus. Juo visą gyvenimą rūpinosi mama, nes vyras pats negalėjo nei pavalgyti, nei atsigerti vandens.

Jo šeima visada ieškojo pagalbos ir gydymo, tačiau dėl pinigų stygiaus jie niekada neišgalėjo apmokėti gydymo svetur. Be to, bet kokia operacija būtų labai rizikinga. Tokio sudėtingumo procedūros metu Li grėstų mirtis ant operacinio stalo, todėl daugelis chirurgu nesiryždavo imtis tokio sudėtingo atvejo.

Reklama

Tačiau 2019 gegužę vyrą ir jo mamą pasiekė nuostabi žinia – vienas profesorius, vadovaujantis stuburo operacijų skyriui Shenzhen Universitetinėje ligoninėje, sutiko atlikti operaciją. Be abejonės, prieš operaciją jis aiškiai šeimai išdėstė galimus scenarijus – vyras gali likti paralyžiuotas arba net mirti operacinėje.

Reklama

Li mama teigė, kad sūnui gydymo ji ieškojo jau tada, kai jai buvo 40 metų. Dabar jai 71-eri ir moteris baiminasi, kad pati gali susirgti ir mirti, o tada neliks kam pasirūpinti sūnumi. “Neturime kitos išeities. Be abejonės, aš labai bijau dėl jo, tačiau po 20 metų pastangų, čia yra vienintelis likęs šansas”- pasakojo moteris. Profesorius buvo susidūręs su šios ligos paliestais pacientais, tačiau Li atvejis buvo vienas sudėtingiausių. Operacijos sudėtingumą jis prilygino kopimui į Everestą – labai sudėtinga, bet šansas yra. Vyro operacijos buvo padalintos į keturis etapus, kurių metu chirurgai laužė ir iš naujo atstatinėjo vyro stuburą.

Po sėkmingų operacijų, atliktų nuo praeitų metų rugpjūčio iki spalio mėnesio, šiandien vyras atrodo visai kaip naujas žmogus.

Reklama

Pagaliau po 28 metų jis gali atsistoti, atsisėsti, gulėti tiesiai ir net vaikščioti su vaikštyne. Po ilgos reabilitacijos vyras jaučiasi vis geriau ir geriau, o nuo jo mamos pečių nusirito didžiausia našta ir atsakomybė.

Reklama

“Aš nebūčiau pasveikęs jei ne daktaras Tao. Jis yra mano išgelbėtojas, esu jam labai dėkingas, o labiausiai dėkoju savo mamai” – žurnalistams pasakoja Li.
Šiandien Li jaučiasi gerai, o šiame video įamžinta visa jaudinanti istorija:

Reklama