Skip to main content

Vyras paliko žmoną dėl jos draugės, tačiau įvykus nelaimei jis tapo neįgalus. Išduota moteris priėmė sprendimą, kurio niekas nesitikėjo

Jurga ir Vilma jaunystėje buvo geriausios draugės. Jos pažinojo vienas kitą iki pačių slapčiausių detalių, tačiau netrukus jų keliai išsiskyrė. Vilma išvyko gyventi ir uždarbiauti JAV, o Jurga liko gyventi Lietuvoje. Netrukus ji sutiko Karolį, įsimylėjo ir ištekėjo.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Jų santykiai buvo pavyzdiniai – jie spinduliavo meile vienas kitam, brangino vienas kitą ir kartu koja kojon žygiavo gyvenimu. Jų gyvenimą papildė sūnus, kuris jų meilę kone patrigubino. Atrodė, niekas negali sugadinti šios šeimos idilės. Tačiau po 7 metų, praleistų kelionėse, Vilma pranešė grįžtant į Lietuvą. Jurga nekantravo pasimatyti su sena drauge, nes ji prisiminė, kokios artimos jos buvo kadaise.

Asociatyvi nuotrauka

Tačiau taip pat kaip ir pastaruosius metus, taip ir prieš grįžtant Vilma buvo šaltoka. Galbūt atstumas ir nutrūkęs ryšys visiškai pakeitė jų draugystę, galbūt ji pasikeitė. Vilma turėjo giminaičių provincijoje, tačiau ji norėjo grįžti į Vilnių ir susirasti butą gyvenimui sostinėje. Tačiau čia ji neturėjo pas ką apsistoti, todėl ji paprašė pasisvečiuoti pas seną draugę su vyru.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Nors Jurgai ši idėja nebuvo pati mieliausia, ji negalėjo jai atsakyti ne. Karolis nepažinojo Vilmos, tačiau vien mintis, kad nepažįstamoji svečiuosis pas juos buvo šiek tiek erzinanti. Atvykus senai draugei Jurga pastebėjo, kad Vilma visiškai pasikeitė. Savo manieromis, bendravimu, požiūriais į gyvenimą. Slinko dienos, o Vilma visai neskubėjo su naujų namų paieškomis. Dar labiau erzino jos netvarkingumas ir galvojimas, kad normalu yra iš dušo išeiti svetimuose namuose apsijuosus tik rankšluosčiu.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Jurgos kantrybė sprogo tada, kai Vilma pradėjo iš jos šaipytis dėl įvairių dalykų. Vilma manė, kad yra už visus geresnė, todėl ji turi teisę parodyti savo neprašytą nuomonę apie Jurgos šeimą. Jurgai buvo visko gana, tad vieną dieną ji sudėjo draugės daiktus ir paliko prie durų. Iš pasivaikščiojimo grįžusi Vilma aiktelėjo iš nuostabos pamačiusi, kaip su ja negailestingai susidoroja Jurga.

Asociatyvi nuotrauka

“Tu to pasigailėsi” – bandė įkasti Vilma. Tačiau Jurga ramiai pasakė jai, kad jos prioritetas yra dabar šeima. Iš tikrųjų, nepageidaujama viešnia sutrikdė poros santykius. Net Karolis pasikeitė šiek tiek, nes pasakė žmonai, kad pasielgė ji per žiauriai. Juk jis jos prašė su problema susitvarkyti, kodėl dabar tai blogai? Po poros savaičių įtampos šeimoje Jurgą sukrėtė dalykas, kurio ji niekada nesitikėjo. Karolis susikrovė daiktus, atsisveikino su sūnumi ir juos paliko.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Pasirodo, Vilma ir Karolis slaptai pradėjo vienas kitam simpatizuoti ir tarp jų užgimė romanas. Nors Jurga buvo visiškai sugniuždyta, ji prisiėmė savo kaltę dėl to, kad ji sutikusi priimti draugę, pradėjo visą šį reikalą. Ji vis dar turėjo viltį, kad jos vyras atsipeikės ir grįš pas sūnų. Jurga buvo labai įskaudinta, bet Karolis yra jos gyvenimo meilė, kurios ji taip lengvai ištrinti negali. Buvo gražus pavasaris, žydėjo vyšnios, tačiau Jurgai tai buvo pragariškas laikotarpis.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Po poros mėnesių Jurga iš vyro sesės sužinojo baisią naujieną. Važiuodami automobiliu, Karolis ir Vilma pateko į avariją. Nors Vilma beveik nepatyrė sužalojimų, Karolis buvo vos per plauką išgelbėtas nuo žūties. Dabar jis gulėjo ligoninėje su sulaužytomis kojomis. Atsitiko ir tai, ką Jurga jau galėjo numatyti – Vilma su Karoliu tik linksminosi, tad prisiimti jo slaugą ir rūpintis jau nebereikalingu žaisliuku ji atsisakė.

Asociatyvi nuotrauka

Ji šaltakraujiškai telefonu jam tik pranešė, kad nusprendė grįžti gyventi į JAV. Net neatsisveikinusi asmeniškai Vilma pajudėjo savo gyvenimu toliau. Liko tik bėdos ištiktas Karolis ir įskaudinta Jurga, kuriai teko priimti sunkų sprendimą. Sunku buvo ne tai, kad per Vilmą jos vyras dabar yra neįgalus, tačiau tai, kaip ji lengvabūdiškai su juo pasielgė. Jurga nedelsiant nuvyko į ligoninę, kur atvirai su Karoliu pasikalbėjo. Jis verkė ir kartojo, kad visa tai jam yra atpildas už tai, ką jis padarė Jurgai ir jų sūnui. Karolis grįžo namo, pasveiko, tačiau vis dar gali vaikščioti tik su ramentais. Jis tapo žymiai supratingesnis, jautresnis ir atidesnis savo šeimai.

Asociatyvi nuotrauka

Jis ilgai negalėjo patikėti, kad jo žmona sugebėjo jam atleisti ir priimti atgal. Praėjo daug metų, jų sūnus užaugo, baigė medicinos studijas. Jurga ir Karolis buvo neišskiriami. Tačiau kiekvieną pavasarį vyšnių žydėjimas jai vis primindavo tą laiką, kai buvo padaryta daug klaidų. Jie išmoko savo pamoką – Jurga atsirenka žmones, kuriems padeda savo gyvenime. Karolis suprato, kokia nuostabi moteris yra Jurga ir kokia didelė yra jos širdis, kuri atleido jam neatleistiną dalyką.

Reklama