Skip to main content

13-metė paauglė po sunkios kovos su vėžiu ją pralaimėjo. Mama po laidotuvių rado jos parašytą išmintingą laišką, kurią reikia perskaityti visiems

Vėžio diagnozė yra didelis smūgis bet kokiame amžiuje, tačiau kai juo suserga ypač jauni žmonės, gaila labiausiai. Kai Athena Orchard buvo vos 13-ka metų, prieš pat Kalėdas atostogaudama su šeima ji visiškai netikėtai pasijuto blogai ir susmuko tiesiai ant grindinio. Ištyrę jos sveikatą daktarai atskleidė šeimai siaubingą naujieną.

Reklama

Mergaitei buvo diagnozuota osteosarkoma – agresyvus kaulų vėžys, kurio dariniai jos kūne jau buvo užaugę net keliose vietose. Athena buvo akimirksniu paguldyta į ligoninę, jai buvo atlikta sudėtinga auglių šalinimo iš stuburo, pečių ir galvos.

Po operacijos sekė sunkūs chemoterapijos mėnesiai, kurių metu mergaitė dar labiau silpo. Nepaisant tokio gyvenimo posūkio, mergaitė visada išliko pozityvi ir stengėsi pasirūpinti kitais. Ji ne kartą kartojo mamai neverkti ir nepamiršti pavalgyti. Athena tėvai pastebėjo, kad jų dukra visiškai pasikeitė po diagnozės.

Reklama

Labai staiga ji tapo suaugusi, gili ir išmintinga mergaitė. Nors šeimos ir pačios paauglės viltis pasveikti niekada negeso, tačiau Athena pasinaudojo jai duota situacija ir vis dažniau prabildavo labai išmintingais žodžiais apie gyvenimą. Dažnas atvejis, kad susidūrę su baisiomis diagnozėmis žmonės pakeičia požiūrį į gyvenimą, tačiau Athena atveju viskas buvo kur kas rimčiau.

Reklama

Mergaitė pradėjo rašyti dainų žodžius, eiles, o juose išliedavo visas savo patiriamas emocijas. Tai buvo nepaprastai skausmingas, tačiau tuo pačiu ir įkvepiantis laikotarpis jos šeimai, kuri vertino kiekvieną jos pasakytą žodį. Po pusmečio intensyvios kovos su liga, Athena mirė savo šeimos apsuptyje ligoninėje.

Tai buvo labai skaudus įvykis šeimos gyvenime, tačiau prieš mirtį mergaitė maldavo savo šeimos iš jos trumpo gyvenimo pasiimti sau ką nors pozityvaus ir neliūdėti. Tėvai visa širdimi norėjo išpildyti dukros norą ir praėjus keletui savaičių jie ėmėsi jos daiktų tvarkymo.

Reklama

Kai mama norėjo perkelti dukros kambaryje buvusį didelį veidrodį, ji visiškai netyčia pamatė tai, ką jos dukra paliko prieš mirtį. Jos veide buvo absoliutus šokas, o akyse netrukus pasirodė ašaros. Tuo metu, kai liga buvo pačiame įkarštyje, Athena slapta savo kambaryje kitoje veidrodžio pusėje rašė laišką visai savo šeimai ir bet kam, ką pasieks ši istorija.

Reklama

Ji parašė ilgą, beveik 3000 žodžių rašinį, kuriame atsiskleidė tikroji Athena išmintis. Jos žodžiuose jautėsi tikros emocijos ir jausmai, kuriuos rašydama išgyveno mergaitė.

“Gyvenimo prasmė yra gyventi prasmingai.

Laimė yra kelias, o ne kelionės tikslas.

Meilė yra kaip krištolinė taurė. Ji tokia graži, bet ją lengva sudaužyti.

Kiekviena diena yra ypatinga. Pasinaudok ja maksimaliai – rytoj gali sužinoti, kad sergi mirtina liga ir tavo gyvenimas pasibaigs. Išnaudok kiekvieną dieną.

Gyvenimas yra kupinas pakilimų ir nuosmukių. Viskas praeina. Ir tai praeis.

Meilė yra ne apie tai, kiek kartų pasakai “Myliu tave”. Meilė yra apie tai, kiek sugebi jos parodyti kitiems”.

Šie ir kiti mergaitės žodžiai labai sujaudino mamą, kuri nusprendė savo dukros atminimą įamžinti papasakojant jos istoriją. Labai dažnai žmonės pragyvena gyvenimus net nesusimąstant apie šias elementarias tiesas.

Tačiau šios jaunos mergaitės suvokimas apie žmogaus mirtingumą ir svarbiausius dalykus gyvenime buvo puikus priminimas ir įkvėpimas susimąstyti ir branginti gyvenimą, kol jį turi. Athena Orchard gyvenimas buvo trumpas, tačiau jos atminimas gyvuos ilgai, kol žmonės žinos jos istoriją ir skaitys juos žodžius ir mintis apie gyvenimą. 

Reklama