Skip to main content

Mama sulaukė daugybės piktų komentarų dėl to, kad prekybos centre ji vedėsi savo vaiką už pavadėlio. Tačiau jos netikėtas atsakas į kritiką yra tai, ką reikia visiems žinoti

Visi kuo puikiausiai žinome, kad kritikuoti kitą žmogų yra viena lengviausių ir kone maloniausių veiklų daugeliui žmonių. Dažnai net patys esame tie, kurie skuba pakomentuoti kito elgesį ar pasirinkimus, kurie nesutampa su mūsų mąstysena.

 

Reklama

Tačiau bėda yra ta, kad pikti komentarai dažnai skaudina, o dar didesnis blogis yra kritikuoti kažką absoliučiai nežinant to žmogaus gyvenimo ir būtent tokio jo elgesio priežasčių. Rachel Butcher pati prisipažįsta, kad ne vieną kartą yra kritikavusi kitus tėvus dėl jų auklėjimo ir elgesio su vaikais metodų.

“10 metų atgal pati raukiausi matydama tėvus, naudojančius tas vaikiškas kuprines su pavadėliais pramogų kompleksuose. Buvome Disnėjaus pasaulyje ir juokiausi ir kritikavau tėvus, kurie laikė savo vaikus už pavadėlio. Ar jie iš tiesų taip negali sukontroliuoti savo vaikų ir turi juos laikyti prie savęs kaip šunis?

Reklama

Aš niekada neleisčiau savo vaikui elgtis taip, kad jį būčiau priversta prisirišti prie savęs. Taip, buvau viena tų super mamyčių, kurios vieną ar bent du kartus per savo gyvenimą šmėžteli piktą komentarą kitų mamų adresu” – pasakojo Rachel.

Reklama

Tačiau kai jos gyvenimas pasisuko visiškai netikėta linkme, jos požiūris visiškai pakito. Neseniai Rachel su vyru nusprendė įsivaikinti. Tai buvo natūralus ir ilgai planuotas poros sprendimas. Tačiau jie tikrai neplanavo, kad į savo šeimą jie priims vaiką su daug problemų. Mažylis gimė narkomanei motinai, kuri visą laiką būdama nėščia vartojo.

To pasekoje berniukas gimė su priklausomybe narkotikams, kuriai atsikratyti jam teko iškęsti neįtikėtinai skausmingą ir traumuojantį procesą. Nors berniukui jau yra du metai, jis turi dideles komunikavimo problemas, kurias jis pradeda įveikti su specialistais. Berniukas yra taip pat hiperaktyvus ir dažnai patiria isterijos priepuolius.

Reklama

Jis taip pat sugeba labai greitai bėgioti ir visada iškilus sunkumams jis pabėga nuo mamos. Nepaisant visko, Rachel ir jos vyras myli šį vaiką besąlygiškai ir džiaugiasi jo akivaizdžiu progresu. Jis yra laimingas, energingas ir labai gabus vaikas. Tačiau jo progresas, nors ir ryškus, bet yra labai lėtas. Neseniai Rachel turėjo gultis ant operacinės stalo, kur jai buvo pašalinta gimda.

Reklama

Dabar ant jos pilvo yra didelis skausmingas randas, kuris kol kas labai apriboja jos galimybes judėti. Nepaisant to, ji neatsisako galimybių pabūti su savo vaikais, apsilankyti kino teatre ar prekybos centre. Būtent todėl Rachel irgi pradėjo naudoti tą kadaise kritikuotą kuprinę su pavadėliu vaikui, nes tai yra vienintėlis būdas susitvarkyti su sūnumi kriziniu atveju.

Mama turėjo palikti prekybos centrą su ašaromis, nes visą laiką ją lydėjo kreivi žvilgsniai ir garsiai šaukiami negatyvūs komentarai apie tai, kad ji veda vaiką kaip šunį ant pavadžio. 

“Aš pasakoju visą tai ne tam, kad mane kažkas užjaustų. Aš labiau noriu apšviesti žmones apie šeimas, naudojančias pavadėlius savo vaikams. Ne kiekviena šeima yra tiesiog laukinė ir nesugeba suvaldyti savo vaikų. Kartais situacija gali būti visiškai unikali.

Mano sūnus nėra neįgalus, veikiau atvirkščiai jis yra hiperaktyvus bėgikas. Mano kaimynai žino, kaip jis sugeba greitai pabėgti, jie dažnai man padeda jį sugauti, kai to reikia. Ne veltui sakoma, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo – o mano „kaimas” yra nuostabus”- pasakojo Facebook įraše mama. 

Vienas dalykas, ko ši moteris norėjo savo viešu pasisakymu – tai parodyti žmonėms, kad kiekviena šeima susiduria su savais sunkumais, problemomis ir jų sprendimo būdais.

Yra elementarus dalykas – jei matote viešai skriaudžiamą ir prievartą patiriantį vaiką – taip, jūs tiesiog privalote įsikišti, nes tai absoliučiai nėra pateisinama. Bet kitą kartą, matydami šeimą, naudojantį kokį nors vaikui nekenkiantį metodą, kuris jums nepatinka, stabtelkite ir pagalvokite, kad kiekvienas turime savas priežastis ir pasirinkimus. Daugiau empatijos, užuojautos ir pozityvumo tikrai suteikia daug daugiau naudos, nei tuščia kritika. 

Reklama