Skip to main content

Parduotuvėje mergaitės dėmesį atkreipė purvinas vyras, o jos mama pasakė, kad būtent todėl reikia gerai mokytis, kad netaptum tokiu, kaip jis. Darbininko atsakymas visus nustebino

Išmintingi žmonės kadaise pasakė, kad negalima vertinti knygą tik iš jos viršelio. Tačiau ištisus šimtmečius žmogus vis vien turi vidinį netramdomą impulsą teisti žmones pagal jų išorę. Tą patyrė ir Andy Ross, kuris nusprendė viešai pasikalbėti apie tai, kaip jį vertina žmonės viešumoje.

Reklama

Vieną dieną po sunkios darbo dienos jis užsuko į parduotuvę pakeliui namo. Jis pastebėjo, kad viena mergaitė į jį labai spokso, tačiau jam tai nesukėlė problemos. Jis buvo pratęs prie vaikų ir jų nuoširdaus elgesio, nes ir pats jų turi. Andy žinojo, kad yra purvinas nuo galvos iki kojų dėl darbo statybose, tačiau mergaitės mamos žodžiai jai tą dieną jį labai sutrikdė.

Jis išgirdo, kaip mergaitės mama jai pasakė :”Būtent todėl ir reikia gerai mokytis mokykloje”. Mama akivaizdžiai panaudojo Andy išvaizdą kaip pavyzdį dukrai, kad tik neišmanėliai ir neišsilavinę žmonės dirba tokius purvinus sunkius darbus. Andy jautėsi užgautas, tačiau jis pasinaudojo proga ir panoro kitiems žmonėms savo pavyzdžiu paaiškinti, kaip nereikėtų vertinti ir teisti žmonių, kurių visiškai nepažįsti.

Reklama

Andy sėdo prie kompiuterio ir parašė laišką visoms mamoms, įskaitant ir tą, kurią jis sutiko parduotuvėje.

“Visų pirma, noriu pranešti visiems, kad esu purvinas, tačiau labai išsilavinęs vyras. Aš ne tik turiu mokyklos baigimo atestatą su geriausiais įvertinimais, tačiau ir aukštojo mokslo diplomą bei krūvą įvairiausių užbaigtų mokymų sertifikatų. Galvoti, kad esu neišsilavinęs vien dėl to, kad esu purvinas, yra ne tik nepagarbu, tačiau ir kvaila.

Reklama

Visų antra, jei sakote savo dukrai ar sūnui, kad reikia gerai mokytis tam, kad ateityje nebūtumėte tokiu kaip aš, su tatuiruotėmis, noriu pranešti, kad labai didžiuojuosi savo tatuiruotomis rankomis. Jos simbolizuoja pasididžiavimą mano šalimi, pasididžiavimą laiku, kai tarnavau kariuomenėje kaip specialiųjų operacijų medikas. Po to, kai baigiau tarnauti savo šaliai, aš bandžiau dirbti švarų, prestižinį darbą ofise, tačiau tai – ne man.

Pasirinkau dirbti statybos srityje, kurioje aš visada būnu lauke ir visada galiu kažką sukurti savo rankomis. Didžiuojuosi sakydamas, kad esu dalis tos jėgos, kuri stato Ameriką. Myliu savo darbą kasdien. Be abejonės, mano darbas labai dažnai būna purvinas, todėl aš kartais atrodau būtent taip, kaip tą dieną parduotuvėje. Tačiau aš mėgaujuos savo darbu, gerai uždirbu ir kuo puikiausiai išlaikau savo šeimą, kuri mane pasitinka išskėstomis rankomis, kai grįžtu net dar purvinesnis.

Reklama

Trumpai tariant – mano išvaizda absoliučiai nieko nepasako apie mano išsilavinimo lygį. Tad kitą kartą sakydami, kad sunkiai dirbantis žmogus yra būtinai neišsilavinęs, prisiminkite – žodžiai žeidžia skaudžiau nei ginklai. Linkiu visiems geros dienos ir prašau – pagalvokite šiek tiek daugiau prieš teisiant žmones, apie kuriuos nič nieko nežinote.”

Reklama

Nors Andy nesiekė jokio populiarumo šiuo įrašu, tačiau žinutė, kurią jis siuntė šiuo tekstu, labai rezonavo su tūkstančiais žmonių. Panašias patirtis išgyvena beveik visi, kas atrodo kitaip – kas rengiasi kitaip, kas elgiasi šiek tiek kitaip, galiausiai tie, kurie gimsta kitokie. Šio vyro pavyzdys įkvėpė tūkstančius pagalvoti apie tai, kad pirmas, paviršutinis įspūdis apie žmogų dažniausiai toli gražu nėra tai, kas iš tikrųjų yra tas asmuo.  

Reklama