Skip to main content

7-metis mokykloje buvo pravardžiuojamas monstru, tačiau po tėvo žinutės priekabiautojams viskas pasikeitė

Apie patyčias kalbama ir rašoma daug, tačiau atrodo iki šiol žmonės nesupranta, kokią įtaką gali padaryti jų piktas žodis ar kreivas žvilgsnis. 7-metis Jackson Bezzant žino, ką reiškia kasdienės priekabės ir pašaipos mokykloje.

Reklama

Berniukas gimė su Treacher Collinso sindromu, kuris lėmė, kad berniuko veidas atrodo kitaip, nei jo bendraamžių. Mokykloje jį vadina išsigimėliu ir monstru, todėl Jackson net kalbėjo apie savižudybę.

Koks žiaurus turi būti pasaulis, kad septynmečiai vaikai nebenori gyventi jame. Nors mokytojai mokykloje ir stengėsi pagerinti situaciją, tačiau berniukas vis vien kasdien buvo užgauliojamas.

Reklama

Jackson tėvas Dan visada žinojo, kad sūnų reikės ypatingai saugoti, tačiau net ir jam buvo sunku priimti tokį žmonių žiaurumą. Vieną dieną, kai jis vėl pamatė iš mokyklos grįžusį verkiantį sūnų, Dan neiškentė ir nusprendė išsakyti tai, kas guli jam ant širdies visiems savo facebook draugams.

Reklama

“Mano širdis plyšta. Mano siela atrodo nori iššokti iš krūtinės… Šis gražus jaunuolis – mano sūnus Jackson. Jis kasdien susiduria su man niekada nematyta lavina pašaipų ir įžeidimų savo adresu. Kasdien savo bendraamžių jis yra vadinamas bjaurybe, monstru, apsigimeliu. Jis kalba apie savižudybę, o jam net nėra 8-erių! Jis pasakoja, kad neturi draugų ir visi jo nekenčia.”

„Vaikai mėto į jį akmenis ir stumdo jį, pravardžiuodami baisiausiais žodžiais. Prašau stabtelkite minutei ir įsivaizduokite, kad tai jūsų vaikas. Stabtelkite minutėlei ir paaiškinkite savo vaikams apie specialiųjų poreikių vaikus.”

Reklama

„Papasakokite jiems apie atjautą ir meilę savo artimui. Jo liga vadinasi Treacher Collinso sindromas – galbūt pasiskaitykite patys apie tai. Jis jau iškentė sudėtingą operaciją, o ateityje jų laukia ir daugiau. Švieskite savo vaikus, pasidalinkite šiuo įrašu. Taip neturėtų būti, nei vienam žmogui.”

Reklama

Nors Dan norėjo pasidalinti savo prašymu su artimiausiais, jo įrašas netikėtai sulaukė milžiniško dėmesio ir palaikymo. Būtent šios žinutės dėka, jo sūnui daugiau neteko mokykloje kęsti patyčių, o buvę jo skriaudėjai tapo jo draugais ir dabar jį saugo.

Dan norėjo pabrėžti, kad patyčios – ne tik mokytojų problema. Švietimas ir auklėjimas prasideda namie, todėl jis kaip tėvas ragino kitus tėvus prisiminti, kad savo vaikus reikia mokyti pirmiausia žmogiškumo.

Reklama