Skip to main content

Apvalių formų mergina pergyveno dėl artėjančio vasaros ir maudynių sezono, tačiau visi nustebo, kad jos išgyvenimai yra visiškai ne dėl jos apvalumų, o dėl kai ko kito

Kiekvienais metais girdime vis tuos pačius visų žmonių nuogąstavimus – artėja bikinio sezonas, kuriam reikia pasiruošti. Pats aktyviausias metas, kai žmonės laikosi dietų ir sportuoja tai yra nuo naujųjų metų pradžios arba likus porai mėnesių iki vasaros. Nėra nieko blogo, jeigu tokiu būdu motyvuojame save daugiau pajudėti, daugiau atkreipti dėmesį, į ką valgome ir t.t.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Tai yra puiku, jei turime porą kartų metuose priminimą, kad reikia susirūpinti savo sveikata ar išvaizda. Tačiau kasmet nedingsta ir problema, kai apvalesnių dydžių žmonės panyra į gilią depresiją, nes jie nesijaučia galintys mėgautis vasara paplūdimyje tiek pat, kiek ir liekni žmonės. Viršsvoris yra kompleksinė problema, kurią supranta ne daugelis.

Asociatyvi nuotrauka

Tai ne tik netinkamo maisto ar mažo fizinio aktyvumo rezultatas. Pradedant nuo įprasto kasdienio streso ir įtampos, baigiant įvairiomis neurologinėmis ar psichologinėmis ligomis – viršsvorį turintys žmones tampa tokiais, kokie jie yra dėl daugybės priežasčių. Vienas iš “body positivity” arba “pozityvaus kūno įvaizdžio” judėjimo tikslų yra panaikinti kaltę ir gėdą apkūniam žmogui.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Jau seniai įrodyta, kad gėda ir kaltė yra beveik neveiksmingas rodiklis, nemotyvuojantis žmogaus ir nesuteikiantis jam galimybių keistis. “Body positivity” bando parodyti, kad pozityvūs gyvenimo pokyčiai prasideda tada, kai žmogus priima save tokį, koks jis yra, pamilsta save su visais savo minusais. Tik atsikratęs savęs neapykantos žmogus randa energijos ir pasiryžimo padaryti kažką naudingo dėl savęs.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Apie tai kalba daugybė šio judėjimo šalininkų, kurie iš savo patirties parodo, kad tik atsikračius neapykantos sau ir priklausomybės nuo kitų nuomonės, jie sugeba gyventi kokybiškiau ir labai dažnai – sveikiau. Linda-Marie Nilsson yra viena tų moterų, kurios bando įkvėpti kitus atsikratyti kaltės ir įgauti drąsos gyventi laisvai.

Mergina pasidalino įrašu Facebook’e, kuriame ji sulaukė milžiniško palaikymo. Tačiau jame ji kalbėjo ne apie savo kūną ir baimės dėl to, kaip aplinkiniai priims ją. Mergina jau kurį laiką yra išsilaisvinusi iš gėdos, kaltės ir neapykantos sau gniaužtų. Savo įraše ji papasakojo apie baimes, kurias ji jaučia dėl kitų žmonių. 

Reklama

“Tai ne apie mano kūną. Tai ne apie mano apvalų pilvą, tai ne apie mano mielą celiulitą. Tai ne apie mano didelę krūtinę, kuri nori iššokti iš maudymuko tada, kai aš bėgioju ar žaidžiu tinklinį. Tai ne apie mano apvalų užpakaliuką, kuris kartais yra per didelis mažiems saulės gultams. Tai ne apie mano unikalias strijas, kurių tokių pat niekas daugiau neturi. Man neduoda ramybės kiti žmonės, panašūs į mane. Žmonės, kurie niekada nevažiuoja prie jūros ar prie ežerų karštomis vasaros dienomis.

Reklama

Tie, kurie slepiasi po milžiniškais marškinėliais, kurie dengia jų apvalius kūnus ir neleidžia jiems būti pabučiuotais saulės. Tie, kurie gėdijasi savęs ir slepiasi po rankšluosčiais ir sluoksniais drabužių. Tie, kurie su nerimu žvalgosi į visas puses norėdami sužinoti, ar į juos kas nors nežiūri ir nesijuokia. Tie, kurie jaučiasi, kad paplūdimyje jiems ne vieta. Siaubinga yra pagalvoti, kad žmogus atsisako tokio nuostabaus malonumo pasimėgauti saule ar vandeniu tik todėl, kokiame jie kūne egzistuoja. Tai yra nesąžininga. Mes neturėtume atsisakyti vasaros malonumų dėl to, koks yra mūsų kūnas.

Blogiausia yra tai, kad šiuos jausmus išgyvena ne tik storuliai, tačiau ir tie patys liekni atletiški žmonės. Net jie turi akimirkų, kai abejoja dėl savo tinkamumo pasirodyti paplūdimyje. Tai siaubinga, nemanote? Pats laikas išstumti iš savo galvos tą pagiežą storesniam kūnui. Pats laikas nespoksoti į kitokį, apvalesnį, strazdanomis nusėtą, randuotą ar kitokį, “nestandartinį” kūną. Žvilgsniai, žodžiai, pašaipos žudo. Linkiu visiems būti laisvesniems tiek savo kūne, tiek savo mintyse ir nesuvaržyti nei savęs, nei kitų stereotipais, “rėmais” ir kitomis nereikalingomis destrukcijomis. Visiems nuo to bus tik geriau”.

Toks atviras ir jautrus jos įrašas sulaukė beveik 40 000 pasidalinimų, o daugybė komentatorių pritarė jos nuomonei, kad tik meilė sau ir kitiems skatina pozityvius pokyčius. Be abejonės, ši tema visada buvo ir bus diskutuotina, visada bus žmonių, nesuprantančių vieni kitų. Yra daug žmonių, besipriešinančių “body positivity” judėjimui, kuris anot jų skatina ir reklamuoja nutukimą.

Asociatyvi nuotrauka

Esą apkūnus žmonės negali mylėti savęs ir leisti sau būti, nes susitaikymas su esama situacija tik juos pražudys. Tačiau daugybė mokslinių tyrimų jau įrodė, kad pozityvus skatinimas yra kur kas efektyvesnis ne tik tame, kas liečia žmogaus kūną, tačiau ir kitose žmogaus veiklos srityse. Vienas pavyzdžių yra tyrimas ir eksperimentas, kai viršininkas savo darbuotojų negiria, nepalaiko ir neparodo dėkingumo už darbą.

Asociatyvi nuotrauka

Tyrimai nustatė, kad ten, kur vyrauja pozityvi energija ir pozityvus skatinimas, žmonės yra kur kas energingesni, žvalesni, dirba daugiau ir pasiekia žymiai geresnių rezultatų. Daugybė žmonių vis dar nepriima tokios tiesos, kad gėda ir kaltės jausmas apkūniems žmonėms nepadeda, o tik kenkia. Būtent todėl Linda-Marie įrašas ir sulaukė tokios palaikymo bangos, nes yra skatinantis ir padrąsinantis visus žmones tapti šiek tiek laisvesniais nuo stereotipų. 

Reklama