Skip to main content

Benamis gatvėje prašė praeivių išmaldos. Paaukoję vos keletą monetų žmonės nustebo, kai elgeta kiekvienam atsidėkojo pačiu netikėčiausiu būdu

Tikriausiai niekas nesugalvotų atsakymo į klausimą  – ką gali benamis žmogus duoti kitiems? Visi įsivaizduojame, kad elgetos ir benamiai moka tik prašyti ir imti. Tačiau vieno žmogaus dėka šiai nuomonei buvo lemta pasikeisti bent vienai dienai.

Reklama

JAV jau kurį laiką egzistuoja tradicija įvairiose valstijose, kur anonimiškumu prisidengę verslininkai tampa Slaptaisiais Kalėdų seneliais. Kasmet jie išdalina šimtus tūkstančių dolerių tiesiog praeiviams gatvėje. Vienais metais slaptasis geradaris pasirinko vieną benamį pabūti jo elfu.

Benamis vardu Moses ilgą laiką praleido gyvendamas gatvėje ir tai, ką jis tą dieną turės pavalgyti priklauso tiesiogiai nuo žmonių gerumo. Šį kartą Moses buvo tas žmogus, kuris nuspręs, kam šiemet Kalėdos bus šiek tiek lengvesnės. Moses tereikėjo užimti savo įprastą vietą gatvėje ir sulaukti žmonių, norinčių jam paaukoti nors kažkiek pinigų.

Reklama

Vietoje paprasto “ačiū” vyras šį kartą galėjo juos sustabdyti ir įteikti 100 dolerių kupiūras atgal. Iš pradžių eksperimentas vyko labai lėtai, nes net kelios dešimtys praeivių tiesiog ignoravo senuką. Tačiau visuomenėje visada yra dar tų, kurie gali ištuštinti savo kišenes ir atiduoti bent smulkius pinigus vargšams.

Reklama

Vienas jų buvo 7 vaikų tėvas, kuris neturėjo pinigų vaikų dovanoms nupirkti. Tačiau net ir tokioje situacijoje vyras nepagailėjo savo pinigų ir pasidalino jais su Moses. Benamis dar kartą įsitikino, kad tie, kas turi mažiausiai, atiduoda daugiausiai.

Todėl ir jam buvo nepaprastai gera nors vieną kartą suteikti džiaugsmo ir kitiems to nusipelniusiems. Netrukus Moses gavo galimybę padėti benamei 5 vaikų mamai, sunkiai besiverčiančiam vietinės bažnyčios darbuotojui.

Reklama

Visų akyse žibėjo laimės ir dėkingumo pilnos ašaros, nes tą dieną Moses rankos darė tiesiog stebuklus nieko nesitikintiems žmonėms. Nors dienos pabaigoje vyras gavo ir savo dovaną už puikų darbą nuo slaptojo geradario, didžiausią malonumą Moses patyrė darydamas gerą kitiems. Tą dieną jis gavo ne tik finansinę paramą, tačiau ir didelę gyvenimo pamoką ir motyvaciją atsistoti ant kojų. 

Reklama