Skip to main content

Benamis tris metus gyveno kartoninėse dėžėse gatvėje, tačiau policininkas vyrui padėjo surasti jo užmirštą banko sąskaitą

Net 3 metus vyras vardu John Helinski pastogę iš kartoninių dėžių vadino savo namais. 62-ejų metų vyras buvo apvogtas, o su vertingais daiktais buvo pavogti ir jo visi dokumentai, liudijantys jo tapatybę. Negyvenę JAV žmonės nežino, kaip sudėtinga šioje šalyje yra atkurti savo tapatybę po to, kai nebeturi jokio dokumento.

Reklama

JAV egzistuoja labai daug atvejų, kai žmonės užstringa rate dėl to, kad be dokumentų jie negali sulaukti pagalbos.  Pasidaryti naują dokumentą jiems reikia kokio nors seno, tad jei nieko neturi – tampi sistemos auka.

Vyras labai greitai tapo benamiu ir neturint jokių tapatybės dokumentų negalėjo kreiptis net į benamiams skirtus pagalbos namus. Tačiau John sėkmė pakrypo geresne linkme, kai socialinis darbuotojas Charles Inman ėmėsi jo atvejo. Jis nusprendė dėti visas įmanomas pastangas tam, kad atkurti jo tapatybę surandant jo praeities dokumentus.

Reklama

Jis ir pareigūnas Dan McDonald nusprendė visais įmanomais būdais padėti vyrui atrasti nors kažkokių detalių iš jo praeities. Jiems teko nelengva užduotis, tačiau pasinaudoję savo ryšiais vyrai sugebėjo atrasti John socialinio draudimo numerį, atgauti vairuotojo teises ir atgavus gimimo liudijimo kopiją – pasidaryti naują pasą.

Reklama

Štai tada John jau galėjo apsilankyti vietiniame banke atsidaryti savo sąskaitai. Tačiau banke paaiškėjo, kad vyrui priklauso seniai nepaliesta banko sąskaita, kurioje ištisus metus kaupėsi išmokos ir palūkanos nuo John turėtų nuosavų pinigų. Štai taip Dan ir Charles dėka, benamiu buvęs John dabar turėjo apvalią sumelę, leidžiančią jam įsigyti net nuosavą būstą.

Vėliau išaiškėjo, kad banko sąskaita buvo užmiršta todėl, kad prieš kurį laiką bankas keitė savo struktūrą ir pavadinimą, todėl atsirado atvejų, kai klientai pamiršdavo apie savo sąskaitas. John pripažino, kad paskutiniu metu gyvendamas gatvėje jis jautėsi it nematomas, tad šių vyrų pagalba buvo jam tikras stebuklas ir išsigelbėjimas. Pareigūnas Don papasakojo, kad tai buvo nelengva užduotis, tačiau pasiduoti jie negalėjo. Po to, kai John atgavo savo prarastą banko sąskaitą, jis pradėjo ieškoti mažo buto, kuriame jis saugiai praleistų savo senatvę.

Reklama