Skip to main content

Būsimasis medikas pasidalino 5 frazėmis, kurių niekada nevertėtų sakyti žmogui, sergančiam depresija

Mūsų amžiuje, kai praleidžiame labai daug laiko internete, socialinės medijos platformos suteikia galimybę kurėjams pasidalinti ne tik pramoginiu turiniu, bet ir kažkuo naudingu. Įvairūs savo srities specialistai turi galimybę pasinaudoti populiarių puslapių platformomis ir šviesti visuomenę opiais klausimais. Zachery Dereniowski iš Kanados veda motyvacines paskaitas ir tuo pat metu studijuoja mediciną.

Reklama

Savo TikTok paskyroje jaunuolis nusprendė pasidalinti tuo, kas giliai įsišakniję ir nesikeičia metų metais – tai požiūris į depresija sergantį asmenį. Dažnai girdime, kad kažkas artimoje ar tolimoje aplinkoje serga depresija, gal net patys esame paliesti šios problemos. Dažnas tiesiog nežino, kaip padėti bėdos ištiktam artimui, tačiau vienas svarbesnių dalykų, ką turime išmokti – tai kaip nepakenkti jam dar labiau. “Žmonės nesijaučia geriau, kai tu sakai:” – taip prasidėjęs video toliau pateikia 5 dažniausias klaidas.

“Galėtų būti ir blogiau”

Tokia frazė sunkiai gali paguosti žmogų, kuris viduje jaučiasi beviltiškai. Depresija sergantis žmogus išgyveną tuo metu jam blogiausią savijautą. Niekas negalime žinoti, ką jaučia kitas žmogus, todėl pasakyti, kad tai, ką jis jaučia yra teoriškai palyginti niekis – yra to žmogaus jausmų nuvertinimas.

Reklama

“Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais”

Ši frazė gali būti labai pavojinga ypač tiems žmonėms su depresija, kurie galvoja apie savižudybę. Toks neatsargiai pavartotas pasakymas gali paaštrinti žmogaus suicidines mintis. Depresija taip pat gali būti tokia sunki, kad sergantis žmogus gali jaustis mirštančiu viduje. Nejautrus pasakymas vėl nevertina to, kaip žmogus jaučiasi viduje.

Reklama

“Laikas gydo visas žaizdas”

Ši frazė kenksminga tuo, kad apeliuoja į ateitį, kurią depresija sergančiam žmogui yra sunku įsivaizduoti būnant šviesia.

“Yra kaip yra”

Šis pasakymas yra dar iš senų laikų likusio mąstymo rezultatas. Šiandien yra daug galimybių gauti pagalbą ir gydymą. Žmogus neturėtų tiesiog susitaikyti su esama situacija ir palikti savo išgyvenimus viduje iki tol, kol gyventi bus nebe pakeliama. Sergantį depresija žmogų reikia paskatinti ieškoti gydymo ir palaikyti ieškant tinkamiausio sprendimo.

Reklama

“Viskas įvyksta dėl tam tikros priežasties”

Tokiu pasakymu skatiname depresija sergantį žmogų dar papildomai jaustis kaltu dėl to, kad jis serga. Kai norime pasakyti tokiam asmeniui, kad jo depresija jį kažko išmokys, tai suteikiame jam vėl būtinybę analizuoti priežasčių ir pasekmių dėsnį jo gyvenime. Tada žmogus gali jaustis ne tik kaltu, bet ir pabloginti savo būseną nesugebant surasti priežastį kodėl jam taip atsitiko ir ką tai jam duos.

Reklama

Zachery savo platformoje dalinasi ne tik klaidomis, kurias darome bendraudami su sergančiais, tačiau ir kita naudinga informacija. Jo aiškūs patarimai padeda atpažinti požymius, kada artimas pradeda sirgti depresija ir daugelį kitų.

Anot Zachery, svarbiausia yra jautrumas ir empatija. Dažnai galvojame, kad sergančiam žmogui reikia būtinai konkrečių atsakymų arba jo problemos sprendimų iš šalies. Tačiau svarbiausia yra išklausyti ir parodyti tam žmogui, kad jis jums svarbus.

Reklama