Skip to main content

Daktarai mamai siūlė palikti savo dukrą su Dauno sindromu specializuotuose priežiūros namuose. Tačiau ji medikų nepaklausė, o štai kaip užaugo labai daili dukra

Idealiame pasaulyje, mūsų, kaip žmonių skirtumai turėtų būti švenčiami ir vertinami. Vietoje to, mes dažniausiai smerkiame ir teisiame kitaip nei mes atrodantį, mąstantį ar kitokių fizinių ar psichologinių sugebėjimų turintį žmogų. Nors tobulėti dar yra kur, tačiau laimei, visuomenėje ir net grožio industrijoje pradėta vertinti kitokių bruožų ir galimybių turintys modelius. Ši istorija yra apie vieną iš jų, tačiau jos gyvenimas buvo toli gražu ne rožėmis klotas… 

Reklama

Kai Renee pagimdė dukrą Kennedy ir gydytojai jai pasakė Dauno sindromo diagnozę, nauja mama buvo tiesiog pakraupusi. Ji ilgą laiką nežinojo nieko pozityvaus apie šį sindromą, o ir gydytojų raginimai palikti mažylę specializuotose įstaigose pridėjo tik dar daugiau baimės, kad mama nesusitvarkys.

Jūsų dukra turės labai prastą gyvenimo kokybę. Įvairios ligos, raidos sutrikimai, galbūt net ir mobilumo stoka” – taip mažylę Kennedy apibūdino tuščias prognozes apie jos ateitį dalinę medikai. Renee buvo prigąsdinta, kad Kennedy visą gyvenimą praleis sauskelnėse ir jai pačiai būtų geriau augti medicinos įstaigoje. 

Reklama

Tačiau Renee juto, kad tai būtų pražūtinga ir pasiryžo gyvenimui su tais iššūkiais, kuriuos jai duos Dievas. Mama labai greitai suprato, kad ji buvo kur kas protingesnė, nei jos gydytojai, visiškai be reikalo nurašę jos vaiką. Šiandien Kennedy yra grožio konkursų prizininkė, o jos ne tik fizinę, bet ir dvasinę stiprybę paliudijo jos sėkminga kova su vėžiu ir leukemija.

Reklama

Kennedy laimėjo ne vieną kontraktą su žinomiausiais grožio ir mados prekių ženklais, o kompaniją atrankų metu jai palaiko jos vaikinas Matthew, kuris taip pat turi Dauno sindromą. Renee dabar juokiasi galvodama, kad kadaise medikai abejojo, ar ji vaikščios.

“Ta žinių ir vilties stoka, kurią patyriau kalbėdama su medikais, yra siaubinga. O tai buvo vos 15 metų atgal. Atrodo, jau gyvenome laikais, kai Dauno sindromas nėra skaitomas it “mirties nuosprendis”. Man šiurpas eina nuo to, kad kažkada verkiau dėl savo nepagrįstų baimių niekada nepatirti mokyklos baigimo, išleistuvių suknelės paieškų.

Reklama

Juk ji tokia pati kaip ir visi – linksma, mylinti, protinga. Aš buvau įtikinta “specialistų”, kad tokie dalykai bus neįmanomi. Dabar ji kasdien įrodo – Kennedy yra nuostabi mergina ir mums labai pasisekė ją auginti.” – apie dukrą kalbėjo mama. Dabar Kennedy gyvenimą seka net 126 000 internautų, kurie žavisi jos pasiekimais modelio karjeroje bei įrodant, kad žmonės su Dauno sindromu gali kuo puikiausiai funkcionuoti šiuolaikiniame pasaulyje. 

Reklama