Skip to main content

Daugelis su nostalgija prisimena kramtomą gumą “Love is…”, tačiau nustebtumėte sužinoję tikrą istoriją apie vienos šeimos gyvenimą, pagal kurią buvo kurti paveiksliukai

Jau bene tris dešimtmečius kiekvienam iš mūsų yra pažįstama kramtomoji guma pavadinimu “Love is…”.  Šio skanėsto populiarumui nebuvo lygių, o daugelis vis dar prisimena tą saldų skonį, spalvingą įpakavimą ir svarbiausia – piešinius, kuriuos kolekcionavo visi vaikai.  Įpakavimas dažnai buvo net svarbesnis už pačią gumą, nes kiekvieną kartą galima buvo atrasti vis naują epizodą, pasakojantį apie tai, kas yra tikra meilė.

Reklama

Tačiau mažai kas žino, kokia istorija iš tiesų slypi po visa komercine šios kramtomos gumos sėkme. Piešiniuose iš tiesų buvo pavaizduota tikra meilės istorija. Mergaitės ir berniuko meilės išraiškos piešiniuose buvo tiesioginis vienos dailininkės ir jos vyro santykių vaizdinys. Australų dailininkė Kim Casali tokia unikalia meno forma išreiškė savo begalinę meilę vyrui Roberto Casali.

Kim niekada nelaikė savęs didžia menininke, nors jos darbus, kuriuos ji pradžioje piešė savo vyrui ant popierinių servetėlių, ilgainiui pradėjo publikuoti įvairiuose žurnaluose ir laikraščiuose. Paklausta, kodėl pasirinko būtent tokią išraiškos formą Kim sakydavo : “Tai yra mano jausmų ir emocijų išraiška. Jeigu galėčiau, rašyčiau dainas apie meilę, tačiau esu nevykusi rašytoja. Todėl šie piešiniai geriausiai man padeda atspindėti mano jausmus ir emocijas, kurias išgyvenu savo santuokoje”.

Reklama

Jos kūryba sulaukė didelio populiarumo taip pat ir todėl, kad buvo paprasta ir daugeliui įsimylėjelių artima ir pažįstama. 

Autorė savo piešiniuose visada pasirašydavo savo vardu Kim, o savo vyra yra ne kartą “paminėjusi” piešiniuose raide R. Ilgainiui šie komiksai tapo tokie populiarūs, kad net atsirado ant marškinėlių, puodelių, kalendorių ir pan.

Reklama

Kim ir Roberto gyvenimas buvo tiesiogiai atspindimas piešiniuose, tačiau viena detalė neatitiko buvusios tikrovės – Kim ir Roberto turėjo du sūnus, nors komikse jie pavaizduodavo berniuką ir mergaitę. Matyt jiems iš tikrųjų norėjosi, kad jų šeimą papildytų dar mergaitė.  Deja laimingą šeimą netikėtai sukrėtė baisi žinia – Roberto serga vėžiu ir šansų jį išgydyti beveik nėra. Po poros metų nuo diagnozės Roberto mirė, taip ir nesugebėjęs susilaukti su Kim dukros.

Tačiau ši istorija pasisuka dar įdomesne kryptimi. Sutuoktiniai turėjo kitą planą – pora prieš Roberto mirtį užšaldė jo spermos. Nors tuo metu tai buvo tikrai kontroversiška, Kim ryžosi dirbtiniam apvaisinimui ir praėjus pusantrų metų po Roberto mirties jiems gimė trečiasis sūnus. Paklausta kodėl Kim norėjo dar vieno vaiko ji tiesiog atsakė – “Aš labai myliu savo vyrą ir jei turiu galimybę turėti dar vieną jo dalelę sūnaus pavidalu, aš ta galimybe tikrai pasinaudosiu”.

Reklama

Visą istorijos autentiškumą galima buvo pastebėti ir piešiniuose – buvo išleista serija su mergaite, gedinčia mylimojo prie antkapio. Po kurio laiko piešiniuose mergaitė buvo pavaizduota viena su vežimėliu, pristatanti pasauliui naujagimį Milo Roberto. Kai vyrui diagnozavo vėžį, Kim perleido autorines teises dailininkui Bilui Asprey, kuris tesė jos pradėtą darbą daug metų, net po pačios Kim mirties.

Reklama

Vyras tęsė Kim pradetą seriją ir toliau kūrė piešinius su įsimylėjelių porele, kuri toliau pasakoja “Meilė yra…” istoriją. 

Taigi kaip ši istorija persiliejo į legendinę kramtomosios gumos pakuotę? Turkų kompanija “Intergum” tiesiog pradėjo spausdinti Billo Asprey ir senus Kim pieštus komiksus ant dviskonės spalvotos kramtomosios gumos pakuotės. Dviejų skonių idėja simbolizavo poros meilę. Gamintojas savavališkai spausdino meilės istorijas ant vidinės pakuotės pusės, visiškai to nepranešus autoriui.

Billas galiausiai apie kramtomąją “Love is…” sužinojo visai netyčia 2008 metais interviu metu, kai buvo paklaustas, ką mano apie tokią jo piešinių populiarumo formą. Vyras nustebo sužinojęs, kokį populiarumą pasaulyje jo ir Kim piešiniams suteikė paprasčiausia kramtomoji guma. Dailininkas nusprendė, kad Kim kūrybos paveldas yra vertas tokio pasaulinio populiarumo ir nusprendė nedrausti kramtomos gumos gamybos, kuri vyksta iki šių dienų. Štai tokia įdomi ir romantiška tikra istorija slypi po nostalgišku daugelio jaunystės ir vaikystės skoniu. 

Reklama