Skip to main content

Dauno sindromą turintis vaikinas pirmą kartą istorijoje įveikė “Geležinio žmogaus” triatloną ir patvirtino tiesą, kad diagnozė – dar ne pabaiga

O kaip jūs reaguojate, kai išgirstate terminą Dauno sindromas? Pasaulis pažengė nepaprastai daug medicinos ir socialinėje srityje, tačiau tikrai dar dažnas žmogus įsivaizduoja, kad ši diagnozė yra viena baisiausių. Taip, gyvenimas su neįgalumu nėra pavydėtinas, tačiau šiandien pasaulis yra pritaikytas neįgaliesiems, tad jie gali siekti vis daugiau ir daugiau.

Reklama

Vaikinas vardu Chris Nikic ką tik tapo istorijos dalimi, nes nepaisant savo diagnozės, jis pirmasis pasaulyje sportininkas su Dauno sindromu, baigęs “Geležinio žmogaus” (angl. Ironman) triatlono varžybas JAV. Vaikino pasiekimas bus įrašytas į sporto istoriją, nes tai pirmoji tokio tipo pergalė Dauno sindromu sergančiam atletui.

Kas galėjo pagalvoti, kas naujasis Geležinis žmogus kadaise negalėjo vaikščioti net iki kol jam sukako 4-eri. Jo gyvenimas prasidėjo dideliais sunkumais, ypač kai vos 5  mėnesių amžiaus jam buvo atlikta atvira širdies operacija.

Reklama

Vaikinas rungtynėms ruošėsi vienerius metus, nes net 17 valandų trunkančias rungtynes gali įveikti net ne kiekvienas sveikas vyras. Geležinio žmogaus triatloną sudaro 3.86 km plaukimas, 180.25 km važiavimas dviračiu ir 42.20km distancijos pilnas maratonas. Visas šias užduotis tokia tvarka sportininkai turi įveikti vos per 17 valandų.

Reklama

Vaikino finišą stebėjo daugybė žmonių visame pasaulyje, o susirinkę žiūrovai daugiausiai ovacijų skyrė būtent Chris. Jis tiek prieš varžybas, tiek po varžybų buvo pasitikintis savimi ir teigė, kad metas užsibrėžti naują tikslą. “Aš kasdien stengiuosi iš visų jėgų ir noriu būti visada 1 procentu geresnis, nei dieną prieš tai” – sakė vaikinas.

Jo pergalę pagerbė ir varžybų organizatoriai, kurie pagyrė sportininką sugriovus stereotipus ir įrodžius, kad viskas yra įmanoma. Jis tapo įkvėpimu tūkstančiams žmonių visame pasaulyje bei sukūrė naują istorijos skyrių. Chris taip pat tapo pirmuoju atletu su Dauno sindromu, kuris apskritai pabandė dalyvauti tokiose varžybose, tad ateityje vis daugiau žmonių su negalia bus motyvuoti bandyti.

Reklama

Savo Instagram paskyroje po visko vaikinas tvirtai pasakė: “Tikslas nustatytas ir pasiektas. Laikas sukurti naują ir didesnį tikslą 2021-iesiems metams”.

Video anglų kalba apie Chris pasiruošimą didžiosioms rungtynėms:

Reklama