Skip to main content

Gydytojai pasiūlė tėvams atiduoti neįgalų kūdikį į specialią įstaigą, tačiau jie nesutiko. Po 15 metų visi liko priblokšti pamatę, ką tėvas padarė su savo sūnumi

Jeigu tik pasaulyje būtų “geriausio tėčio“ apdovanojimas, tai Dick Hoyt neabejotinai jį gautų.

1962 m. vyro šeimoje gimė sūnus, kuriam buvo duotas Rick vardas. Deja, bet mažyliui buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, o ši žinia tiesiog sugniuždė tėvus…

Tuo metu niekas per daug tokiais žmonėmis nesirūpino, todėl Hoyt šeimai buvo pasiūlyta sūnų atiduotį į specialią įstaigą, kur jis gyventų su tokiais pat likimo nuskriaustais žmonėmis. Tačiau tėvai net neketino to daryti…

Reklama

Rick galūnės nefunkcionavo ir jis galėjo vos šiek tiek pajudinti galvą. Berniukui paaugus, jo mama Judy ant įvairiausių daiktų prikabino lapelius su jų pavadinimais ir pradėjo mokyti abėcėlės.

1974 m. Masačusetso universiteto studentai sukūrė specialų prietaisą, kuris leido Rickui bendrauti. Be abejo, šis prietaisas buvo neįtikėtinai brangus, todėl tėvams teko dirbti per kelis darbus, kad už jį susimokėti.

1977 m. kompiuteriniu balsu Rick pasakė tėčiui, kad nori sudalyvauti labdaringame bėgime. Anksčiau Dick niekada nebėgiojo, tačiau buvo pasiryžęs padaryti viską, kad tik pradžiugintų savo neįgalų sūnų.

Reklama

Priekyje stumdamas sūnų, vyras nubėgo net 8,46 kilometro. Jie finišavo paskutiniai, tačiau susirinkusi publika plojo lyg nugalėtojams.

Grįžęs namo Rick savo tėčiui pasakė: “Tėti, bėgdamas jaučiau, kad nebesu neįgalus“. Būtent tada Dick suprato, koks yra jo gyvenimo kelias.

Reklama

Tėvo ir sūnaus gyvenimas pasikeitė kardinaliai ir jie pradėjo savo sportinę karjerą. Netrukus jie įveikė 10, 22,5, 42 kilometrus. Tačiau ties tuo nesustojo… Drąsi “Hoyt“ komanda nusprendė dalyvauti triatlone.

Dick ne tik bėgo, bet ir važiavo dviračiu, bei plaukė kartu su savo sūnumi. Vyras prisirišdavo valtį kartu su Rick ir tempdavo ją paskui save.

Reklama

Galiausiai jie ryžosi sudalyvauti sunkiausiose “Ironman“ varžybose. Čia reikia nuplaukti 3,8 kilometro, tada dviračiu nuvažiuoti 180 km, ir galiausiai nubėgti 42 kilometrus. “Hoyt“ komanda šį maratoną įveikė net šešis kartus!

Reklama

2014 m. komanda baigė savo sportinę karjerą, o jų sąskaitoje yra šimtai įveiktų triatlonų ir maratonų. Šeima yra įtraukta į “Ironman“ šlovės muziejų, o Bostono mieste stovi jų paminklas.

Vėliau Rick įgijo išsilavinimą ir netgi dirbo Bostono koledže, kur padėjo kitiems neįgaliems studentams.

2021 m. kovo 17 d. Dick Hoyt mirė, tačiau per savo gyvenimą padarė viską, kad jo sūnus būtų laimingas…

Reklama