Skip to main content

Dėl išsiblaškiusio vairuotojo kaltės vyras prarado žmoną ir negimusį kūdikį. Teismo metu visi liko priblokšti, kaip našlys pasielgė su kaltinamuoju

Gyvenimas susideda iš gerų ir neišvengiamai blogų akimirkų. Vieniems pasiseka nugyventi laimingus gyvenimus be didelių netekčių, tačiau kitiems kartais nutinka tai, ko nelinkėtum net didžiausiam priešui. Pastoriui Erik Fitzgerald teko išgyventi tragediją, kuri nusinešė jo nėščios žmonos gyvybę.

Reklama

Moteris pateko į siaubingą avariją, kurią sukėlė kitas vairuotojas. Vaikinas, vardu Matt Swatzell, tą dieną važiavo namo po intensyvios darbo pamainos. Vaikinas dirbo ugniagesiu gelbėtoju, todėl tą dieną namo jis važiavo labai išsekęs. Dėl koncentracijos stokos, vos per vieną sekundę jis susidūrė su Eriko žmona, važiavusia kartu su jų pusantrų metukų dukra ir negimusiu kūdikiu įsčiose.

Tą dieną pasikeitė abiejų vyrų gyvenimai. Matt savo profesinėje veikloje yra pratęs gelbėti gyvybes, tad jis negalėjo sau atleisti už tai, kad atėmė šansą gyventi nėščiai moteriai. Erik taip pat išgyveno nepaprastai didelį netekties skausmą, tačiau jėgų gyventi toliau jam suteikė visiškai avarijos metu nesužeista mažametė dukra Faith.

Reklama

Su gedinčiu vyru tada norėjo pasikalbėti teisėsaugos atstovai. Jie domėjosi, ar Erik sieks griežčiausios bausmės avarijos kaltininkui. Erik yra pastorius, todėl jis kaip niekas kitas geriausiai žinojo, kad jis turi pasielgti teisingai. Jis galėjo imtis keršto lengva ranka, nes visos aplinkybės jam tą leido.

Reklama

Tačiau pastorius pasirinko atleidimo kelią, nes tą dieną ir taip jau buvo sugriauta per daug gyvenimų. Matt teismo salėje gavo labai švelnią bausmę – baudą ir viešųjų darbų. Sugniuždytas jaunuolis buvo dėkingas už gailestingumą, tačiau pats sau atleisti jis negalėjo.

Praėjus keliems metams po tragedijos Matt keliavo į parduotuvę nupirkti užuojautos atvirutės, kurią ruošėsi perduoti Erikui ir jo šeimai. Tačiau jis net neturėjo galimybės kažką užrašyti – jis sutiko Eriką parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Reklama

Jauno vyro akys patvino ašaromis, nes jis vis dar nebuvo susitaikęs su tuo, kokios tragedijos dalimi jis tapo. Abu vyrai praleido beveik dvi valandas aikštelėje besišnekučiuojant. Tą dieną nuo Matt pečių nukrito gniuždantis kaltės jausmas, nes Erikas pasakė, kad privaloma gyventi toliau.

Reklama

Tą dieną gimė unikali draugystė, nes abu vyrai žinojo, kad vienas kito gyvenime jie atsirado neatsitiktinai. Pamažu jie tapo vis artimesni, jų susitikimai tapo vis dažnesni. Jie įrodė, kad veiksmingiausias kelias įveikti skausmui yra atleidimas.

Praėjus daugiau nei dešimtmečiui po tragiško įvykio abu vyrai turi gražias šeimas, su kuriomis jie leidžia laiką. Matt turėjo unikalią galimybę stebėti, kaip tą dieną išgyvenusi Faith užaugo nuostabia mergaite. Jų pačių žodžiais, tai nėra graži ypatinga istorija su gražia pabaiga.

Ši istorija yra kraupi ir siaubinga, tačiau dėl Erik pasirinkimo atleisti ir padėti Matt, ji tampa kupina vilties. Erik užbaigė: “Nereikia laukti akimirkos, kai galėsite atleisti. Atleidimas nėra jausmas. Atleisti – tai yra pasirinkimas, kurį žmogus gali priimti čia ir dabar.”

Jautri dviejų vyrų pilna istorija interviu (anglų kalba):

Reklama