Skip to main content

Gyventi be širdies neįmanoma? Ši moteris nešiojasi savo širdį kuprinėje, kad būtų gyva

Selva Hussein 2 vaikų motina, turinti širdies problemų. Vietiniai gydytojai moteriai neteikė jokių vilčių gyventi. Tačiau, šiolaikinės medicinos dėka ir tinkamų specialistų dėka, buvo atrastas būdas, kad moteris galėtų gyventi ir su rimtomis širdies problemomis.

Reklama

Išeitis – nešiotis širdį kuprinėje visą parą su savimi. Ten ji turi elektrinį varikliuką ir siurblį, vamzdelius, baterijas, įvairias atsargines dalis. Viso šio mechanizmo dėka ji turi šansą gyventi, būti su vyru ir vaikais, vaikščioti. Moters gyvenimas visiškai priklausomas nuo šio įrenginio.

Operacija buvo tokia unikali, jog daugiau Didžiojoje Britanijoje tokių atvejų nėra žinoma. Pasaulyje žinomas tik dar vienas toks žmogus, kuris gyvena su dirbtine širdimi.

Viskas prasidėjo nuo to, jog moteris pradėjo dusti. Atvykus į vietinę ligoninę, buvo nustatyta, kad Selva serga sunkiu širdies nepakankamumu.

Reklama

Vyras žmonai padovanojo dirbtinę širdį. Tačiau, niekas negalėjo žinoti, kuo baigsis operacija. Laimei, viskas praėjo sėkmingai ir serganti moters širdis buvo pašalinta, vietoje jos prijungta dirbtinė.

Reklama

Jeigu kažkas nutiktų su kuprinėje esančia įranga, jie turėtų 90 sekundžių viską atstatyti, pavyzdžiui, prijungti  moterį prie kito gyvybės šaltinio. Todėl antroji kuprinė visada būna šalia, paruošta, jeigu tik kažkas nutiktų pirmajai.

Reklama

Maždaug 7 kilogramų kuprinėje esantis mechanizmas varo kraują į krūtinę. Nuolat girdimas varikliuko garsas. Apie 95 tūkst. eurų kainuojančią dirbtinę širdį pagamino amerikiečių kompanija. Ji buvo sumontuota per šešių valandų operaciją, visame pasaulyje žinomoje Harefieldo ligoninėje.

Reklama

 

Reklama