Skip to main content

Kai berniukas gimė be žandikaulio ir neturėjo kaip kvėpuoti, gydytojai manė, kad jis neišgyvens nei dienos. Praėjus 20 metų jis išgarsėjo dėl savo neįtikėtino talento

Kai 1999-aisiais spalio 31-ą gimė Isaiah Acosta, visi užgniaužė kvapą. Taip buvo dėl to, kad mažyliui, ištrūkusiam iš mamos gimdos, iš karto prireikė medikų pagalbos išgyvenimui. Dėl labai retos ligos, vadinamos otocefalija, berniukas neturėjo apatinio žandikaulio ir pilnai susiformavusių kvėpavimo takų.

Reklama

Pirmas 15 minučių savo gyvenimo Isaiah praleido be deguonies, o daktarų prognozės buvo pačios liūdniausios. Gydytojai tuo metu neturėjo nieko padrąsinančio. Berniukas buvo ant mirties ribos, o jei išgyventų, nevaikščiotų ir būtų prirakintas prie lovos. Medikai nežinojo, kad tą dieną gimė tikras kovotojas.

Isaiah augo ir vystėsi visiškai kitaip, nei jam buvo prognozuota. Jis funkcionavo lygiai taip pat, kaip ir visi kiti. Vienintelis jo išskirtinumas buvo tai, kad jis kvėpavo ir valgė per vamzdelį. Isaiah vaikystė nebuvo puiki, nes tėvai jo negalėjo taip paprastai išleisti žaisti su kitais vaikais. Berniukui reikėjo kone 24 valandų per parą priežiūros.

Reklama

Visada buvo stebima, ar jo vamzdeliai neužsikemša, tėvai juos valė po tris kartus į dieną. Būtent dėl šios priežasties kas nors iš jo šeimos narių visada privalo būti kartu. Nepaisant visų sunkumų ir trikdžių, Isaiah tėvai stengėsi iš visų jėgų suteikti jam kuo normalesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Reklama

Vaikinas sėkmingai baigė mokyklą, įstojo į koledžą ir siekia aukštojo išsilavinimo. Nors vaikinas turėjo visada daug draugų, kurie jį palaikė ir gynė nuo užgauliotojų, patyčių jis neišvengė. Jis kuo puikiausiai žinojo, kad jis sulauks ir piktų, skaudinančių žodžių ir žvilgsnių. Tačiau tai, ką jis patyrė per visą savo neilgą gyvenimą, jį užgrūdino ir padarė labai stipriu žmogumi.

Viena iš sričių, kuriose jis įrodo savo unikalumą, buvo jo muzikinis talentas. Taip, šis nebylus vaikinas tapo pirmuoju pasaulyje nebyliu repo dainininku. Sakysite, kaip tai įmanoma? Na, kadangi Isaiah nėra kurčias, jis sugalvojo būdą būti išgirstam. Vaikinas komunikacijai ir muzikai naudoja kitų balsus, kuriems jis rašo savo kūrybos tekstus.

Reklama

Jo muzika nuo pat pirmų dienų labai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Savo lyriniais tekstais jis sugebėjo išlieti visas savo emocijas, tuo pačiu sukurdamas labai įspūdingas kompozicijas. Vaikinas pilnai prisideda ne tik prie muzikos kūrimo, tačiau ir pats būna ant scenos ir vaizdo klipuose, kaip pagrindinis atlikėjas.

Reklama

Be abejo, dainą įgarsina ne jis, tačiau jo idėja yra vis vien perduoti savo žodžius per “pasiskolintą” balsą. Vaikinas kone akimirksniu rado sau partnerį, su kuriuo nuo pirmų dienų jis sukūrė puikias dainas. Reperis Trap House buvo jo artimiausias kolega kūryboje.

Su juo vaikinas sukūrė dainą “Oxygen to fly” (vert. “Deguonis skrydžiui”), kurios žodžiai puikiai atspindi tai, ką vaikinas patyrė savo gyvenime. Isaiah naudojasi savo vieša platforma ir tam, kad skleistų pozityvią žinutę visiems, kas renkasi užgaulioti kitaip atrodantį arba kitaip gyvenantį.

Tai jis puikiai atvaizdavo dainoje “Hate is for the weak” (vert. “Neapykanta yra tik silpniesiems”). Jaunuolio istorija užgniaužė kvapą milijonams visame pasaulyje, nes daugybė žmonių žavisi ne tik jo muzika, tačiau ir tuo, kokį pavyzdį gyvenime jis parodo kitiems, sunkumus patiriantiems žmonėms.

Dabar vaikiną pažįsta daugybė muzikos žvaigždžių, tačiau tai niekaip nepakeitė Isaiah misijos. Jo tikslas gyvenime padėti kitiems visais įmanomais būdais. Jis rūpinasi benamiais, dirba ligoninėse ir organizacijose su neįgaliais asmenimis.

Nors Isaiah neturi savo balso, jo darbai ir veiksmai kalba garsiau už bet ką. Tai suteikia jam didžiausią pasitenkinimą, kuriam neprilygs jokie pasaulio pinigai.

Isaiah kūrybos daina „Oxygen to Fly”, apskriejusi visą pasaulį it virusas:

Reklama