Skip to main content

Kaip gyveno berniukas, gimęs su trejomis kojomis

Italijoje 1889 metais gimė ypatingas berniukas – Francesco Lentini. Jis turėjo papildomą trečią koją, kuri buvo suaugusi su jo stuburu, taip pat 16 pirštų ir du lytinius organus. Viso to priežastis – reta anomalija – „parazitinis dvynys“, kai stipresnis vaisius įsčiose sugeria silpnesnį dvynį.

Reklama

Visų kojų ilgis nebuvo vienodas. Ir tai labai apsunkino gyvenimą. Kol dar Francesco nebuvo užaugęs, daktarai norėjo pašalinti papildomą koją, tačiau komplikacijos po operacijos galėjo būti itin žiaurios – berniukas galėjo likti paralyžiuotas visą likusį gyvenimą ar net mirti. Tad, rizikos buvo per daug ir vaikas paliktas augti toks, kokį sukūrė gamta.

Tėvai, turėdami finansinių problemų, perdavė sūnų auginti bevaikiam giminaičiui, tačiau neilgai trukus ir jis, negalėdamas susitvarkyti su sunkiais rūpesčiais, atidavė berniuką į vaikų namus. Ir Francesco ten praleido visą savo vaikystę.

Nuo mažens jis demonstravo protinį budrumą, ryžtą, intelektą ir optimizmą. Be to, Francesco suprato, kad savo išvaizdos trūkumus gali paversti privalumu. Jis nuolat treniravosi ir sugebėjo įvaldyti dviračių sportą ir čiuožimą ledu, šokinėjimą virve ir bėgimą.

Kai berniukui sukako 9-eri metai, jo šeima vyko į užsienį ieškoti geresnio gyvenimo ir nusprendė pasiimti Francesco su savimi. Laive berniuką pastebėjo cirko pramonės atstovai, kurie pasiūlė darbą cirke, tačiau tėvo tikslas buvo kad sūnus įgytų išsilavinimą. Todėl Francesco vienu metu mokėsi ir rodė savo pasirodymus cirke.

Reklama

Vaikinas greitai tapo visuomenės mėgstamiausiu: jis buvo vadinamas didžiausiu planetos stebuklu – trikoju siciliečiu, vieninteliu futbolininku ant trijų kojų ir didžiuoju Lentini.

Francesco pasirodė geriausiuose šou ir pademonstravo ne tik savo talentus, bet ir puikų humoro jausmą bei nuostabią charizmą. Pokalbių metu jis mėgdavo atsiremti į savo trečią koją, tarsi sėdėtų ant kėdės.

Reklama

Vyras buvo populiarus tarp moterų. Pirmoje santuokoje jis susilaukė keturių visiškai sveikų vaikų. Po ketvirčio amžiaus santuoka iširo, tačiau Lentini vedė antrą kartą ir likusias dienas praleido su paskutine žmona.

Francesco mirė būdamas 77 metų ir, nepaisant fizinės negalios, gyveno įdomiai ir aktyviai.

 

Reklama