Skip to main content

Kolegės mokytoją kaltina „nedirbančia savo darbo“, kai tuo tarpu mokiniai vadina ją metų mokytoja, pakeitusią suvokimą apie namų darbus

Mokytoja Courtney White, kuri neužduoda namų darbų savo mokiniams sulaukė kaltinimų iš savo kolegų, jog nedirba savo darbo. Įvairios nuomonės susikirto internete ir sukėlė didžiules diskusijas. Mergina pasidalino savo  požiūriu garsioje tarp paauglių „TikTok” programėlėje, kurioje paaiškina visą savo suvokimą:

Reklama

„Gaunu daugybę įvairiausių komentarų ir žinučių, tarp kurių daugelis mokytojų sako, kad nedirbu savo darbo, nes neskiriu namų darbų mokiniams. Tačiau, nėra jokių įrodymų, kad namų darbai padaro juos geresniais studentais mano klasėje.

Aš gerbiu jų turimą laisvą laiką po pamokų. Klasėje jie dirba visą dieną su manimi, todėl jiems nereikia dar papildomai dirbti ir namuose. Dauguma mano studentų po mokyklos turi įvairių veiklų – vieni dirba ar atlieka praktiką, kiti užsiima sportu, kiti turi dar kitokių atsakomybių ir užsiėmimų. Kai kurie jų grįžę namo dar prižiūri savo jaunesnius brolius ir seses, kol tėvai dar darbe. Taip pat dar reikia pasidaryti įvairius buitinius kasdienius dalykus, kaip nusipirkti maisto, pasigaminti pavalgyti, o galiausiai dar reikia ir anksti nueiti miegoti ir pailsėti.

Taigi, jeigu aš taip pat juos užkrausiu darbais, nors jiems dar reikia laiko ir sau ir poilsiui, be to ir laiko pabūti vaikais, tai aš tikrai nesijausiu gera ir supratinga mokytoja. Juk ir mes, suaugę, grįžtame iš darbų ir norime eiti ilsėtis.

Jeigu jie ateina į mano klasę nelabai gerai nusiteikę, išsisėmę emocionaliai arba tiesiog pavargę dėl to, nes dar turi daugybę papildomų veiklų po mokyklos ir jiems nebe lieka laiko poilsiui, nes dar turi paruošti mano užduotus namų darbus, tai jie tikrai nebus aktyvūs mano pamokose ir neįsisavins žinių.

Reklama

Tad, jeigu aš tik galiu bent maža dalele prisidėti prie to, kad jie būtų labiau pailsėję ir galėtų atiduoti savo dėmesį mano pamokose, tada aš galiu juos labiau pasiekti ir išmokyti daug greičiau ir paprasčiau paaiškindama tas užduotis, kurias jie darytų pavargusiomis akimis ir galvomis nakties metu”.

Didžioji dauguma studentų, žinoma, sutiko su mokytojos požiūriu, nes tai motyvuoja geriau susikaupti darbui klasėje, tačiau kolegos mokytojai sakė, kad moteris netinkamai dirba savo darbą.

Reklama

Studentai rašė tokius komentarus: „Namų darbai yra priežastis kodėl kai kurie mokiniai gauna blogus pažymius, nors jie galėjo puikiai dirbti klasėje ir viską moka, tačiau tiesiog neturėjo laiko dirbti namuose”,  „Ačiū! Mes ir taip 7 valandas sėdime mokykloje, tada einame namo ir turime ir vėl dirbti!”, „Pasauliui reikia daugiau tokių mokytojų kaip jūs”.

Kiti sakė: „Ar namų darbai ir nėra ta praktika, kurios metu siekiama įsitikinti, jog mokiniai įsisavino informaciją ir iš tikrųjų mokosi?”.

Nepaisant nevientisos nuomonės, 27-erių moteris vis dar atsisako skirti namų darbus mokiniams. Ir to ji niekada nedarė per visą savo mokytojos karjerą, tačiau, jei studentas nori daugiau praktikos, ji visada jam duos papildomų užduočių.

Daugiau galite pažiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše anglų kalba:

O kaip galvojate Jūs? Ar namų darbai yra reikalingi mokiniams ar galima apsieiti be jų?

Reklama