Skip to main content

Mergaitė serga reta akių liga dėl kurios jai prognozuojama modelio ateitis

Mažylė Melanie Martinez gimė prieš ketverius metus. Daugelis suaugusiųjų, pamatę jos didžiules akis, galvoja, kad kai paaugs, mergaitės laukia modelio ateitis ir kad ši bus tikra svajonė fotografams.

Reklama

Kad mergaitės akys didesnės, nei įprastai, tėvai pastebėjo ne iš karto. Nuo pat gimimo akyse nebuvo nieko neįprasto. Tačiau, augant, mažylės akių vyzdžiai pradėjo plėstis, Melanie skaudėdavo akis, o laikui bėgant jos akys tapo kaip animacinio personažo, kadangi beveik visą akies priekinę dalį apėmė vyzdys.

Nuvykę pas oftalmologą jie sužinojo, kad Melanie serga reta genetine liga – Axenfeldo-Riegerio sindromu. Šis pasireiškia 1 iš 200 tūkst. naujagimių.

Reklama

Dėl nežemiškų akių Melanie tenka vengti tiesioginių saulės spindulių, todėl mergaitė negali išeiti iš namų neužsidėjusi akinių nuo saulės.

Mažylei pasisekė, kad liga jai yra lengvos formos, kadangi kiti vaikai dažnai susiduria su daug rimtesnėmis komplikacijomis, kaip glaukoma ir kurčniabilystė. Be to, Melanie regėjimas yra geras ir jai buvo atlikta akių operacija.

Reklama

Mergytė turi dar du jaunesnius brolius, tačiau šie nesusidūrė su Axenfeldo-Riegerio sindromu. Jį turi tik Melanie.

Mama Karina nerimauja, kad kiti vaikai neigiamai nereaguotų į jos dukters išvaizdą ir iš jos nebūtų šaipomasi. Jau ne kartą teko girdėti, kaip dukrą kažkas pavadina „ateiviu”. Tačiau, dauguma suaugusiųjų, pažinę mergaitę, sako, kad dėl jos ypatingų akių, galima tikėtis to, jog mergaitė ateityje taps modeliu. O ir Karinai dukra yra labai ypatinga ir stipriai mylima.

Reklama