Skip to main content

Mergina viešai pasidalino planais suteikti dukrai unikalų vardą, tačiau tūkstančiai ją pradėjo atkalbinėti nuo tokio sprendimo

Nuo senų senovės žmogaus vardui buvo suteikiamos ypatingos reikšmės. Naujagimiams kartu su suteikiamu vardu buvo it perduodama to vardo energija ir istorija, kuri turėtų lydėti žmogų per visą jo gyvenimą. Tačiau šiais laikais vardo sugalvojimas vaikams yra paremtas ne tradicijomis, o madomis ar asmeniniu skoniu.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Tai nėra blogai, tačiau kai vardas akivaizdžiai turi neigiamas konotacijas, reikėtų gerai pagalvoti apie savo vaiko ateitį su tokiu vardu. Tai yra pakankamai rimtas sprendimas ir jį priimti reikėtų atsakingai.

Asociatyvi nuotrauka

Viena besilaukianti mergaitės mama nusprendė viešai pasidalinti savo noru pavadinti dukrą unikaliu vardu. Ji panoro, kad jos dukros vardas būtų Isis. Ji sukėlė tikrą diskusijų audrą internete dėl to, kokią negatyvią prasmę nešasi šis senas iš Egiptiečių mitologijos kilęs vardas.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Egipto dievybė Isis yra vaisingumo ir gyvybės deivė, tad jos vardas buvo populiarus tiek artimuosiuose rytuose, tiek Europoje ilgą laiką. Pagal Jungtinės Karalystės statistiką, vardas Isis šioje šalyje buvo net 825 oje vietoje pagal populiarumą 2013-aisiais. Tačiau vos po 5 metų šis vardas dingo iš viso iš statistikos, viskas dėl negatyvios šio vardo prasmės, siejamos su teroristine Islamo valstybe ISIS.

Asociatyvi nuotrauka
Reklama

Būtent dėl šios priežasties besilaukiančios moters sprendimas pavadinti dukterį tokiu vardu sulaukė didelės audros. Vieni mano, kad tai yra kvailas pasirinkimas, nes vardas bus visada siejamas ne su Egipto deive, o su teroristine grupuote. Nors kiti žmonės teigė, kad pasaulyje yra daugybė žmonių su šiuo vardu, todėl tame nemato nieko blogo.

Asociatyvi nuotrauka

Viename iš komentarų pasisakė mergina, turinti tokį patį vardą. “Man šis vardas buvo suteiktas dar prieš islamistų grupuotei suteikiant šiam vardui teroristinę reikšmę. Šiandien šia tema esu labai pasimetusi. Iš vienos pusės šis vardas yra tikrai gražus ir unikalus, su gilia reikšme. Iš kitos pusės, aš kaip šiandien prisimenu laiką, kai kasdien verkdavau mamai dėl patyčių mokykloje, kai mane bendraamžiai vadino teroriste.

Reklama
Asociatyvi nuotrauka

Net dabar, kai esu suaugusi moteris, aš vis dar sulaukiu erzinančių komentarų ir juokelių. Žmonių žvilgsnis net pasikeičia, kai prisistatau. Atvirai pasakius, aš labai gerai susimąstyčiau prieš duodant tokį vardą vaikui dabar. Tėvai turi nešti atsakomybę dėl to, kokią naštą jie gali sukelti savo vaikams. Jei žmogus akivaizdžiai žino negatyvią vardo pusę, jis privalo labai gerai pagalvoti prieš suteikiant vaikams tokį vardą.”
Ką jūs manote apie tėvus, suteikiančius vaikams vardus su akivaizdžia negatyvia konotacija?

 

 

Reklama