Skip to main content

Mokytojas iš Indijos gavo prestižinį apdovanojimą ir 1 milijono dolerių prizą. Tačiau savo padėkos kalboje jis pasakė vieną sakinį, kuris šokiravo pralaimėjusius varžovus

Kai vieniems mokytojo profesija yra tiesiog amatas, aprūpinantis maistu ir stogu virš galvos, kitiems – tai yra tikrų tikriausias pašaukimas. Tikriausiai daugelis iš mūsų prisimintume nors vieną pedagogą, kuris savo darbui atsiduodavo ne tik pamokų metu, tačiau ir seniai joms pasibaigus.

Reklama

Kasmet vyksta milžiniškas pasaulinis konkursas, skirtas geriausiam metų mokytojui pasaulyje apdovanoti. Kiekvienais metais jame dalyvauja dešimtys tūkstančių nominuotų pedagogų, kurie savo karjeroje padarė neįtikėtinus darbus. 2020-aisiais konkurse dalyvavo 12 000 mokytojų iš viso pasaulio, tačiau po ilgo komisijos vertinimo į konkurso finalą pateko dešimt geriausiųjų.

Dešimtuką sudarė pedagogai iš įvairiausių pasaulio kampelių – JAV, Didžiosios Britanijos, Nigerijos, Italijos, Pietų Korėjos, Malaizijos ir Brazilijos. Geriausieji iš geriausiųjų varžėsi dėl pagrindinio prizo – 1 milijono dolerių apdovanojimo. Kai garsus britų aktorius atplėšė laimėtojo voką, jis perskaitė Ranjit Disale pavardę.

Reklama

Mokytojas iš vargingos Indijos provincijos laimėjo konkursą dėl savo neįtikėtinų darbų siekiant užtikrinti galimybes mokytis mergaitėms, kurios Indijoje dažnai praranda visas galimybes švietimui nuo ankstyvos vaikystės. Vyras tam, kad skleistų galimybes mokytis net išmoko vietinės genties kalbą.

Reklama

Pedagogas yra taip pat labai inovatyvus ir naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, kurios leidžia vaikams mokytis ne tik iš knygų, tačiau ir iš balso įrašų, su paprastu įrenginiu paprasčiausiai nuskanuojant skaitmeninius kodus. Vyras naujienas apie laimėjimą išgirdo šeimos apsuptyje.

Dideliame ekrane buvo matyti didelis džiaugsmas dėl laimėjimo, tačiau kai netrukus šis pedagogas pradėjo savo padėkos kalbą, visi sukluso. 

“Vienas mano mokinių visada sakė – dalintis, reiškia augti. Aš noriu pusę savo laimėjimo padalinti tarp likusių 9 konkurso finalistų. Tokiu būdu mes visi galėsime padaryti kur kas daugiau dėl savo mokinių ir toliau tęsti savo aktyvią veiklą švietime”.

Reklama

Net konkurso vedėjas nustebo dėl tokio vyro sprendimo, nes viso konkurso istorijoje taip nebuvo nutikę. Laimėtojas iš karto atidavė pusę laimėjimo fondo kitiems mokytojams, kurie gaus net po 55 000 dolerių. Šis pedagogas parodė, kokia yra gerumo ir atsidavimo galia.

Reklama

Ranjit tiki, kad paskirsčius laimėjimą per daugiau žmonių, visi kartu jie gali nuveikti kur kas daugiau, nei jis vienas. Mokytojai yra tie žmonės, kurie diegia vaikams žinias, tačiau tik geriausieji sugeba mokyti aplinkinius ir savo nuostabiu asmeniniu pavyzdžiu. 

Reklama