Skip to main content

Neteisingai apkaltintas vyras buvo ilgam pasiųstas už grotų. Tik praėjus 17-ai metų jis rado vieną detalę, kuri šokiravo visus tyrėjus

Turbūt niekas nesiginčys su faktu, kad nusikaltimą padaręs asmuo privalo atsakyti pagal valstybėje galiojančius įstatymus. Deja, bet teisinė sistema nėra visiškai tobula ir kartais už grotų atsiduria visiškai nekalti žmonės. Puikus to pavyzdys yra amerikietis Richard Jones.

Reklama

Už grotų atsidūręs vyras net 17 metų bandė įrodyti, jog nėra niekaip susijęs su 1999-ais metais padarytu nusikaltimu. Tuo metu Richard Jones buvo apkaltintas moters apiplėšimu prekybos centro stovėjimo aikštelėje.

Tyrimo metu nebuvo rasta jokių vyro DNR pėdsakų, o Richard netgi turėjo alibi – tuo metu jis buvo savo merginos namuose.

Kaip ten bebūtų, tyrėjai rėmėsi liudininkų parodymais, kurie atpažino vyrą iš nuotraukų. Taip Richard buvo pasiųstas ilgiems metams už grotų.

Reklama

Richard niekada nenustojo teigti, jog yra visiškai nekaltas, tačiau visus jo apeliacinius ieškinius teismas atmetė. Praleidęs 17 metų už grotų vyras nusprendė kreiptis į Kanzaso universitetą. Mokymo įstaigoje veikia speciali iš studentų ir dėstytojų sudaryta grupė, kuri padeda neteisingai apkaltintiems žmonėms.

Reklama

Pokalbių su advokatais metu Richard Jones atskleidė, kad kalėjime jis yra dažnai painiojamas su kitu vyru, vardu Ricki Amos. Pats Richard ne kartą buvo suglumęs dėl to, kad kiti kaliniai į jį kreipiasi pavarde Amos.

Būtent tada advokatams pavyko atskleisti šokiruojančią paslaptį, kuri ir lėmė neteisingą Richardo apkaltinimą. Universiteto studentams ir advokatams pavyko rasti Ricky Amos nuotrauką, kuri atėmė žadą. Vyrai atrodė kaip dvyniai.

Šioje nuotraukoje Richard yra dešinėje, o kairėje tikrasis nusikaltimą padaręs asmuo Ricky Amos. Vyrų odos atspalvis, veido bruožai, barzdos ir net plaukų pynimai buvo identiški. Richard Jones buvo apkaltintas užpuolimu, tačiau tyrėjai net neįsivaizdavo, kad tame pačiame mieste egzistuoja identiškos išvaizdos žmogus.

Reklama

Labai greitai Richard Jones atsidūrė laisvėje, o už tyrėjų klaidą jam buvo sumokėta 1,1 mln. JAV dolerių kompensacija. Pats vyras sako, kad jokie pinigai neatpirks prarastų gražiausių gyvenimo dienų.

Šiuo metu Richard pats yra įsitraukęs į organizacijos veiklą, kuri stengiasi tobulinti teisinės sistemos trūkumus, dėl kurių visiškai nekalti žmonės atsiduria už grotų.

Reklama