Skip to main content

Girtas vairuotojas pražudė dvi merginas ir sėdo 22-iems metams už grotų. Tačiau po kelių metų žuvusios merginos mama padarė tai, ko niekas nesitikėjo

Vos per vieną kvailą klaidą Eric Smallridge sugriovė ne tik savo, bet ir dviejų merginų ir jų šeimų gyvenimus. Sprendimą vairuoti išgėrus didelį kiekį alkoholio jis vadina pačiu blogiausiu savo gyvenime, tačiau už savo klaidas jis buvo priverstas mokėti.

Reklama

Kelyje iš baro namo, dėl savo neblaivumo Eric sukėlė avariją, kurioje akimirksniu žuvo dvi 20-metės merginos – Megan ir Lisa. Po labai trumpo laiko teismo salėje buvo priimtas sąžiningas sprendimas – Eric sėdo už grotų 22-iems metams.

Teisėjo bausme buvo patenkintos abi žuvusių merginų šeimos. Megan mama Renee tą dieną žinojo, kad tai yra tinkama bausmė jos dukros žudikui. “Aš jaučiau, kad teisingumas buvo įvykdytas ir mūsų teisinė sistema veikė puikiai” – tada galvojo moteris. Artimiausio žmogaus netekusi moteris ne be pagrindo tiesiog nekentė šio vaikino.

Reklama

Nors dėl įvykių sunkumo ir asmeninio šoko Eric teismo salėje nerodė pasigailėjimo dėl savo veiksmų, praleidęs pirmuosius metus kalėjime jam nušvito protas. Jis pagaliau pripažino savo kaltę ir bandė gauti atleidimą iš aukų artimųjų.

Reklama

Jis žinojo, kad jokie žodžiai ar veiksmai negrąžins dviejų jaunų merginų gyvybių, tačiau nepaisant to, norėjo išpirkti savo kaltę. Jis rašė laiškus abejoms šeimoms, tačiau atsakymą gavo tik iš Renee. Vienintelis jo tikslas buvo sulaukti atleidimo ir nusimesti tą sunkią kaltės kilpą nuo savo kaklo.

Nors dauguma iš mūsų niekada negalėtume atleisti tokio dalyko, Renee buvo iš tų, kuri sugebėjo. Moteris ryžosi išgydyti šios tragedijos žaizdas pačiu veiksmingiausiu būdu – atleidžiant šiam vyrui ir judant gyvenime pirmyn.

Reklama

“Aš turėjau pilną teisę nekęsti jo visą savo gyvenimą. Visi mane palaikytų dėl to. Tačiau kokia iš to nauda man? Man tai nieko gero neduos, tai mano gyvenimą tik pablogins.” – sakė Renee. Jos atveju, atleidimas buvo vienintelis būdas išgyti. Tokiu būdu užsimezgė absoliučiai neįtikėtina draugystė tarp moters ir jos dukros žudiko.

Reklama

Būtent dėl jų nuoširdaus bendravimo Renee nusprendė kreiptis į teisėją ir paprašė Eric bausmę sumažinti perpus. Visų nuostabai, teisėjas sutiko. Tai buvo didžiausia dovana, kurią galėjo kaliniui kas nors suteikti – tai šansas gyventi normalų gyvenimą laisvėje.

Tam, kad šių dviejų žmonių istorija neliktų tik jų asmenine gyvenimo dalimi, Renee ir Eric nusprendė keliauti po šalį dėstant paskaitas apie vairavimo išgėrus pavojus iš asmeninės patirties. Jie važinėja po mokyklas ir universitetus, kuriuose iš savo skaudžios gyvenimo patirties jie bando parodyti vaikams, jaunuoliams ir net suaugusiems, kokios yra vairavimo būnant neblaiviam pasekmės.

Per labai trumpą laiką Renee ir Eric įrodė, kad jų perduodama žinutė yra kur kas efektyvesnė nei bet kokios kitos paskaitos. Šių žmonių, kurie perėjo kone sunkiausius išbandymus, istorija yra gyvas įrodymas, kad ištikus tragedijai neapykanta ir panieka yra neefektyvi.

Iš įvykusios tragedijos šie žmonės sugebėjo ištraukti kai ką pozityvaus ir su savo pamokančia žinute jie bent jau pagerbia žuvusiųjų atminimą. Tų merginų mirtis nebebuvo beprasmė.

Reklama