Skip to main content

Benamis konteineryje rado daiktą, už kurį antikvarinių dirbinių parduotuvėje gavo 20 dolerių. Tačiau po kurio laiko paaiškėjo tikroji to daikto vertė ir vyras liko šokiruotas

Sunku kartais patikėti tuo, kokią vertę gali turėti seni ir iš pirmo žvilgsnio niekuo neįpatingi daiktai. Kai kurie net skuba išmesti nepatrauklią senieną net neįsivaizduojant, kad tai gali būti kolekcininkų trokštamas lobis. Benamis vardu Adam visada rasdavo smulkių laimikių ieškant maisto konteineriuose, tačiau jis niekada nerasdavo kažko neįtikėtino tarp šiukšlių.

Reklama

Jo pagrindinis tikslas šiukšlių konteineriuose visada būdavo maistas. Adam tapo benamiu po serijos sunkumų, ištikusių jį netekus darbo ir pašlijus santykiams su vaikais. Depresija, priklausomybės – tai buvo tiesus kelias į gyvenimą atšiauriose Kanados gatvėse. Naršydamas po kitų žmonių šiukšles, Adam ieškodavo vertingesnių daiktų, kuriuos jis galėtų parduoti vos už keletą dolerių.

Vieną dieną Adam aptiko kai ką unikalaus, todėl jis pamanė, kad antikvarinių dirbinių parduotuvės savininkas Alex Archbold galbūt galės įvertinti jo radinį. Tai buvo įrėmintas plakatas su Disnėjaus filmuko “Bembis” atvaizdu. Alex pagalvojo, kad populiaraus animacinio veikėjo plakatas tikrai parsiduos bent už 30 dolerių, todėl jis lengva ranka Adam davė 20 dolerių kupiūrą.

Reklama

Alex tuomet neturėjo jokio supratimo, ką jis laiko rankose. Iš tiesų, net kasdien su įvairiomis senienomis dirbantys, tikrai nežino kiekvieno daikto vertės ir privalo atlikti savo informacijos paieškas. Tad po kelių dienų, kai Alex nusprendė patyrinėti paveikslėlį iš arčiau, jis rado kai ką įdomaus. Išėmęs paveikslėlį iš rėmo jis pamatė autentiškumą liudijantį lipduką.

Reklama

Tai buvo originalus rankų darbo plakatas iš 1937-ųjų, kurio trokšta ne vienas rimtas Disnėjaus tematikos kolekcionierius. Alex staiga suvokė, kad šis meno kūrinys vertas kur kas daugiau nei 20 ar 30 dolerių. Galiausiai jis sugebėjo internetu jį parduoti už 3 700 Kanados dolerių. Alex panoro pasielgti teisingai benamio, kuris jam tą daiktą pardavė, atžvilgiu.

Jis paskelbė Adam paiešką su tikslu pasidalinti gautu pelnu. Alex ieškojo benamio po visą miestą. Galiausiai sutikęs benamį, kuris pažinojo Adam, Alex paprašė jam perduoti, kad jie turi būtinai susitikti. Netrukus Adam atvyko į minėtą Alex parduotuvę ir susėdo pokalbiui. Benamis nė neįsivaizdavo, kokį pelną atnešė jo radinys ir to, kad po minutės jo rankose bus 1 700 dolerių.

Reklama

Jis apsiverkė iš laimės žinodamas, kad ateinančią naktį jam nebeteks miegoti gatvėje. Ši istorija netruko pasklisti vietinėje žiniasklaidoje, o Alex panoro pagelbėti Adam šiek tiek daugiau. Vyras matė, kaip žmones sujaudino benamio istorija ir netikėtai jam atsisukusi sėkmė, tad daugybė geraširdžių norėjo padėti jam daugiau. Alex suorganizavo Adam skirtą lėšų rinkimo kampaniją internete, kurios metu buvo surinkta per 18 000 dolerių.

Reklama

Tai buvo puikus postūmis sunkioje padėtyje buvusiam vyrui atsistoti ant kojų. Adam pradėjo savo naują kelią labai simboliškai – kelione namo pas savo mamą, kurios nematė keletą metų. Benamio giminės net nenutuokė, gyvas Adam ar ne. Tačiau pagaliau jų visi klausimai buvo atsakyti. Laimei, Adam šeima laukė jo išskėstomis rankomis ir džiaugiasi galėję pamatytį sūnų, brolį ir tėvą veiname asmenyje ir vėl.

Po metų Alex aplankė Adam, kuris atrodė neatpažįstamas, Patrauklus barzdotas vyrukas nė iš tolo nebuvo panašus į benamį, kuriuo jis buvo vos prieš metus. Adam dirbo statybų srityje ir vėl gyveno stabilų gyvenimą. Štai kaip mažas paveikslėlis, kuris kažkam atrodė bevertis ir vertas keliauti į šiukšliadėžę, pakeitė vieno žmogaus gyvenimą. Tačiau niekas neįvyktų, jei Alex nebūtų sąžiningas, geros širdies žmogus, kuris nusprendė pasielgti teisingai ir pasidalinti pelnu su to nusipelniusiu žmogumi. 

Reklama