Skip to main content

Policininkas atvyko į parduotuvę suimti dvi moteris, kurios apsivogė. Tačiau įvykio vietoje jis suprato kai ką, no nežinojo ir pasielgė kitaip, nei iš jo tikėtasi

Policijos pareigūnas Matt Lima prieš Kalėdas skubėjo į iškvietimą, kurio metu jis turėjo suimti dvi parduotuvėje vogti ketinusias moteris. Savo darbo metu Matt susidurdavo su pačiomis įvairiausiomis situacijomis, tačiau pagal savo darbo taisykles jis privalo visada vykdyti įstatymus ir neleisti savo emocijoms spręsti už jį.

Reklama

Tačiau atvykęs į įvykio vietą jis negalėjo suvaldyti savo viduje vykusios kovos tarp savo pareigų ir gailestingumo. Parduotuvėje buvo sulaikytos dvi moterys su vaikais, kurios skanuodamos prekes savitarnos kasoje sukčiavo ir dėjo į krepšelį prekes, už kurias neketino mokėti.

Pasikvietęs moteris toliau nuo savo vaikų jis panoro išklausyti jų pasakojimą ir vagystės motyvus. Paaiškėjo, kad viena iš mamų buvo bedarbė ir neturėjo užtektinai pinigų nusipirkti produktams Kalėdų vakarienei. Patikrinęs moterų pirkinių maišus jis pamatė, kad ten buvo paprasčiausi maisto produktai, jokių gėrimų ar ne pirmos būtinybės prekių.

Reklama

Pareigūno širdis susispaudė iš skausmo, kad šiais laikais mamos būna priverstos aplinkybių vogti tam, kad pamaitinti savo vaikus. Tačiau jis vis vien privalėjo išspręsti situaciją ir su parduotuvės vadyba. Tai buvo tipinė etinė dilema – ar pateisinti vagystę, kai vagiamas yra maistas vaikams? Jam, kaip policininkui, atsakymas turėjo būti aiškus – bausti.

Reklama

Tačiau kaip žmogui su atjautos jausmu, jam mintyse kilo idėja. Moterims buvo išduotas draudimas lankytis toje parduotuvėje dėl netinkamų veiksmų, tačiau Matt toje pačioje parduotuvėje nupirko moterims 250 dolerių vertės kuponą. Tada jis nuvežė jas pats į kitą parduotuvę ir paprašė joje apsipirkti už dovanotą sumą visko, ko jiems reikėtų šventiniam stalui.

Visų įvykyje dalyvavusių žmonių veiduose buvo šokas, neturkus kurį pakeitė užuojauta ir atleidimas. Nepaprastai dėkingos moterims trūko žodžių apibūdinti, kaip jos jaučiasi dėl tokio gražaus poelgio. Nors pareigūnas pasielgė gailestingai, jis baiminosi, kaip reaguos jo viršininkai. Jis nustebo, kai kolegos jį palaikė ir pagyrė dėl gražaus situacijos sprendimo. Tai parodė, kad policijos darbas ne tik gaudyti ir bausti, bet ir žmogiškai išklausyti ir padėti.

 

 

Reklama