Skip to main content

Pora nieko neįtardama įsivaikino 6-metę iš Afrikos, tačiau kai po pusmečio mergaitė prabilo angliškai, ji atskleidė kraupią paslaptį, susijusią su jos praeitimi

Jessica ir Adam Davis niekada neturėjo vaisingumo problemų. Veikiau atvirkščiai, nesunkiai 4 vaikų susilaukusi pora galėjo laisvai susilaukti dar vieno vaiko, apie kurį svajojo. Tačiau Jessica ir Adam nuo pat savo draugystės pradžios kalbėjo apie tai, kad norėtų pasidalinti savo meile ir su vaikais, neturinčiais tėvų. Jie svajojo apie įvaikinimą, tačiau tuo pat metu pora norėjo padaryti kažką gero pasauliui.

Reklama

Būtent dėl to jie pradėjo domėtis įvaikinimu iš užsienio, iš ypatingai skurdžių šalių. Našlaičių visame pasaulyje labai daug, tačiau poros dėmesį atkreipė būtent vaikai iš Ugandos. Jessica manė, kad įsivaikindama našlaitį iš Ugandos ji ne tik suteiks vienišam, niekam nereikalingam vaikui namus ir šeimą. Ji taip pat norėjo pakeisti nors vieno vaiko, augusio neįtikėtiname skurde, lemtį. Be abejonės, poros norai buvo pagrįsti tik pačiais geriausiais ir kilniausiais ketinimais.

Jie buvo pasiruošę visiems išbandymams, patikrinimams, visoms finansinėms išlaidoms, susijosiomis su formalumais. Pora kreipėsi į respektabilią, oficialiai veikiančią organizaciją pavadinimų “Europos įvaikinimo konsultantai”, veikiančią jau daugybę metų. Vienas dalykas, kurio siekė šie tėvai, tai padaryti viską tinkamai, oficialiai ir su pačių geriausių specialistų pagalba. Net metus trukę dokumentų ir kitų dalykų tikrinimai pagaliau suteikė porai galimybę susipažinti su potencialių vaikų anketomis.

Reklama

Jų dėmesį labai greitai patraukė 5-metės mergaitės vardu Namata anketa. Joje buvo parašyta, kad mergaitė neturi tėvo, o jos mama ją apleido ir nenori rūpintis. Labai greitai pora jau buvo pakeliui į Afriką susitikti su savo būsima dukra. Jessica ir Adam suitko Namata nedideliuose vaikų namuose. Besišypsanti ir didelių akių mergaitė iš karto rado vietą poros širdyje, todėl jie nedvejodami tęsė visus įvaikinimo formalumus.

Reklama

Po keletos mėnesių jau 6-metė Namata džiaugiasi vaikyste Davis šeimos namuose. Mergaitė kaip mat pritapo prie kitų šeimos narių, kurie naują sesę priėmė su daug meilės ir šilumos. Visa šeima buvo nepaprastai laiminga ir negalėjo įtarti nieko blogo. Tačiau praėjus apytiksliai pusmečiui, kai Namata išmoko kalbėti angliškai, tėvams atsiskleidė kraupi paslaptis.

Mergaitė papasakojo, kad jos mama ją labai myli ir kad ji jos labai pasiilgo. Jessica negalėjo patikėti tuo, ką sakė mergaitė, nes tai iš esmės paneigė visą informaciją, kurią jiems suteikė prieš įvaikinimą. Pora bandė iš savo globotinės sužinoti kuo daugiau informacijos, kuri vis labiau ir labiau jiems kėlė šiurpą. Galiausiai paaiškėjo, kad mergaitė turėjo mylinčią ir rūpestingą mamą, kuri buvo absoliučiai apgauta.

Reklama

Namata mamai buvo apgaulės būdu pasakyta, kad jos dukra išvažiuoja gyventi į Ameriką į naują šeimą laikinai, tam, kad kurį laiką ji ten gautų geresnį išsilavinimą. Moteris net neįtarė, kad viename iš dokumentų, kuriuos ji pasirašė, buvo teisių į vaiką atsisakymas. Jessica ir Adam patyrė didžiausią siaubą supratę, kad jie to nežinodami prisidėjo prie faktiško vaiko pagrobimo ir atėmimo iš normalios, mylinčios šeimos.

Reklama

Pora net nedvejojo, kai kreipėsi į teisėsaugą. Jų istorija iš karto susidomėjo ir didelis televizijos kanalas, kuris prisidėjo atliekant išsamų tyrimą apie šią skandalingą bei nelegalią vaikų įvaikinimo sferą. Išsamaus tyrimo dėka visi sužinojo, kad mergaitės mama manė, kad jos dukra yra išsiųsta į specializuotą mokyklą, o iš tiesų tai buvo tie vaikų namai, iš kurių vaikai iškeliauja labai toli ir visiems laikams.

Netrukus Jessica surado organizaciją, kuri užsiima pagrobtų vaikų grąžinimu jų šeimoms, kuri padėjo jiems asmeniškai surasti Namata mamą. Pora žinojo, kad nėra net klausimo apie tai, ar grąžinti mergaitę jos mamai, tačiau auginę ją daugiau nei metus kaip savo dukrą, jie spėjo ją pamilti, kaip savo.

“Mūsų šeimos svajonė ir tikslas įsivaikinti staiga tapo tikslu sugrąžinti vaiką į šeimą, iš kurios ji buvo šaltakraujiškai atimta” – sakė Jessica.

Laimei, nepaisant visų trikdžių ir pasipriešinimo, jie sugebėjo grąžinti mergaitę mylinčiai mamai. Tuo pat metu, kai ši šeima bandė sujungti išskirtą šeimą, žurnalistai ir teisėsaugininkai toliau gilinosi ir bandė surasti atsakingus asmenis įvaikinimo organizacijose. Tai, ką patyrė ši mergaitė ir jos šeima, buvo ne tik amoralu, bet ir neapsakomai neteisėta. Šiandien “Europos įvaikinimo konsultantai” įmonė vis dar veikia JAV, nes matyt, teisėsaugai pritrūko įrodymų, kad apgaulės nieko neįtariantiems tėvams buvo jų, o ne Afrikoje veikiančių grupuočių darbas.


Nors Jessica ir Adam Davis šeima norėjo padaryti kažką kilnaus ir gero, jie ne savo valia tapo žiauraus nusikaltimo bendrininkais. Ši šeima liko su dideliais nuostoliais, tačiau labiausiai jiems skaudu buvo išsiskirti su nuo pirmos dienos mylėta mergaite. Iš šios patirties jie džiaugiasi, kad jų situacija buvo ta pirmoji sniego gniūžtė, kuri galiausiai susiformuos į sniego rutulį.

Ši šeima iš esmės savo patirtimi prisidėjo prie to, kad tokie neteisėti ir amoralūs veiksmai būtų laiku sustabdomi, o tokios veiklos prevencijai būtų skirti didesni resursai. Kad ir kaip žiauriai ši istorija išsirutuliojo, džiugu, kad mergaitė yra grįžusi į savo tikrą šeimą. Jessica ir Davis ir toliau palaiko glaudų ryšį su Namata ir jos šeima, nes jų pažintis ir patirtis liks jų atmintyse visam gyvenimui.

I6samus video reportažas apie šeimos patirtį anglų kalba:

Reklama