Skip to main content

Taksi vairuotojas nieko neįtarė, kai į automobilį įsėdo senutė. Tačiau netrukus jis išgirdo moters pokalbį telefonu ir nieko nelaukęs nuskubėjo į policijos komisariatą

Pasaulyje egzistuoja tikrai nemažai gėrio, tačiau kasdien galime įsitikinti, kad jame yra tiek pat, ar net daugiau piktų kėslų kupinų žmonių. Apgavikai ir vagys yra vieni iš tų, kuriuose nėra nė kruopelytės sąžinės, ypač tada, kai jie imasi apgaudinėti vyresnio amžiaus žmones.

Reklama

Pasaulyje tarp apgavikų egzistuoja labai paplitęs “senelių apgaudinėjimo” būdas, kuriuo iš pažeidžiamų visuomenės narių kasmet išviliojami milijonai dolerių. Ši apgavystė dažnai pasižymi labai panašiu scenarijumi. Senjorams paskambina sukčius, apsimetąs jų anūku arba jį atstovaujančiu gydytoju, advokatu ar policijos pareigūnu.

Labai dažnai senoliai yra įbauginami, kad jų anūkas ar anūkė yra pavojuje, sužeisti arba suimti dėl padarytos sunkios avarijos. Štai tada sukčiai senolių reikalauja padėti savo giminaičiui ir nusiųsti jiems pinigų. Labai dažnai vyresnio amžiaus žmonėms JAV yra liepiama nupirkti dovanų korteles prekybos centruose, kurias vėliau sukčiai iškeičia į kriptovaliutas. Elektroniniu būdu nusiunčiami didelės vertės dovanų kodai nusikaltėliams, dirbantiems labai dažnai Afrikoje arba Indijoje.

Reklama

Nors yra tikrai daugybė sumanių senjorų, kurie iš karto pajus apgavystę ir padės ragelį, yra tiek pat pavojaus nenutuokiančių senjorų, kurie užkimba ant kabliuko. Labai dažnai apgavikai prigasdina savo aukas, liepdami jiems niekam nieko nesakyti, nes tokiu būdu jie sukeltų tik dar daugiau problemų savo giminaičiui “bėdoje”. Reikia pripažinti, kad tokios gaujos, užsiimančios apgavystėmis stambiais mastais, puikiai žino ką daro ir turi savo unikalias taktikas, kurios padeda jiems pasiekti to, ko jie nori.

Reklama

87-erių močiutė tuo taip pat įsitikino, nes moteris nė nenutuokė, kad tapo apgavystės auka. Senolė iškvietė taksi, kuriuo turėjo nuvažiuoti iki artimiausios parduotuvės ir ten nupirkti dovanų kortelių už 4000 dolerių. Taksistas vardu Richard Spencer išgirdo, kaip senolė susijaudinusi kalbėjo telefonu ir išgirdo frazes, kurios jam sukėlė įtarimą.

Kai senjorė padėjo ragelį, Richard jos paklausė, kokiu tikslu ji važiuoja į parduotuvę. Susijaudinusi močiutė prasitarė, kad jos anūkas bėdoje, o tada Richard pasakė tai, ko moteris nesitikėjo iš visiškai nepažįstamo vyro.

“Aš esu girdėjęs apie tokias apgavystes. Jūs kalbėjote ne su savo anūku, o su nusikaltėliais, norinčiais išvilioti iš jūsų pinigus” – pasakė vairuotojas, sukėlęs didžiulį akibrokštą moteriai.

Reklama

Richard buvo girdėjęs apie šias sukčių schemas, tad ją papasakojo nieko neįtarusiai močiutei. Ji atpažino tuos pačius žodžius, išgirstus iš neva savo anūko ir pagaliau suprato, kad buvo apgauta. Su jos leidimu Richard pasuko tiesiai į policijos nuovadą, kur apie apgavystę moteriai patvirtino ir pareigūnai.

Reklama

Palūžusi senolė prisipažino, kad ji jau išsiuntė sukčiams apie 1000 dolerių. Buvo akivaizdu, kad nusikaltėliai nusprendė iš jos išvilioti kur kas daugiau, todėl tęsė melagysčių kupinus skambučius. Laimei, ši moteris įsėdo į teisingą taksi ir likimas jai Richard rankomis padėjo išvengti dar didesnių nuostolių.

Moteris savo prarastų pinigų jau nebe atgaus, nes sukčiai dirba užsienyje ir juos atsekti bei sugauti yra praktiškai neįmanoma. Tačiau senolė ir policijos pareigūnai buvo labai dėkingi Richard už jo neabejingumą ir sugebėjimą padėti pažeidžiamiausiems.

Reklama