Skip to main content

Porelė investavo 20 000 svarų ir iš sunkvežimio susikūrė sau namus. Mažai kas galėjo patikėti, kokius jaukius ir stilingus namus pora susikūrė ant ratų

Baigti mokyklą,  po to studijuoti, susituokti, kopti karjeros laiptais, pasiimti paskolą būstui ir 20-30 metų ją mokėti – tipinis scenarijus, kuriuo seka daugybė žmonių. Tačiau vis daugiau drąsuolių keičia įsigaliojusias normas ir gyvena nuotykių pilnus gyvenimus be didelių įsipareigojimų. Taip, toks gyvenimas ne kiekvienam, tačiau Martin ir Iona yra vieni iš tų, kurie pasirinko būtent tokį gyvenimo būdą.

Reklama

Ši drąsi porelė apskritai negyvena standartiškai – jų abiejų darbai yra susiję su pastoviu buvimu gamtoje, o savo pomėgiams mergina ir vaikinas skiria irgi nemažai laiko. Tad standartinis gyvenimas nuomojamame bute ar name, už kurį mokama paskola, natūraliai nebuvo jiems priimtinas.

Vieną dieną vakarojant jie sugalvojo turėti namą ant ratų, kuris jiems leistų keliauti be suvaržymų. Kitą rytą idėja jų nepaliko, tad porelė nusprendė veikti. Tada jie susirado sunkvežimį, kurį nusipirko internetu už 3600 svarų. Šis sunkvežimis kadaise išvežiojo duoną, o dabar tapo projektu “namai”.

Reklama

Kadangi vaikinas ir mergina yra nagingi, visus darbus pasidarė patys. Martin pasirūpino visais konstrukciniais darbais, o Iona pasirūpino interjeru. Darbo išties buvo nemažai, tačiau šiai dienai informacijos ir patarimų pora surado internete ir nesunkiai kibosi atlikti visas reikalingas užduotis.

Reklama

Visi darbai truko kiek daugiau nei 4 mėnesius, o sunkvežimis transformavosi į stilingus ir jaukius namus. Iš išorės ši transporto priemonė nelabai kuo skiriasi ir neišduoda, kas yra viduje. Mažai kas galėjo patikėti, kad sename sunkvežimyje tilpo viskas, ko reikia komfortabiliam gyvenimui.

Viduje – įspūdingi ir pakankamai erdvūs namai. Galima nesunkiai įsivaizduoti, kad ši visa erdvė kuo puikiausiai primena vieno kambario butą. Nors tai ir namelis ant ratų, tačiau šioje erdvėje porai netrūksta nieko. Viskas, kuo jie naudojosi gyvendami bute – jie turėjo ir čia.

Reklama

Viduje visus svečius žavėjo graži ir pilnai funkcionali virtuvė, svetainė, kurioje gali apsistoti svečiai nakčiai, tualetas, dušas ir jaukus ir bei pakankamai erdvus miegamasis. Sunku patikėti, kad kadaise tuščia priekaba gali taip neatpažįstamai pasikeisti.

Reklama

Kaip ir kituose tokio pobūdžio statiniuose, šeimininkams patariama išnaudoti kiekvieną patalpų kvadratinį centimetrą. Kur bepasisuksi buvo lentynos ir slaptos spintelės, kuriose porelė sutalpino kur kas daugiau daiktų, nei galėjo gyvenadami įprastame bute.

Kiekviena detalė šiuose namuose yra ypatingai apgalvota, nes kiekviena spintelė ar lentyna privalo atlikti funkciją. Be abejonės, tokie namai tinka ne kiekvienam – mažuose nameliuose mėgsta gyventi žmonės, kurių širdžiai jau ir prieš tai buvo artimas minimalizmas.

Porelė pripažįsta, kad jie yra pratę prie minimalistinio gyvenimo iš anksčiau, tad šie nauji namai yra būtent tai, ko jiems ir reikia. Iš tiesų, jei gerai pagalvotume – ko mums gyvenime labiausiai reikia? Tokiuose namuose galima komfortabiliai gyventi ir turėti net tą patį didelį televizorių. Viskas priklauso nuo to, koks gyvenimo būdas jums priimtiniausias.

Akivaizdu, kad šie namai porai suteikė daug laisvės. Visų pirma – jie turi namus ir nemoka jokių paskolų. Namų statybai jie panaudojo savo santaupas, o galiausiai pagyvenus šiame sunkvežimyje porą metų, galima tokius namus laisvai parduoti.

Kita laisvė – yra laisvė judėti. Martin ir Iona yra jauni ir dar labai nori pakeliauti.  Dabar jie keliauja po Europą ir neprivalo išleisti jokių pinigų nakvynei viešbučiuose. Tokiuose namuose gali laisvai gyventi ir tie, kurie dirba internetu. Šiai dienai galimybės yra neribotos!

Reklama