Skip to main content

Ši moteris pastaruosius 36 metus praleido lovoje dėl viso kūno paralyžiaus. Tačiau šiandien ji stebina milijonus žmonių dėl to, ką sugeba daryti beveik nejudėdama

Nėra nieko brangiau už sveikatą. Be jos visas pasaulio grožis ir jo malonumai nublanksta. Kad ir kaip stengtumės sveikai gyventi ir prižiūrėti sveikatą, kuri mums duota nuo gimimo, daugybė žmonių neturi galimybės išsaugoti sveikatą, pasiglemžtą netikėtų ligų.

Reklama

Moteris vardu Zhang Junli iš Kinijos tikrai nesitikėjo, kad jos gyvenimas pasisuks tokia linkme. Ji buvo judrus ir gyvybingas vaikas, tačiau sulaukus 7-8 metų jos judesiai pradėjo tapti suvaržytais. Visiems buvo keista, kodėl 6-metės pirštai visiškai netikėtai patindavo ir skaudėdavo. Po poros metų galiausiai medikai nustatė diagnozę – 8-metė mergaitė sirgo reumatoidiniu artritu.

Šeimą perspėjo, kad su laiku jos būklė gali staigiai pablogėti, tačiau niekas nesitikėjo, kad tai nutiks taip greitai. Visiškai staiga Zhang kūną apėmė paralyžius, ir nuo pat savo vaikystės dabar jau 43-ejų moteris praleido lovoje. Daugiau nei 90 procentų mergaitės kūno buvo neįmanoma pajudinti.

Reklama

Tačiau mergaitė niekada neprarado užsidegimo gyventi, net jei tai teks daryti tik lovoje. Ją labai veikė tėvų ašaros ir liūdesys, nes pati Zhang sakė: “Aš paralyžuota, bet gyva”. Toks užsispyrimas ir požiūris į gyvenimą lėmė unikalų moters pozityvumą. Jos istorija netrukus paplito po visą šalį, nes nepaisant tragiškos lemties, Zhang buvo laiminga, nes puoselėjo savo talentą.

Reklama

Negalėdama judinti savo kūno, moteris naudojo tiek savo judesių, kiek įmanoma, tapant paveikslus. Neįtikėtino grožio paveikslai labai greitai subūrė šiai unikaliai moteriai didelę gerbėjų auditoriją. Zhang tuo pačiu pasinaudojo proga ir norėjo skleisti žinią apie galimybes gyventi laimingai net pačiose beviltiškiausiose situacijose. Moters paveiksluose labai dažnai nugula gamtos vaizdiniai, kurių realybėje Zhang nematė jau labai seniai.

Tačiau tapydama ji tarsi sukuria savo realybę, tad iš savo tapytų paveikslų ji pajunta kur kas didesnį malonumą, nei realybėje žvelgiant į jūrą, kalnus ar dangų. Vien žinojimas, kad ji pati sukūrė kažką tokio nuostabaus ant drobės, suteikia jai didelį džiaugsmą ir pilnatvę. Iki šiol Zhang nutapė jau 300 paveikslų, kuriuos visus jos gerbėjai nusipirko labai greitai.

Reklama

Nors kainos už jos kūrybą tikrai nebuvo milžiniškos (50-300 eurų), tačiau tai buvo didelė pagalba šeimai, kuri išleidžia labai daug Zhang rūpybai. Zhang niekada neieškojo gailesčio ir neverkė dėl savo lemties, to paties visada prašė ir savo šeimos.

“Net jei aš ir esu labai ligota, aš nenoriu prarasti galimybės pragyventi savo gyvenimą tiek, kiek tai įmanoma” – pasakojo pati Zhang.

Reklama

Moteris mėgaujasi tuo, kad jos vaizduotė yra laki, tad jos tikslas taip ir toliau puoselėti savo talentą. Didele dalimi jos kūryba yra jos neabejotino gabumo vaisius, tačiau verta pabrėžti, kad tai – ir neįtikėtino užsispyrimo ir sunkaus darbo rezultatas. Vieną 75×100 centimetrų paveikslą Zhang nutapyti trunka apie dvi savaites ištisinio darbo.

Tai kone vienintėlis būdas patirti kalnų, jūros, dangaus grožį neišeinant iš namų. Aš priešais save matau gražius peizažus, dangų, vandenį – aš vis dar galiu pažinti pasaulį, kad ir savo teptuku ir nuotraukomis”.

Savo veikla Zhang siekia pagrindinio dalyko – įkvėpti visus, esančius panašiose sunkiose situacijose.

Gyvenimas baigiasi tada, kai sustoja širdis ir viduje užgęsta liepsna. Kol žmogus gyvas, tol jis gali prižiūrėti tą ugnį, tą aistrą viduje.

Vietoje to, kad visą dieną verkti ir gailėtis savęs, pabandykite pažinti save ir savyje atrasti gyvenimo prasmę” – išmintingai ir su šypsena užbaigė Zhang.

Reklama