Skip to main content

Šis vyras prieš 57 metus sužinojo unikalią paslaptį apie save, kuria pasinaudojęs jis per visą gyvenimą išgelbėjo per 2.4 milijonus kūdikių gyvybių

Ne visi super herojai dėvi apsiaustus, tačiau šios istorijos pagrindiniam herojui pripažinimo ir nereikia. James Harrison nesijaučia padaręs savo gyvenime kažka ypatingo, tačiau jo dosnumo dėka Australijoje ir visame pasaulyje buvo išgelbėta daugiau nei 2 milijonus kūdikių.

Reklama

Vyras turi “auksinės rankos” pravardę, nes jo gyslomis teka aukso vertės kraujas. Vyro organizmas generuoja unikalius antikūnius, kurie išgelbėja nėščiąsias ir kitus pacientus, kuriems reikia kraujo perpylimo. Apie savo kraujo unikalumą James sužinojo prieš 57-erius metus, kai po jam atliktų širdies operacijų buvo tiriamas jo kraujas. 

Nėščiųjų atveju liga pasireiškia tuo, kad motinos kraujas pradeda kovoti su vaisiaus kraujo kūneliais jei šie yra kitos grupės. Blogiausiais atvejais hemolizinė gelta lemia smegenų sutrikimus arba net vaisiaus mirtį.

Reklama

Tačiau nuo to laiko, kai James tapo kraujo donoru, ši liga sėkmingai gydoma naudojant vyro kraujo plazmą. James pats būdamas 14-iolikos turėjo ištverti labai rimtą širdies operaciją, kurios metu jam gyvybę išgelbėjo didelis kiekis donorų kraujo.

Reklama

Nuo to laiko vaikinas pasižadėjo visą gyvenimą aukoti savo kraujo, taip atsilyginant už antrą šansą gyventi. Ko tada dar vaikinas nežinojo, kad jo kūnas staiga pradės generuoti unikalius antikūnus, kurie vėliau bus panaudoti išgelbėti milijonams žmonių.

Iki 1967 metų Australijoje mirdavo tūkstančiai ką tik gimusių kūdikių, o gydytojai buvo bejėgiai ką nors padaryti. Tačiau iš vyro kraujo plazmos pagamintos injekcijos tiesiog stebuklingai pagydė tūkstančius nėščiųjų.

Reklama

Nuo to laiko kūdikių mirštamumas sumažėjo keliolika kartų. Žinodamas, kad turi tokią svarbią Dievo dovaną, jis visą gyvenimą kas savaitę ar dvi aukojo savo kraują. Australijoje legaliai galima aukoti kraują iki 81 metų amžiaus ribos, tad James, atlikęs savo 1173 kraujo auką, išėjo užtarnauto poilsio.

Reklama

Jo dėka išgelbėti milijonai kūdikių gyvybių, įskaitant ir jo paties anūką. Jo kraujo plazma buvo panaudota ir jo dukros nėštumo metu. Nors James ir buvo apdovanotas nacionalinėmis premijomis ir titulais, jis iki pat paskutinių donorystės dienų nesijautė darydamas kažką ypatingo.

Vyras tiesiog sakė, kad jeigu žmogus turi galimybę išgelbėti kitam gyvybę – jis tą privalo padaryti be jokių savęs aukštinimų.

“Tai yra bene vienintelis mano talentas” – sakė James. Nors vyras ir kuklinasi, jo „vienintėlis talentas” duoda kur kas daugiau vaisių, nei tūkstančių žmonių pastangos kitose srityse. 

Jo istorija ir unikalus pavyzdys įkvėpė tūkstančius. Šiai dienai jis buvo vienas iš vos 50 žmonių Australijoje su tokia unikalia dovana, tačiau jis buvo vienintelis donoras, visiškai atsidavęs šiai misijai.

Interviu su James anglų kalba:

Reklama