Skip to main content

Vaikystėje jis atrodė kaip įprastas berniukas, tačiau, šiek tiek paaugus, ant akies atsirado didžiulis auglys

18-metis tikisi, kad gydytojai sugebės pašalinti auglį, apimantį 70% jo akies, nepaisant dviejų jau nesėkmingų bandymų. Kai gimė Selimas Masoudas iš Kairo, jo akis buvo prikaustyta prie smegenų. Po jos pašalinimo operacijos ant jo akies nervo atsirado ne vėžinis navikas, dėl kurio gydytojai jam diagnozavo 1 tipo neurofibromatozę. Ligos žymės yra ir ant vaikino kūno – dėmių lopinėliai ant krūtinės, nugaros ir kitose kūno vietose.

Reklama

Dėl aiškiai matomo reto auglio, Selimui prireikia nemažai laiko nusiteikti išeiti į viešumą. Tiesa, ši problema neatsirado iškarto. Kol vaikinas buvo jaunas, atrodė įprastai, o navikas ant kairiosios akies atsirado nuo šešerių metų. Neurofibromatozė pasireiškia kiekvienam skirtingai, įvairiose kūno vietose.

„Iš esmės aš esu priklausomas nuo savo dešiniosios akies. Realiai nematau savo kairia akimi, regiu tik miglotumą. Kai buvau jaunesnis nesijaučiau pasitikintis savimi ir dažnai slėpdavau savo akis gobtuvu. Kažkur skaičiau, kad neofarmatozė veikia žmogaus psichologiją ir gali įvaryti depresiją. Kartais būtent taip ir jaučiausi.

Reklama

Tačiau, laikui bėgant išmokau kovoti ir įdėjęs daugiau pastangų, galėjau vis dažniau išeiti į viešumą. Žinoma, į mane visada spoksojo, tačiau kai prisižiūrėdavo pakankamai, jiems tai atsibosdavo. Laimei, aš užaugau su tais pačiais žmonėmis.

Pavyzdžiui, lankiau tą pačią mokyklą, kurioje visi žinojo mano būklę ir priėmę mane nuo pat pirmos dienos. Visada buvau šalia supratingų žmonių, kurie mane palaikydavo ir niekas nesityčiojo iš to, kad aš atrodau kitaip.

Reklama

Ieškau gydymo būdų, nes nenoriu teisintis, jog visą gyvenimą buvau nelaimingas dėl to. Vieną dieną noriu sakyti, jog turėjau tokią problemą, tačiau tai jau praeityje ir aš visa tai išgyvenau.” – pasakojo Selimas.

Daugiau galite pamatyti žemiau esančiame vaizdo įraše anglų kalba:

Reklama